کد خبر 476798

رئیس سازمان حمایت اعلام کرد:

قاچاق دام یکی از علل افزایش قیمت گوشت قرمز

رئیس سازمان حمایت گفت: در برخی استان‌ها مطلع شدیم که از خروج دام زنده جلوگیری شده که این بحث به افزایش قیمت گوشت قرمز دامن زده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صداو سیما، عباس تابش درباره افزایش قیمت گوشت قرمز گفت: گوشت قرمز تاکنون قیمت گذاری نشده و تابع عرضه و تقاضا بوده است.

وی افزود: کمیته‌ای در ستاد تنظیم بازار برای پیگیری این موضوع تشکیل شده که این افزایش قیمت را بررسی خواهد کرد.

تابش همچنین در پاسخ به اینکه چرا با وجود مشکل واحد‌های تولیدی در تامین روغن، مقدار زیادی روغن در گمرکات دپو شده، تصریح کرد: مشکلات تامین روغن خام به دلیل مشکلات تامین ارز بوده و بخشی از روغن در حال حاضر در گمرکات موجود است.

وی گفت امروز در ستاد تنظیم بازار جدیت بانک مرکزی در تامین ارز این محموله‌ها مد نظر قرار گرفت و امیدواریم هر چه زودتر ارز تامین شود.

تابش همچنین درباره افزایش قیمت برنج گفت: در حال حاضر کالا‌های اساسی به صورت اعتباری ترخیص می‌شود و امیدواریم با رفع ممنوعیت واردات برنج به کشور قیمت برنج نیز تعدیل شود.

تابش درباره سامانه جامع انبار‌ها نیز گفت:هم اکنون حدود ۵۲۰ هزار مرکز نگهداری کالا در سامانه انبار‌ها ثبت شده است که مراکز پرتردد شناسایی و بر اساس حساب کاربری این انبار‌ها میزان ورودی و خروجی ان‌ها شفاف می‌شود و بازرسان می‌توانند به صورت هدفمند به انبار‌هایی که شفافیت لازم را ندارند مراجعه کنند ودر صورت بروز تخلف هم پرونده به تعزیرات ارسال و از احتکار و گران فروشی جلوگیری می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر