کد خبر 473951

فرصت آخر دریافت وام کرونا +لینک ثبت‌نام

تاکنون بیش از ۲۹۰ هزار بنگاه آسیب دیده از کرونا موفق به دریافت تسهیلات حمایتی کرونا شدند و با توجه به عدم تمدید مهلت زمان ثبت نام، متقاضیان دریافت وام کرونا فقط ۱۰ روز دیگر برای ثبت نام در سامانه کارا فرصت دارند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، در حالی که تا پایان مهرماه و موعد اتمام مهلت ثبت نام دریافت تسهیلات حمایتی کرونا ۱۰ روز بیشتر باقی نمانده کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا در بیست و هشتمین جلسه خود اعلام کرد که زمان ثبت نام دیگر تمدید نخواهد شد.

لینک ورود به سامانه کارا (اینجا کلیک کنید)

گزارشها حاکی از آن است که طی هفته های اخیر به طور متوسط روزانه بیش از ۲۵۰۰ نفر از شاغلان کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا برای دریافت تسهیلات کرونا در سامانه کارا ثبت نام کرده اند؛ بر همین اساس کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا از بانکهای عامل خواسته تا با جدیت بیشتری نسبت به پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا به متقاضیان تا پایان مهرماه اقدام کنند.

بنابر اعلام معاونت توسعه اشتغال وزارت کار،  تاکنون ۲۹۲ هزار بنگاه آسیب دیده از کرونا موفق به دریافت وام کرونا شده و از مجموع ۷۰۴ هزار پرونده بررسی شده در جریان پرداخت تسهیلات کرونایی، ۵۴۴ هزار پرونده جهت پرداخت به بانکها معرفی شده و ارزش تسهیلات پرداختی به ۲۹۲ هزار بنگاه آسیب دیده بیش از ۵۸۰۰ میلیارد تومان بوده است. تاکنون بیش از ۷۰۴ هزار واحد برای دریافت تسهیلات کرونا ثبت نام کرده و در یک ماه گذشته پرداخت تسهیلات حمایتی دولت به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا، بیش از ۵۰ درصد رشد داشته است.

پیش از این کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع کرونا مهلت ثبت نام وام کرونا را تا پایان شهریور ماه تمدید کرده بود اما بر اساس تصمیم جدید این کارگروه، مقرر شد تا یک ماه دیگر برای ثبت نام به متقاضیان دریافت تسهیلات حمایتی کرونا مهلت داده شود؛ بر این اساس با توجه به آنکه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا اعلام کرده که زمان مذکور دیگر تمدید نخواهد شد، متقاضیان دریافت وام کرونا ۱۰ روز فرصت دارند تا درخواست خود را در سامانه کارا به نشانی kara.mcls.gov.ir  به ثبت برسانند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • پرستو معرفی
  ۰ ۰

  سلام منم وام کرونا میخوام دیر متوجه شدم نمیشه کاری کرد

 • حسن البوغبیش
  ۰ ۰

  وام کرونا

 • سید قاسم موسوی
  ۰ ۰

  دیر متوجه شدم برای وام کرنا با اینکه پسر کوچکم مشکل ذهنی داره

 • سید قاسم موسوی
  ۰ ۰

  سلام من به وام کرنا احتیاج دارم و متجه ثبت نام نشدم

 • حسن شریفیان پور
  ۰ ۰

  سلام من ثبت نام کردم ولی وام بهم ندادن