{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 395426

عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا با اشاره به وضعیت بروز و شیوع آنفلوآنزا در کشور، تأکید کرد که افراد در معرض خطر حتما نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری،مسعود مردانی  درباره وضعیت بروز و شیوع آنفلوآنزا در کشور، ‌گفت: بروز موارد جدید آنفلوآنزای فصلی از نوع H1N1 با تابلو حاد و شدید بالینی دیده شده و حتی متأسفانه در مواردی منجر به مرگ شده است. وی افزود: افراد در معرض خطری که تاکنون واکسن آنفلوآنزا تزریق نکرده‌اند، حتما هرچه سریع‌تر با مراجعه به پزشک نسبت به تزریق واکسن آنفلوآنزا اقدام کنند. باید توجه کرد که تزریق واکسن همچنان هم مؤثر است. مردانی ادامه داد: افراد در معرض خطر شامل افراد بالای ۶۰ سال، زنان باردار، مبتلایان به دیابت یا بیماری‌های تضعیف‌کننده سیستم ایمنی، بیماران قلبی-ریوی، مبتلایان به نارسایی کلیه، بیماران پیوندی، بیماران اچ‌آی‌وی مثبت و کارکنان مراکز درمانی و پرسنل پزشکی هستند.

وی تأکید کرد: اگر مردم علائمی چون آبریزش بینی، تب، بدن‌درد و... دارند، از رفتن به محل کار و یا فرستادن کودک دارای این علائم به مدرسه، به‌مدت دو تا سه روز جدا خودداری کنند. دست ندهند، روبوسی نکنند، اگر آبریزش بینی دارند از دستمال کاغذی یک‌بار مصرف استفاده کنند و بلافاصله دستشان را با آب و صابون بشویند. باید توجه کرد که شست‌وشوی مکرر دست‌ها منجر به قطع زنجیره عفونت‌های ویروسی می‌شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری