{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 126893

آخوندی در جمع خبرنگاران؛

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه به دنبال خروج غیرتورمی مسکن از رکود هستیم، گفت: قطعه یک آزادراه تهران-شمال سال آینده افتتاح می‌شود.

عباس آخوندی در جمع خبرنگاران در خصوص برنامه های خروج از رکود مسکن، گفت: در حوزه مسکن از همان ابتدای دولت یازدهم ما به دنبال خروج غیرتورمی مسکن از رکود بودیم، بنابراین اینکه بانک مرکزی هزارها میلیارد تومان پول پر قدرت به بخش مسکن تزریق کند چندان نمی‌تواند کمک‌حال این بخش باشد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، وی با بیان اینکه روش پس‌انداز یکی از راه‌های مناسب در بخش مسکن است، افزود: همین الان نرخ تورم مسکن نسبت به نرخ تورم پایین‌تر بوده و حتی کاهش هم داشته است، پس با روش پس‌اندازهایی که از ابتدای دولت یازدهم بر آن اجرا شده می‌توان به راحتی مردم را صاحب مسکن کرد. وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه طبق آمارهای اعلام شده از سوی بانک مسکن در ۱۵ فروردین امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۰۰ درصدی اعطای تسهیلات را شاهد بوده‌ایم، گفت: به طور قطع با این روند شاهد خروج تدریجی مسکن از رکود خواهیم بود، البته معتقد هستم مسکن موتور محرکه اقتصاد کشور است اما نباید این بخش موجب اغتشاش در سایر بخش‌ها شود. آخوندی با بیان اینکه در حال حاضر یک میلیون واحد مسکن مهر نیمه تمام در کشور داریم که در دو سال گذشته بخش زیادی از آنها به بهره‌برداری رسیده است، گفت: یک میلیون و ۸۵۰ هزار واحد مسکن مهر تاکنون تحویل متقاضیان شده است و در حال حاضر کارگاه‌های پروژه‌های مسکن مهر در حال جمع شدن هستند. وی با اشاره به اینکه معتقدم امسال شاهد خروج مسکن از رکود به شکل غیر تورمی خواهیم بود، افزود: در چند ماه گذشته شاهد افزایش خرید و فروش مسکن نیز بوده‌ایم. در حال حاضر ۴۲ هزار متقاضی مسکن با ارزش ۸۰۰ میلیارد تومان در بانک مسکن سپرده‌گذاری و پس‌انداز کرده‌اند بنابراین امیدواریم از ابتدای امسال شاهد افزایش اعطای تسهیلات بانکی باشیم. وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سال گذشته ۹ هزار جاده روستایی جدید داشتیم، افزود: در حوزه بهسازی این جاده ها عملکرد سال ۹۴ نسبت به ۹۲ بیش از ۵۰ درصد رشد داشت، همچنین ما بحث آزادراه تهران شمال را داریم که بسیار فعال است و در هر ۳۰۰ متر یک کارگاه فعالیت می کند. آخوندی با اشاره به اینکه برای اوایل سال آینده قطعه یک آزادراه تهران شمال به اتمام می‌رسد، گفت: فرودگاه امام در حال توسعه است و کارهای خوبی در حوزه های مختلف انجام می گیرد از جمله طرح توسعه بندرچابهار که به سرعت در حال پیشرفت است.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  با این پولی مردم؟؟ یا افزایش وامئ خانه خراب کن ؟؟یا بافروشندگانی که حد وحدود خود را نمیدانند ؟؟ کدامیک؟؟؟خروج ارکود وبن بست 4ساله به چه قیمتی؟؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خوب خوشبختانه انگار تق تئوری محرکه اقتصاد بودن مسکن هم در اومده و دولت هم به درستی فهمیده نمیشه پول های بانک مرکزی رو توی بخش مسکن تزریق کرد.

  عده ای رانتی داشتند به دولت اینرو القا میکردن که مسکن راه بیفته کل اقتصاد راه افتاده!! حالا چه جوری یک کالای مصرفی غیرقابل صادر شدن و بدون ارزآوری میتونه کل یک اقتصاد که درآمد ارزیش به شدت پایین اومده رو نجات ببخشه خدا میدونه و رانت! با یکسری آمار و ارقام جعلی هم سعی داشتن مثل رانت خودروسازها که پارسال به خورد دولت دادند وام و منابع بگیرند و به قول اقتصاددان ها یک رونق و رشد اقتصادی گلخانه ای و کاذب رو نشون بدن که اونهم تجربه خودرو هست و معلومه راه به جایی نمیبره و اوضاع رو بدتر میکنه چون تقاضا براش نیست. البته کلا مسکن منابع فراوان و ارزون هم میخواد که دولت هم اصلا نداره تخصیص بده! بخواد هم نمیتونه...

  حالا خلاصه حرف وزیر این هست: قیمت مسکن حالا حالاها ثابت میمونه و با پس انداز مردم خریداری میشه، ما منابع بانک مرکزی رو توی این بخش تزریق نمی کنیم. مگه اقتصاد فقط مسکن هست که هر چی داریم بریزیم توش؟! حرفش هم کاملا درست هست...

  • نوید
   ۰ ۰

   کالای مصرفی غیر صادراتی؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   یعنی نابود کردی
   در بحث این کالا ها یه چیزی هست به اسم دخالت مستقیم و بعدی دخالت غیر مستقیم دیگر صنایع.
   به عنوان مثال واسه تولید یه پراید چندین صنعت درگیر میشن مثل فولاد یا تایر سازی یا شیشه سازی و یا شرکت تولید کیت و اجزاش.همین صنایع هم به صنایع دیگه مربوط میشن و بگیر برو تا اخر.
   این میشه چرخه.
   وقتی به قول شما یه کالای مصرفی غیر صادراتی!!وارد رکود میشه در واقع این چرخه وارد رکود میشه.اونم مسکن که یه چرخه خیلی بزرگی داره و صنایع زیادی بهش مربوط میشه.
   پس خیلی مهمه که تو رونق بیاقته!

  • ناشناس
   ۰ ۰

   با این چرخه هیچ چرخی نمیچرخه!!!!!!!!!!!!!!!!!
   این دور باطل که گفتی، فقط جابجایی سرمایه مردمه نه تولید ثروت، نوید دلال بی سواد.

  • ناشناس
   ۰ ۰

   در پاسخ آقای نوید: اولا ایشون نگفتن غیر صادراتی، گفتن غیر قابل صادر شدن. حرفشون هم کاملا درست هست، مسکن یک کالای مصرفی هست که وارد نمیشه اما صادر هم نمیشه کرد. مال غیر منقولی هست که تنها مصرف کننده ایرانی میتونه اونرو بخره چون قانون به خارجی اجازه تملک نمیده، بده هم خارجی حاضر به خرید نیست چون تهران نیویورک نیستش عزیزم! خارجی هم حاضر به سرمایه گذاری در پتروشیمی و فولاد شاید بشه که میشه براش مزیت نسبی رو پیش بینی کرد اما مسکن هرگز، پس درآمد ارزی برای کشور نداره.

   در ادامه رقم های مجعول و غیر واقعی رو برای درگیر کردن مستقیم و غیر مستقیم صنایع مرتبط و همچنین تعداد عنوان های شغلی مرتبط به مسکن رو بیرون میدن که کاملا غیر واقعی هست. بعدا ما تا کی میتونیم در کشور مسکن بسازیم تا صنایع مرتبط با ساختمان در حال رونق باشن؟ مردم ما به چه میزان واحد احتیاج دارن؟ تمام بیابونها رو هم بسازیم با شعار هر ایرانی یک مسکن؟ نمیشه عزیز من بازار اشباع هست. اگر صنایع مرتبط با ساختمان واقعا دنبال رونق هستن باید دنبال بالا بردن کیفیت و پایین آوردن قیمت باشن تا بتونن صادر کنن و ارز آوری داشته باشن. اون موقع رونق واقعی در این صنایع بصورت دراز مدت وجود خواهد داشت اما صنایع ما از رقابت در بازارهای جهانی ناتوان هستند. پس بازهم رسیدیم به بحث رونق گلخانه ای که دنیای اقتصاد هم تیتر زده بود.

   ضمنا ایشون اشاره کردن خودروسازها هم همینرو می گفتن که چندین و چند صنعت و شغل بکار ما وابسته هست اگر ما راه بیفتیم اقتصاد راه افتاده. پس وام بدین و این حرفا و آخرش هم رفتن منابع کشور رو توش چال کردند اما مگه رونق اقتصادی ایجاد شد؟

   جواب این بحث رو به عقل خواننده واگذار میکنم.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  برای خروج از رکود باید سود بانکی کاهش یابد یا از سودهای بانکی مثل سایر مشاغل مالیات گرفته شود و تولید مسکن (با ترساندن مردم که مالیات تورم را از سازندگان خواهیم گرفت ) متوقف نشود.

  • ناشناس
   ۰ ۰

   کوبیده اضافه بساز بفروش گلم نمیخواد؟؟؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  «عباس آخوندی گفت: اینکه بانک مرکزی هزارها میلیارد تومان پول پر قدرت به بخش مسکن تزریق کند چندان نمی‌تواند کمک‌حال این بخش باشد»
  دلال مرد.

 • بی نام
  ۰ ۰

  سلام از این که پشت میز بشینید و جلسه بگیرید مسکن از رکود غیر تورمی خارج نمیشه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تحلیل اقای لیلاز درست بود که گفتند لوکوموتیو مسکن متوقف شده...این گفته داره ثابت میشه

 • ابراهیمی
  ۰ ۰

  همگی استحضار دارند که عده ای سوداگر ومتوهم گرانی اینروزها در بوق وکرنا میدمند وضمن توهین به شعور مردم فهیم صحبت از رونق وپایان رکود میکنند وقیمتها را از انچه که کاذب هست قدری بطور غیر واقع در آگهیهای روزنامه و سایت دیوار و در فایهای بنگاهها...چه و چه بالا میبرند غافل از اینکه این احمقانه ترین کاریست که به تزلزل بیشتر بازار مسکن می انجامد وسردر گمی ورکود را در آن را بیشتر وبیشتر میکند وای که کو عقل سالم که بفهمد!!!ضمن اینکه دریغ از یک مشتری و این سودگران به اصطلاح زرنگ خبر ندارند که در پشت این قرطاس بازیها و صحبتها ی چرند وبی ارزش چه رکود وکاهش شدیدی انتظار مجدد بازار مسکن را میکشد. این دلالان نادان نه تنها ضربه دیگر به جان بی رمق مسکن زده و میزنند بلکه باعث رکود بیشتر گشته ومتوهمین دیگر هم که در انتظار فرصت طلبی دیگری بسر میبرند که خود میدانند انتظار واهیست ونتیجه اش هم رکود ونابسامانی بازار و بیزاری از مسکن ....هر از گاه شایعه گرانی فولاد واهن ومصالح را بدروغ سر میدهند بلکه خریداری را بترسانند وبدام بیندازندواز واژه هایی شبیه کف بازار اینست/ مسکن دارد ار رکود در میاید/وو.. توسط انواع دلالان مفت خور وذینفع در بازار مسکن و دههابهانه های غیر منطقی واحمقانه دیگر و ازاین قبیل اراجیف سر میدهند...حالا یک سوال از این فروشنده متوهمین افزایش؟؟؟؟ آیا املاک زیر قیمت گران شده قبلی را کسی جهت خرید استقبال کرده که مجدد دنبال قیمت پراکنی بارقم بالاتر هستید؟اگر قبول ندارید که مشتری با قیمتهای قبلی هم نیست پس همان بهتر که در رویای شیرین خودسیر کنید ورکود را تا 10 سال آینده بطور یقین داشته باشید ایننان قدری اگر فکرشان را بکار بیندازند خواهند فهمید تا چندین سال این شرایط برای فروش نرفتن املاک وجود خواهد داشت ونباید انتظار خروج از رکود را با این قیمتها ودر آمدهای ناچیز مردم متصور بود . در پایان بقول دوستانی که درنظراتشان پیشنهاد میکنند این مفتخورها باید بفکر شغل آبرومند وشرافتمندانه باشند تا از این خفت دلالی وبیکاری نجات یابند

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مسکن در مرز انفجار وکاهش قیمتهاست ومجدد روند کاهشی بخود گرفته است خبرهای خوبی برای خریداران احتمالی در راه است شک نکنید که با این قیمتهای حباب دار خریداری در بازار نیست و کسی به این شایعات تکراری رونق دروغین توجه نمیکن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چطوری دنبال خروج از رکودید با این در آمدهایی که مردم دارند این حرفا خنده داره

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری