{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 125307

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: همانگونه که با تدبیر دولت یازدهم نرخ تورم تک رقمی شد، با برنامه ریزی های انجام شده برای اشتغالزایی، نرخ بیکاری نیز تک رقمی می شود.

«محمدرضا نعمت زاده» عصر دیروز (سه شنبه) در همایش «کارگر، امید به آینده و تامین اجتماعی» در محل سالن نگین تهران، افزود: سال گذشته، سال دشواری از نظر اقتصادی برای دولت یازدهم بود. وی ادامه داد: سال 1393 وضعیت صنعت و معدن بهتر بود به طوری که بخش صنعت 6 و بخش معدن 9 درصد رشد داشت اما پارسال در بخش صنعت با رشد منفی مواجه بودیم. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وزیر صنعت با تاکید بر اینکه سال 95 سال اقدام و عمل برای دولت تدبیر و امید است، افزود: از نهم فروردین امسال، دولت تکالیف دستگاه ها را مشخص و به آنها ابلاغ کرد. وی گفت: برنامه ریزی هایی برای استفاده از تسهیلات بانکی در نظر گرفته شده است تا بتوانیم بنگاه های خرد و متوسط را از این طریق توسعه دهیم. نعمت زاده اضافه کرد: با برنامه ها و طرح هایی که پیش بینی شده، حداقل 200 هزار شغل ایجاد خواهد شد. وی همچنین از تخصیص 10میلیارد دلار برای حمایت از صادرات غیرنفتی در سال 95 خبر داد و گفت: در صورتی که مدیریت به درستی انجام شود می توانیم اقتصاد کشور را در بخش های بین الملل فعال سازیم. به گفته وزیر صنعت، مشکلات فقط از طریق سرمایه گذاری حل نمی شود و به مدیریت درست و اصولی نیاز است. وی با اشاره به مصوبات دیروز شورای عالی اشتغال، آن را بسیار امیدوار کننده دانست و گفت: دولت با توجه مشکلات اقتصادی به ارث رسیده از از دولت گذشته، باید تلاش بیشتری برای رفع آنها بکند و تدابیر جدید برای بهبودشان اتخاذ کند. وی تاکید کرد: شرایط کشور از کار و تولید دشوار است؛ واحدهای بدهکار کم نیست اما سازمان تامین اجتماعی دفترچه های تامین اجتماعی واحدهای یاد شده را تمدید کند تا مشکلات این واحدهای افزایش بیشتری نیابد. در پایان این همایش از شماری نمایندگان کارگری تقدیر شد.

ارسال نظر

 • فارق التحصیل
  ۰ ۰

  جناب حاج آقا نعمت زاده ، مدت ها پیش بی کاری تک رقمی شده شما خبرها دیر بهتان میرسه. من هم اکثر اوقات که در افکار ذهن ساخته خودم غرق میشوم فکر میکنم مارک ذاکربرگ هستم. در ضمن آیا بکار گیری کلمه نرخ برای بیکاری درست است؟؟؟؟.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  روشهای قدیمی مدیریت در صنعت نتیجه نمیدهد ، نمیدانم چرا وزیر صنایع و تجارت ایران یک پیر مرد 80 ساله با افکار بسته و قدیمی است ؟؟؟!!!!

 • مهدی
  ۰ ۰

  سلام دولت اگر بخواهد یک کار کارگری درست کند بایستی حداقل هفتصد میلیون تومان سرمایه گذاری کند که هرگز همچین کاری را انجام نمیدهد پس چگونه اقتصاد تک رقمی میشود