طلا افزایشی شد، سکه کاهشی / آخرین قیمت‌ها از بازار طلا اول شهریور ماه (مثقال ۱۸ عیار، طلا گرم ۱۸ عیار)

آخرین قیمت طلا برای امروز اعلام شد، قیمت طلای ۱۸ عیار به ۲ میلیون و ۳۱۸ هزار تومان رسید.

طلا افزایشی شد، سکه کاهشی /  آخرین قیمت‌ها از بازار طلا اول شهریور ماه (مثقال ۱۸ عیار، طلا گرم ۱۸ عیار)

قیمت امروز طلا اعلام شد.

آخرین قیمت طلا؛

بر این اساس هر گرم طلای ۱۸ عیار به قیمت ۲ میلیون و ۳۱۸ هزار تومان رسید. هر گرم طلای ۲۴ عیار ۳ میلیون و ۹۱ هزار تومان قیمت گذاری شد. همچنین هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۹۱۹ دلار به فروش می رسید. گفتنی است، قیمت امروز مثقال طلا به ۱۰ میلیون و ۴۵ هزار تومان رسیده است.

قیمت هر گرم طلا امروز؛

قیمت امروز طلا
انس طلا ۱۹۱۹ دلار
مظنه تهران ۱۰٫۰۴۵٫۰۰۰
طلای ۱۸ عیار ۲٫۳۱۸٫۹۰۰
طلای ۲۴ عیار ۳٫۰۹۱٫۰۰۰

قیمت طلا و سکه امروز تهران؛

قیمت انواع سکه
سکه طرح جدید ۲۷٫۹۰۰٫۰۰۰
سکه طرح قدیم ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰
نیم سکه ۱۴٫۹۰۰٫۰۰۰
ربع سکه ۹٫۹۵۰٫۰۰۰
سکه گرمی ۵٫۸۵۰٫۰۰۰

به گزارش سرویس طلا و ارز اقتصادآنلاین، ویژگی‌هایی مثل نقدشوندگی سریع، حمل آسان (ارزش بالا در حجم کم) و نگهداری راحت (فاسد نمی‌شود، زنگ نمی‌زند و از بین نمی‌رود) باعث شده که این فلز کمیاب از دیرباز مورد توجه افراد و دولت‌ها قرار بگیرد. طلا فلزی چکش‌خوار است و به‌سادگی شکل می‌گیرد. همین موضوع باعث شد که در دوران باستان، نفیس‌ترین و ظریف‌ترین مصنوعات از طلا ساخته شوند. قیمت طلای ۲۴ عیار از عیارهای ۲۲ و ۱۸ بالاتر است. اما برای نگه‌داری و سرمایه‌گذاری طلای ۲۴ بهترین گزینه نیست. طلای خالص (۹۹٫۹%) به‌سادگی آسیب می‌بیند و تغییر شکل می‌دهد.

در ایران معمولاً از عیار ۱۸ استفاده می‌شود و عیارهای ۲۰ و ۲۲ هم به رسمیت شناخته می‌شوند اما تولید طلا با عیار پایین‌تر از ۱۸ فقط برای صادرات مجاز است و عرضه آن در بازار داخل ممنوع است.  عیار سکه‌ها معمولاً بالاتر از عیار جواهرات است و گاهی از طلای خالص هم در سکه‌زنی استفاده می‌شود. در ایران تمام انواع سکه‌های بهار آزادی با عیار ۲۱٫۶ (۹۰٪) ضرب می‌شوند.

ارسال نظر
ارسال نظر