قیمت پوند امروز ۲۶ مهر ماه ۱۴۰۱ / افزایش نرخ در بازار آزاد

نرخ و قیمت پوند انگلیس در صرافی های رسمی برای تاریخ ۲۶ مهر ماه ۱۴۰۱ اعلام شد. قیمت خرید پوند انگلیس در صرافی رسمی ۳۵۱۰۸ تومان است.

قیمت پوند امروز ۲۶ مهر ماه ۱۴۰۱ / افزایش نرخ در بازار آزاد

به گزارش سرویس طلا و ارز اقتصادآنلاین، واحد پول رسمی انگستان، پوند انگلیس نام دارد. هر پوند استرلینگ به ۱۰۰ پنس تقسیم می‌شود. در نمادشناسی ارزی، این واحد پولی را با GBP نیز نشان می‌دهند. همچنین نماد £ برای نشان دادن واحد پول انگستان رایج است. پوند استرلینگ پس از دلار ایالات متحده، یورو و ین ژاپن به عنوان چهارمین ارز معامله‌شده در بازار ارز معرفی می‌شود. این ارزها به همراه یوان چین، سبد ارزی حقوق ویژه قرعه کشی صندوق بین‌المللی پول را تشکیل می‌دهند.

قیمت پوند در بازار آزاد

قیمت پوند انگلیس امروز در بازار آزاد ارز تهران ۳۷ هزار و ۱۸۱ تومان است.

ماه/روز شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه
هفته اول مهر ۳۴۵۹۹۰ - ۳۴۶۴۱۰ - ۳۴۶۹۲۰ ۳۴۳۴۸۰
هفته دوم مهر ۳۵۹۴۹۰ ۳۶۹۲۳۰ ۳۷۱۸۰۰ ۳۸۰۶۳۰ - ۳۷۵۹۵۰
هفته سوم مهر ۳۶۲۶۳۰ ۳۶۱۸۷۰ ۳۶۰۶۰۰ ۳۶۳۵۲۰ ۳۶۱۲۴۰ ۳۶۸۳۲۰
هفته چهارم مهر ۳۶۶۸۴۰ ۳۶۹۶۷۰ ۳۷۱۰۹۰ ۳۷۱۸۱۰ - -

قیمت پوند امروز در صرافی های رسمی

امروز کانون صرافان نیز قیمت پوند را ۳۵ هزار و ۱۰۸ تومان برای خرید و ۳۵ هزار و ۴۹۹ تومان برای فروش اعلام کرده است. این کانون روز گذشته، قیمت پوند را ۳۵ هزار و ۵۵ تومان برای خرید و ۳۵ هزار و ۴۱۹ تومان برای فروش اعلام کرده بود.

ماه/روز کانون صرافان شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه
هفته اول مهر قیمت خرید ۳۴۳۱۰ - ۳۴۰۲۵ - ۳۳۴۲۲ ۳۳۲۳۵
قیمت فروش ۳۴۷۲۹ -  ۳۴۷۰۰ - ۳۳۸۳۲ ۳۳۶۱۲
هفته دوم مهر قیمت خرید ۳۳۶۸۷ ۳۴۱۲۲ ۳۵۰۳۰ ۳۵۱۶۶ - ۳۵۳۳۷
قیمت فروش ۳۴۰۷۵ ۳۴۵۵۰ ۳۵۴۰۵ ۳۵۵۳۸ - ۳۵۷۶۲
هفته سوم مهر قیمت خرید ۳۵۰۲۲ ۳۵۲۱۱ ۳۴۹۹۰ ۳۵۰۶۷ ۳۵۰۳۵ ۳۵۱۷۲
قیمت فروش ۳۵۴۰۰ ۳۵۵۹۴  ۳۵۴۰۰ ۳۵۵۲۷ ۳۵۴۴۷ ۳۵۴۸۸
هفته چهارم مهر قیمت خرید ۳۵۰۵۰ ۳۵۱۰۵ ۳۵۰۵۵ ۳۵۱۰۸ - -
قیمت فروش ۳۵۴۷۹  ۳۵۴۷۹ ۳۵۴۱۹ ۳۵۴۹۹ - -

پوند انگلیس چیست؟

یکی از بالاترین حجم معاملات در جهان به پوند مرتبط است. این پول به‌طور تقریبی ۱۳ درصد از حجم معاملات روزانه در بازارهای ارز را به خود اختصاص داده است.

متداول‌ترین جفت ارز پوند انگلیس و یورو (EUR / GBP) است. همچنین جفت دلار و پوند (GBP / USD) از اهمیت بسیاری برخوردار است. معامله‌گران ارزی از جفت (GBP USD) به عنوان cable نیز یاد می‌کنند. گاهی‌اوقات به منظور سادگی به جای عنوان استرلینگ از اسم مستعار کوید نیز برای پوند انگلیس استفاده می‌شود.

پوند انگلیس

این پول علاوه بر این کشور در سرزمین‌های برون‌مرزی بریتانیا از جمله جورجیا جنوبی، جزایر ساندویچ جنوبی و سرزمین قطب جنوب انگلیس وابسته ‌به جزایر کانال استفاده می‌شود. کشور آفریقایی زیمباوه نیز از پوند استرلینگ انگلیس استفاده می‌کند. در واقع بسیاری از ارز‌ها در جهان به پوند کشور انگلیس وابسته هستند از‌جمله جزایر فالکلند، جبل الطارق، سنت هلنی، جرسی، گرنزی، مانکس، اسکاتلند و ایرلند شمالی.

ارسال نظر