دیدگاه : ۰
اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

دلار همچنان درجا می‌زند؛ رکود بازار در غیاب اخبار توافق

بازار ارز برای چندمین روز متوالی معاملات خود را تقریبا راکد و با نوسان اندک آغاز کرد.

اقتصادآنلاین – صبا نوبری؛ بازار ارز معاملات امروز را نیز برای چندمین روز متوالی، با ثبات آغاز کرد.

به این ترتیب دلار آزاد که روز گذشته به کانال ۲۷هزارتومان بازگشته بود، امروز هم در این کانال باقی ماند و همچون آخرین معاملات روز گذشته در قیمت ۲۷هزار و ۹۳۰تومان معامله می‌شود.

صرافی ملی قیمت دلار را نسبت به روز گذشته حدود ۱۰۰تومان کاهش داده و به این ترتیب این اسکناس آمریکایی با قیمت ۲۴هزار و ۷۵۷تومان برای خرید و ۲۵هزارتومان برای فروش در این صرافی نمایان شد.

روز گذشته دلار در صرافی ملی، ۲۴هزار و ۸۶۹تومان برای خرید و ۲۵هزار و ۱۱۹تومان برای فروش تعیین شده بود.

یورو نیز امروز در این صرافی با قیمت ۲۸هزار و ۱۵۷تومان برای خرید و ۲۸هزار و ۴۴۰تومان برای فروش معامله می‌شود در حالی که نسبت به دیروز ۱۰۰تومان کاهش یافته است و روز گذشته در قیمت ۲۸هزار و ۲۴۸تومان برای خرید و ۲۸هزار و ۵۳۲تومان برای فروش معامله می‌شد.

در صرافی‌ها و طبق اعلام کانون صرافان نیز، دلار ۲۴هزار و ۹۴۷تومان برای خرید و ۲۵هزار و ۱۱۶تومان برای فروش قیمت خورده است. تغییرات دلار در صرافی‌ها نشان می‌دهد که قیمت خرید آن نسبت به روز گذشته حدود ۶۰تومان افزایش داشته در حالی که قیمت خرید دلار همین مقدار کاهش را تجربه کرده است. 

کانون صرافان دیروز قیمت دلار را ۲۴هزار و ۸۷۷تومان برای خرید و ۲۵هزار و ۱۵۸تومان برای فروش اعلام کرده بود.

یورو نیز در صرافی‌ها حدود ۷۰تومان کاهش قیمت را تجربه کرده و به قیمت ۲۸هزار و ۲۱۶تومان برای خرید و ۲۸هزار و ۵۴۷تومان برای فروش رسیده است. در آخرین ساعات از معاملات روز گذشته یورو در صرافی‌ها با قیمت ۲۸هزار و ۲۸۷تومان برای خرید و ۲۸هزار و ۶۱۷تومان برای فروش معامله می‌شد.

این روزها بازار ارز بیش از هر زمانی از تصمیمات ناگهانی خودداری می‌کند و چشم انتظار اخبار جدیدی از وین است تا مسیر خود را انتخاب کند. هرچند برخی معتقدند که خودداری دلار از کاهش بیشتر قیمت به دلیل طولانی شدن روند دستیابی به توافق است، اما تحلیلگران توقف دلار در محدوده فعلی خود را نشانه این می‌دانند که امیدهای زیادی برای دستیابی به یک توافق در میان معامله‌گران وجود دارد و به همین دلیل است که دست از معامله کشیدند.

این مطلب برایم مفید است
۲ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها