{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بررسی بخش‌های سرمایه‌گذاری صاحب شرکت برکشایر، وارن بافت، نشان می‌دهد که بیش از ۵۰درصد درآمد خود را از طریق سرمایه‌گذاری در بخش تولید، خدمات و خرده‌فروشی به دست می‌آورد.

به گزارش خبرنگار اقتصادآنلاین، وارن بافت، میلیاردر 88 ساله، امروز در مراسم سالیانه سهام‌داران شرکت برکشایر هاتاوای شرکت می‌کند که مورد احترام ده‌ها هزار دنبال‌کننده علاقه‌مند شرکت‌ها و صنایع  قرار خواهد گرفت.

اپل

سرمایه گذاری در اپل

شرکت برکشایر، سرمایه‌گذاری خود در اپل را با یک میلیارد دلار در سال 2016 آغاز کرد و اکنون بزرگ‌ترین سهام مشترک، به ارزش 50میلیارد دلار را دارند.

03

راه‌آهن سانتافه در برلینگتون شمالی

در سال 2009، کمی پس از وقوع بحران مالی جهانی، بافت تصمیم به خرید راه‌آهن سانتافه در برلینگتون شمالی کرد. وی با پرداخت 26.5 میلیارد دلار، 77.5درصد از سهام این راه‌آهن را خریداری کرد.

04

خطوط هواپیمایی

در بخش هواپیمایی، شرکت برکشایر، حدود 10 درصد از خطوط هواپیمایی آمریکا، خطوط هواپیمایی دلتا و خطوط هواپیمایی جنوب غربی و بیش از 8 درصد حامل‌های دیگر را دارد.

وال استریت

سهام بانکی

در قسمت بانکی، برکشایر دارای سهام چند میلیارد دلاری در شش بانک بزرگ ایالات متحده آمریکا است که شامل حدود 10درصد از سهام بانک‌های Bank of America و Wells Fargo است.

گالری دلار

بافت بسیاری از این موقعیت‌ها را، در زمان وقوع بحران مالی سال 2008، با کمتر از یک‌سوم ارزش واقعی آنها به دست آورد.

گفتنی است که فعالیت‌های این شرکت در بخش بیمه، بیش از 20درصد از درآمد برکشایر را تشکیل می‌دهد.

07

تولید انرژی

همچنین فعالیت برکشایر بخش تولید انرژی، حدود 10 درصد از کل سود این شرکت را شامل می‌شود. این فعالیت‌ ها اغلب، تاسیسات برق و گاز در میانه غرب و غرب ایالات متحده، کانادا و انگلستان را در بر می‌گیرد.

08

سرمایه گذاری در بخش خرده فروشی

قابل ذکر است که فعالیت شرکت وارن بافت، در بخش تولید ، خدمات و خرده‌فروشی، بیش از نیمی از درآمد این شرکت را شامل می‌شود که بخش توزیع مواد غذایی به تنهایی 20درصد از کل درآمد را به خود اختصاص داده است.

 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری