{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 284288

خرین خبرها از مجلس حاکی از آن است که نمایندگان استیضاح کننده تیم اقتصادی از آقای رئیس جمهور خواسته اند تا سیف را سریعا تغییر دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین،  دلیل این درخواست اتفاقات ارزی اخیر، مشکلات بانکی و ضعف بانک مرکزی بعنوان سیاستگذار ارزی و پولی کشور است. اما از آنجایی که آقای روحانی اقدامی در این جهت نکرده است، نمایندگان بدنبال استیضاح وزیر اقتصاد رفته اند. چرا که ابزاری برای استیضاح رئیس کل بانک مرکزی ندارند.

این در حالی است که وزیر اقتصاد تنها 9 ماه است که سکان وزارتخانه را در دست گرفته و در این مدت نمی شود انتظار نتایج ملموس از اقداماتش را داشت. از طرف دیگر سیاست های پولی و ارزی در اختیار بانک مرکزی است و وزارت اقتصاد دخالتی در آن ندارد. لذا تغییر وزیر اقتصاد بیشتر شبیه انتقام مجلس از دولت است تا ربطی به وزیر و عملکرد او داشته باشد! به قول معروف گنه کرد در نهاوند آهنگری به اصفهان زدند گردن مسگری!

نمایندگان پیام شفاف خود را داده اند. آنها گفته اند اگر سیف تغییر نکند وزیر اقتصاد را تغییر خواهند داد. حال باید دید آیا روحانی ترجیح میدهد سیف با 5 سال مدیریت پر چالش و ضعیف در بانک مرکزی بماند و وزیر اقتصادش که 9 ماه است منصوبش کرده قربانی شود و یا در این مدت اقدام به تعویض سیف خواهد کرد.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۵ ۰

  چرا تغییر بده آخه؟
  درآمد از فروش دلار دولت را دو برابر بیشتر کرده. کارش درست بوده دیگه.

 • تاهری
  ۴ ۰

  سیف قول داده تا اقتصاد ایران را ویران نکند منسب بانک مرکزی را ول کند.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری