غریب‌آبادی در واکنش به حوادث کانادا؛

صدای اعتراض در سرزمین مثلا آزاد خفه می‌شود!

دبیر ستاد حقوق بشر درباره حمله پلیس کانادا به کامیون‌داران معترض گفت: هیچکس جرأت نمی‌کند در مورد نقض‌های فاحش حقوق بشر که بصورت روزانه در کانادا روی می‌دهد، صحبت کند. خب، شاید صدای منتقدان را هم خفه کرده‌اند!

صدای اعتراض در سرزمین مثلا آزاد خفه می‌شود!

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد حقوق بشر، به دنبال اعتراضات دنباله‌دار هزاران کامیون‌دار در کانادا، کاظم غریب‌آبادی معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، با انتشار توییتی نوشت: «صدای اعتراض‌کنندگان مسالمت‌آمیز در سرزمین به اصطلاح آزاد، خفه می‌شود. حدس بزنید چه اتفاقی افتاده است؟ هیچکس جرأت نمی‌کند در مورد نقض‌های فاحش حقوق بشر که بصورت روزانه در کانادا روی می‌دهد، صحبت کند. خب، شاید صدای منتقدان را هم خفه کرده‌اند!»

براساس این گزارش، بدنبال ادامه اعتراضات رانندگان کامیون در اتاوا پایتخت کانادا و دیگر شهرهای این کشور در مخالفت با اجباری‌شدن واکسن کرونا، چندی پیش جاستین ترودو نخست وزیر کانادا برای مقابله با معترضان وضعیت اضطراری اعلام کرد.

ترودو ضمن اعلام وضعیت اضطراری اعلام کرده بود برای مقابله با معترضان اختیارات لازم به پلیس برای بازداشت و جریمه معترضان داده می‌شود.

در همین راستا روز جمعه پلیس کانادا در ادامه تلاش‌هایش برای پایان‌دادن به محاصره سه‌هفته‌ای اتاوا و عادی‌کردن عبور و مرور در این شهر، صدها کامیون‌دار خشمگین از محدودیت‌های کرونایی را بازداشت کرد.

در عملیاتی که صبح جمعه انجام شد، نیروهای پلیس به صفی از کامیون‌ها، چادرها و وسایل نقلیه پارک‌شده در خیابان‌های پوشیده از برف اتاوا وارد شدند و این زنجیره آهنی را شکستند.

پیش‌تر پلیس کانادا معترضانی را که روی پل امبسادور (سفیر) تجمع کرده بودند از روی این پل مرزی متفرق کرده بود.

 

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد حقوق بشر
ارسال نظر

آخرین خبر ها