دیدگاه : ۰
بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بازار سهام؛

اقبال ۲۰۰ میلیاردی حقیقی‌ها به نمادهای بانکی

افراد حقیقی امروز ۴۲۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند که بیشترین ورود پول حقیقی به بورس یا فرابورس مربوط به گروه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری و همچنین سهام بانک ملت بود.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاین – سهیل بانی؛ در بورس امروز حقیقی‌ها حدود ۴۲۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد سه هزار و ۷۶۰میلیارد تومان بود، افراد حقیقی ۹۱درصد یعنی سه هزار و ۴۳۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۱درصد از کل معاملات شد.

بیشترین ورود پول حقیقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری»، «خودرو و ساخت قطعات» و «شرکت‌های چندرشته‌ای صنعتی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «فرآورده‌های نفتی» و «استخراج کانه‌های فلزی» به نفع حقوقی‌ها تمام شد.

سه نماد «وبملت»، «شستا» و «خساپا» لقب بیشترین افزایش سهام حقیقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقوقی‌ها نیز بیشتر به «شبندر»، «ومعادن» و «تجلی» معطوف بود.

مالکیت حقیقی در ترکیب سهامداری شرکت بانک ملت معادل ۱۲۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقوقی پالایش نفت بندرعباس با برتری ۱۶میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۷۳نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۴۷نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۵۲۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۱۲۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

حقیقی حقوقی 01.01.08

تغییر مالکیت صنایع 01.01.08

این مطلب برایم مفید است
۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها