دیدگاه : ۰
اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

بانکی ‌ها در صدر بیشترین خروج پول حقیقی بورس امروز قرار گرفتند

افراد حقیقی امروز ۲۳۵میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری و همچنین سهام بانک ملت بود.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاین – سهیل بانی؛ در بورس امروز حقوقی‌ها حدود ۲۳۵میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد دو هزار و ۵۷۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۴درصد یعنی ۶۲۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۹درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری»، «استخراج کانه‌های فلزی» و «خودرو و ساخت قطعات» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «محصولات شیمیایی» و «سرمایه‌گذاری‌ها» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «وبملت»، «تجلی» و «بپاس» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «آریان»، «شپدیس» و «فباهنر» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری بانک ملت معادل ۳۸میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی سرمایه‌گذاری پارس آریان با برتری ۲۵میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۲۴نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۶۲نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۹۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۲۹۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

حقیقی حقوقی 00.12.07

تغییر مالکیت صنایع 0.12.07

این مطلب برایم مفید است
۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها