معاون طرح و برنامه وزارت صمت؛

جهت‌گیری کلی وزارت صمت، حمایت از بورس و تقویت عرضه در این بازار است

سعید زرندی گفت: جهت‌گیری کلی وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت حمایت از بازار سرمایه و تقویت عرضه در این بازار است.

به گزارش اقتصادآنلاین، سعید زرندی در آیین تودیع و معارفه معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: موانع ایجاد شده در صادرات نفت، سبب گرایش کشور به سمت صادرات غیرنفتی و به طور خاص به سمت معدن و صنایع معدنی شده است.

وی افزود: معدن ، صنایع معدنی و پتروشیمی کشور در ایام تحریم فعالیت‌های بسیار خوبی انجام داده است.

رشد بخش معدن و صنایع معدنی برای جایگزینی درآمدهای نفتی

معاون طرح و برنامه وزارت صمت تصریح کرد: می‌توان به بخش معدن و صنایع معدنی برای جایگزینی نفت اتکا کرد و اگر این بخش بخواهد این نقش را ایفا کند ، باید ده برابر الان و وضعیت فعلی رشد کند و ۷۰ میلیارد دلار ارزآوری برای کشور داشته باشد و این جهت‌گیری است که ما باید در برنامه‌های کلان کشور و وزارت صمت داشته باشیم.

زرندی با بیان این که برای رسیدن به این نگاه مترقی در مورد معادن در کشور باید نگاه جدیدی به این بخش ایجاد شود، تاکید کرد: در این فضای موجود، به این هدف نخواهیم رسید و با این زمین پر از دست‌انداز که در اطراف خود ساخته‌ایم، در فکر یک تحول بزرگ نمی‌توان بود و باید این نگاه و رویکرد را تغییر دهیم.

رصد قوانین دیگر کشورها در حوزه‌های اکتشاف و بهره‌ برداری

وی افزود: معاونت معدنی، قوانین کشورهای دیگر را یک بار دیگر مرور کند و کشورهایی که در حوزه‌های اکتشاف و بهره‌برداری فعالیت کرده ‌اند را دائما رصد نماید.

لزوم نقش‌آفرینی سازمان‌های توسعه‌ای در صنایع معدنی ایران

معاون طرح و برنامه وزارت صمت با تاکید بر لزوم نقش‌آفرینی سازمان‌های توسعه‌ای وزارت صمت در صنایع معدنی ایران گفت: این سازمان‌ها باید با بحث تغییر ساختاری که وزیر صمت هم ماموریت آن را داده‌اند، حرکت کنند.

زرندی با اشاره به ابتکار خوب رزم‌حسینی در راه‌اندازی شورای هماهنگی، بیان کرد: ۴ شورای صنعت، معدن، بازرگانی داخلی و تجارت خارجی با شخص وزیر جلساتی را برگزار می‌کنند که در آنجا مباحث مورد بررسی دقیق قرار می‌گیرند و با یک نگاه جدید و خط و مشی ‌گذاری مشارکتی با همکاری بخش خصوصی برای این بخش برنامه ریزی شود.

جهت‌گیری کلی وزارت صمت حمایت از بازار سرمایه است

وی گفت: در دوره جدید مدیریت معاونت معدنی، بحث استفاده از ظرفیت بازار سرمایه و هلدینگ‌های معدنی باید ادامه یابد و این نقدینگی سرگردان را پشت حوزه معادن بیاوریم.

معاون طرح و برنامه وزارت صمت همچنین افزود: جهت‌گیری کلی وزارتخانه حمایت از بازار سرمایه و تقویت عرضه در این بازار است و نگاه کلی ما این است که از بازار سرمایه تا آن جا که مقدور است، حمایت کنیم و این ظرفیت فراوان را پشت حوزه تولید کشور بیاوریم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر