کد خبر 513248

یک مقام مسئول؛

عیدی معلمان مدارس غیردولتی پرداخت می‌شود

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی گفت: موسسین نسبت به پرداخت عیدی معلمان مدارس غیردولتی اقدام کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین، مدیرکل مراکز و مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت : موسسین باید نسبت به پرداخت عیدی معلمان مدارس غیردولتی اقدام کنند و کم‌کاری نسبت به این موضوع از سوی موسس پذیرفته نیست.

سعید صالح درباره حق بیمه معلمان شاغل در مدارس غیردولتی تاکید کرد: مطابق قانون کار موسس و معلم قرارداد کاری امضا می‌کنند و معلم مشمول حمایت‌های آن قانون می‌شود و براساس ماده 25 و 26 قانون، عیدی شامل معلمان غیردولتی می‌شود و موسسه موظف به پرداخت این مورد است.

صالح در خصوص دستورالعمل رسیدگی به تخلفات مدیران و موسسان مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی بیان کرد: این دستورالعمل به تصویب شورای سیاستگذاری رسید که این موضوع در راستای قوانین آموزش و پرورش و حقوق موسسان و مدیران مدارس و مراکز دولتی در اجرای مناسب ماده 35 و 36 قانون تأسیس مدارس و مراکز غیر دولتی است.

مدیرکل مراکز و مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت: در این دستورالعمل بخش‌های مختلفی مانند چگونگی تشکیل پرونده در صورت اخذ شکایت یا دریافت شیوه نامه تعیین شده از مرحله تشکیل پرونده بررسی و صدور اجرای چارچوب قانون مشخص و در اختیار ادارات آموزش و پرورش و موسسان قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • فاطمه
    ۰ ۰

    موسس ما تا حالا این کار را نکرده و ما هر سال از عیدی محروم بودیم. خواهش می کنم دولت فکری اساسی به حال ما معلمان مدارس غیر انتفاعی بکند.