• ۱۳۹۵/۱۲/۰۷ ۰۹:۰۹

  آغاز پرهیاهوی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و نمود آن در تصمیمات جنجال‌برانگیز و رفتارهای عجیب‌وغریب در زمینه‌های مختلف و به‌ویژه در روابط با کشورهای جهان از جمله ایران، ذهن آنهایی که مسائل آمریکا را دنبال می‌کنند، با سؤالات زیادی درباره اصول استراتژی ترامپ در سیاست خارجه‌اش از منظر روابط بین‌الملل روبه‌رو می‌کند.

 • ۱۳۹۵/۱۲/۰۷ ۰۸:۵۰ بررسی اثر افزایش حداقل مزد کارگران بر تورم

  در سه دهه‌یی که گذشت نه کسی شعار دگرگونی یک‌شبه معاش کارگران را داد و نه برنامه‌یی برای بهبود گام به گام آن در دراز مدت ساخت. سال‌های نخست را جنگ به خون کشید؛ شرایط بحرانی شد و مزد باید منجمد می‌شد و ثابت می‌ماند.

 • ۱۳۹۵/۱۲/۰۷ ۰۷:۰۹ در گفت‌وگو با رئیس انجمن قطعه‌سازان ترکیه عنوان شد

  قطعه‌سازی ترکیه در حال حاضر بسیار پیشرفت کرده و به یکی از ارکان اصلی صادرات این کشور بدل شده و این در شرایطی است که صنعت قطعه ایران هنوز نتوانسته به جایگاه قابل قبولی در بازارهای خارجی دست پیدا کند. به گزارش دنیای اقتصاد ، از همین رو در حاشیه چهارمین همایش بین‌المللی صنعت خودرو ایران به سراغ «آلپر کانجا» رئیس انجمن قطعه‌سازان ترکیه رفتیم تا نقاط ضعف و قوت صنعت قطعه ایران و ترکیه را با او مرور کنیم.

 • ۱۳۹۵/۱۲/۰۷ ۰۶:۴۸

  زمان زیادی برد تا وقتی برای مصاحبه اختصاصی کنار بگذارد. نقدها هم به او کم نیست و همین، کنجکاوی را برای پاسخ به دغدغه‌های عمومی از او بیشتر می‌کند. محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران که برای بار سوم بر این کرسی نشسته، دور سوم وزارت خود را با حواشی زیادی آغاز کرد....

 • ۱۳۹۵/۱۲/۰۷ ۰۶:۲۷ گزارش تحلیلی از وضعیت تولید اتومبیل در کشور

  صنعت خودروی ایران در دنیا بیشتر به عنوان مونتاژکاری شناخته می‌شود زیرا بعد از حدود نیم قرن فعالیت، هنوز موفق نشده است فاکتورهای اصلی «خودروساز بودن» را به‌دست بیاورد.

 • ۱۳۹۵/۱۲/۰۷ ۰۵:۴۵ سید حسین سلیمی مطرح کرد

  یکی از بخش‌هایی که به عنوان مبادی رسمی واردات کالا محسوب می‌شود، گمرک کشور است، اما با شیوع و گسترش حضور قاچاقچیان در این بخش، برخی تحلیلگران، دیگر آن را جزو مبادی غیررسمی به حساب می‌آورند ؛

 • ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ ۲۰:۳۸

  معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه توافق وین را توافقی دوجانبه بین ایران و آمریکا ندانست و تصریح کرد: اگر ترامپ شعارهای انتخاباتی‌اش درباره برجام را اجرایی کرده و آن را نقض کند، در مقابل دنیا قرار می‌گیرد.

 • ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ ۱۳:۵۱ "اقتصاد آنلاین" گزارش می‌دهد؛

  علی‌رغم تصمیم اخیر جلسه وزیر ارتباطات با فعالان کسب‌وکارهای نوین اینترنتی هنوز دغدغه فعالیت اسنپ و تپسی رفع نشده است و موسسات اتومبیل کرایه مدعی هستند که برای مقابله با این شرایط ایستادگی خواهند کرد.

 • ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ ۱۲:۴۷ کارشناسان بیمه تاکید کردند؛

  یک کارشناس بیمه پیشنهاد داد: کارشناسان فروش شرکت‌های بیمه‌ای به جای تاکید بر پس‌انداز بودن بیمه‌نامه عمر به پوشش‌دهنده بودن ریسک این بیمه‌نامه تاکید کنند تا بدین طریق جایگاه بیمه عمر ارتقا یابد.

 • ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ ۰۹:۰۰ اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

  پنج عامل در قیمت‌گذاری ویلاهای لوکس تاثیر بیشتری دارد که به ترتیب عبارتند از شهر، متراژ، دسترسی به کوه و دریا، استخر و تعداد اتاق خواب‌ها، که در این میان در تعطیلات عید به دلیل سرد بودن آب دریا، وجود استخر عامل مهم‌تری است.

جستجوی پیشرفته