بهمن آرمان

اقتصاددان

عنوان شغل

توضیحات

دکتر بهمن آرمان استاد دانشگاه و کارشناس مسائل اقتصادی

 

 

اخبار مرتبط

 • امکان پذیر نبودن رفتار استاندارد؛

  آرمان:ایجاد شفافیت اقتصادی دشوار است/تک نرخی کردن ارز امکان ندارد

  بهمن آرمان گفت: باید از اقدام دولت مبنی بر ایجاد شفافیت در اقتصاد کشور حمایت کرد .

 • یک جریان سیاسی در مورد قرارداد توتال سیاه نمایی می‌کند

  یک اقتصاددان و استاد دانشگاه، در واکنش به مخالفت های مطرح شده علیه قرارداد فاز 11 پارس جنوبی با شرکت توتال گفت: یک جریان های سیاسی بدون در نظر گرفتن منافع ملی، فضای کشور را به سمتی هدایت می کند که سفید را عملا سیاه نشان می دهد.

 • یارانه به ابزار جمع‌آوری رای تبدیل شد

  یک کارشناس اقتصادی گفت: «استفاده از بازار یارانه در تبلیغات نوعی بی اخلاقی انتخاباتی است.»

 • آرمان : مواظب فرار سرمایه‌گذاران به عربستان باشیم

  در ابتدای هفته گذشته بود که نمایندگان مجلس در ادامه بررسی لایحه برنامه ششم توسعه تصمیم به حذف ماده ۵۳ این لایحه مبنی بر تغییر ساز و کار خوراک پتروشیمی‌ها گرفتند.

 • آرمان : می‌خواهند بورس را از ساختار اقتصاد خارج کنند

  حدود نیم قرن از تشکیل بازار سرمایه کشور می‌گذرد اما همچنان این بازار در گام‌های اولیه مانده است و نتوانسته نقش خود را در اقتصاد ایران آن طور که برای یک بورس پویا تعریف می‌شود، ایفا کند.

 • بهمن آرمان مطرح کرد:

  رشد صنعتی نیازمند الگوی جهانی

  نگاهی به وضعیت صنعت در هر کشور و سهم آن از تولید ناخالص داخلی شاید ملاکی برای صنعتی شدن آن کشور به شمار آید.

 • بهمن آرمان عنوان کرد‌‌:

  انتشار اوراق، مکانیسم فراموش شد‌‌ه تامین اعتبار

  کاهش د‌‌رآمد‌‌های نفتی د‌‌ولت د‌‌ر سال‌های اخیر کافی بود‌‌ تا نارسایی‌های ساختار اقتصاد‌‌ ایران را به طور مشخصی نمایان کند‌‌. سال‌هایی که د‌‌رآمد‌‌های سرشار نفتی به سوی اقتصاد‌‌ ایران سرازیر می‌شد‌‌، کمتر د‌‌ولتمرد‌‌ان و اقتصاد‌‌د‌‌انان را به فکر اصلاح زیرساختی و استفاد‌‌ه از روش‌های نوین می‌اند‌‌اخت.

 • کاهش نرخ سود اقتصاد را از رکود خارج نمی‌کند

  کدام ابزارها برای خروج از رکود مغفول ماند؟

  بهمن آرمان کارشناس اقتصادی می گوید:کاهش نرخ بهره به صورت دستوری نمی تواند موجب خروج اقتصاد از رکود شود.

 • پرداخت یارانه به همه، مصیبتی عظمی

  از زمانی که بحث حذف یارانه افراد پردرآمد مطرح شد، به دلیل عدم شفاف سازی در این زمینه از سوی نهادهای مسئول، تبدیل به یک بحران روانی درمیان مردم شد، به طوری که در بین بسیاری از اقشار جامعه که درآمد آن ‌ها کفاف زندگی در طول یک ماه را نمی‌داد، نگرانی‌هایی ایجاد کرد.

 • آرمان:دولت درکی از شرایط کنونی ندارد

  ۳ پیشنهاد اقتصادی برای خروج از رکود

  کارشناس بازار سرمایه با بررسی اوضاع اقتصادی کشور گفت: بازار سرمایه به عنوان دماسنج اقتصاد، اکنون بازتاب‌دهنده میزان رکود سایه انداخته بر فضای کسب و کار کشور است.

 • در گفت گو با بهمن آرمان مطرح شد؛

  مهمترین عوامل برگشت رونق به بورس؟

  کارشناس قدیمی بازار سرمایه با اعلام مهمترین عوامل رونق بورس ، از ماوضع وزارت نفت در مورد نرخ خوارک پتروشیمی انتقاد کرد و پیشنهاد داد شرکت های بورسی و سهامداران از پرداخت مالیات معاف شوند.

 • در گفت گو با بهمن آرمان مطرح شد؛

  رکود ارزش دارایی ۳۰میلیون نفر راکاهش داد

  چهره رکود مدت زیادی است نمایان شده و این موضوع دیگر محل تردید نیست. در این وضعیت بیش از آنکه نیاز به هشدار و تصویر شرایط داشته باشیم؛ به برنامه و راهکار نیازمندیم. موضوعی که در نامه وزرا دیده نمی‌شود.

 • "قانون‌بخش‌تعاون با اشکالات‌بزرگ رو‌به‌روست"

  آرمان:تعاون پاسخگوی نیازهای اقتصاد نیست

  از آنجایی که بخش تعاون به عنوان یکی از سه بخش اقتصادی مورد توجه قانون اساسی قرار گرفته، تکالیفی برای آن تعیین شده که گویا بسیار فراتر از شانه‌های نحیف این بخش است.

 • مردم قدرت پس‌انداز برای مسکن ندارند

  رشدمسکن‌در بهار منفی ۲۰ درصد بود

  در برنامه مناظره امروز بیش از ۸۰ درصد مردم به گزینه افزایش وام مسکن رأی منفی دادند و کارشناسان نیز اصرار وزارت راه بر افزایش وام مسکن را به نواختن شیپور از سمت گشاد آن تشبیه کردند.

 • مقایسه رویای ایران و ترکیه در سال ۲۰۲۰

  یک اقتصاددان گفت: ترکیه اعلام کرده تا سال 2020 می‌خواهد تولید ناخالص داخلی خود را به 2 تریلیون دلار برساند و ایران با توجه به تولید ناخالص 700 میلیارد دلاری کنونی فاصله زیادی با ترکیه پیدا خواهد کرد.

 • هفته طلایی بورس پس از هفت ماه

  این هفته بورس تهران با ثبت بازدهی 3.6 درصدی هفتگی، بیشترین میزان بازدهی را در مدت بیش از 7 ماه به ثبت رساند و توانست از رقم 70 هزار و 876 واحد به 73 هزار و 416 واحد برسد. رشد حجم و ارزش معاملات، تحرک مثبت گروه‌های پیشرو بازار و افزایش رقم شاخص را باید از نشانه‌های حرکت بورس به سمت رونق دانست.

 • هفته طلایی پس از هفت ماه

  دوره تخلیه حباب بورس پایان یافت؟

  با رشد 391 واحدی، شاخص کل بورس طی معاملات روز گذشته به رقم 73416 واحد رسید. پیشروی مثبت مذاکرات هسته‌ای، حمایت مقام معظم رهبری از تیم مذاکره‌کننده، تاکید وزیر اقتصاد مبنی بر حمایت دولت و ...

 • یک اقتصاددان مطرح کرد:

  ۷۳ میلیون ایرانی زیر خط فقر و نیازمندند؟!

  تضاد آماری در ثبت نام 73 میلیون یارانه بگیر هنگامی تشدید می‌شود که وجود 93 درصد نیازمند در بین جمعیت واقعی کشور قابل تصور نیست.

 • در گفت‌وگو با دکتر بهمن آرمان بررسی شد؛

  چرا بورس تهران فرو ریخت؟

  افت ارزش معاملات بازار سرمایه کشور از جنبه‌های متفاوتی قابل بررسی است. برخی کارشناسان افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی را در این امر دخیل می‌دانند و ...

 • تحلیل کارشناسان از وضعیت مسکن در سال ۹۳

  مسکن دردور باطل خود اسیر می ماند

  مسکن به یک سالگی رکود خود نزدیک شده است و با شروع سال جدید دولت عزم اجرای فاز دوم هدفمندی را گرفته است. با این اوصاف چه بر سر بازار مسکن در سال جدید خواهد آمد؟

 • اساتید اقتصاد بررسی کردند

  "تورم" در سال ۹۳ چقدر می شود؟

  وزیر اقتصاد چند روز پیش در اجلاس خبرگان رهبری طی اظهاراتی اعلام کرده بود که نرخ تورم در سال آینده به 15 درصد خواهد رسید و با تأکید بر این موضوع مهمترین دستاورد دولت در این ایام را مدیریت نقدینگی و کاهش تورم دانسته بود.