تیمور رحمانی

اقتصاددان

توضیحات

تحصیلات

دکتری، اقتصاد، دانشگاه تهران، 1378 کارشناسی ارشد، علوم اقتصادی، دانشگاه تهران، 1371 کارشناسی، علوم اقتصادی، دانشگاه تهران، 1367

تالیفات

اقتصاد کلان (برای دانشجویان مدیریت و حسابداری و غیره)، تالیف، نشر برادران، 1391/04/26 بانک سوالات دروس تخصصی اقتصاد(پول و بانکداری اقتصاد بین الملل و بخش عمومی)، تالیف، انتشارات برادران، 1390/04/01 اقتصاد کلان نوین، تالیف، نشر برادران، 1389/01/15 اقتصاد کلان (دو جلد)، تالیف، نشربرادران، 1388/08/02 مجموعه سوالات چهار گزینه ای اقتصاد کلان، تالیف، نشر ترمه، 1388/01/01 اقتصاد کلان 2، تالیف، دانشگاه پیام نور، 1386/11/01 مبانی و اصول علم اقتصاد، تالیف، بوستان کتاب قم، 1386/01/01 بررسی اثرات اجرای مالیات بر ارزش افزوده در ایران بر تورم، تالیف، سازمان امور مالیاتی کشور، 1383/10/01 دولت بزرگ نه، تالیف، نشر ترمه، 1382/01/01 اقتصاد کلان: نظریه ها و مسایل (900 تست با پاسخ تشریحی)، تالیف، نشر برادران، 1377/01/01 دولت بزرگ نه، تالیف، نشر ترمه، 1382/01/01

لینک‌های دیگر

صفحه رسیمی دکتر تیمور رحمانی در دانشگاه تهران

دانلود رزومه فارسی دکتر تیمور رحمانی

مقالات

 • نامناسب بودن کاهش دستوری نرخ سود؛

  تداوم نرخ سود بالای بانکی عامل رکود اقتصادی است/ جریمه کردن بانک‌هایی که اضافه برداشت دارند

  عضو هیات علمی دانشگاه تهران کاهش نرخ سود در نظام بانکی را امری اجتناب ناپذیر می داند و می گوید، تداوم نرخ سود بالا منجر به رکود در اقتصاد می شود.

 • ثبات مالی مانع نوسانات شدید اقتصادی است

  افزایش اقدامات نظارتی بانک مرکزی برای ثبات مالی/ در بخش نظارت اقدامات جدی‌تری انجام شود

  یک کارشناس مسایل اقتصادی گفت: یک بخش از وظایف بانک مرکزی برای ایجاد ثبات مالی نظارت است که در این بخش باید اقدامات جدی‌تری انجام شود.

 • یک کارشناس اقتصادی مطرح کرد؛

  حل مشکل نظام بانکی؛ اولین اولویت اقتصاد کشور

  یک کارشناس اقتصادی گفت: حل مشکل نظام بانکی اولویت‌دار ترین موضوع اقتصاد کشور است، چرا که با چاره‌جویی برای این بخش سایر قسمت‌های اقتصاد کشور نیز تا حدی از بحران خارج می‌شود.

 • یک کارشناس اقتصادی در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین:

  زمینه ورود سرمایه‌گذاران خارجی مهیا شده است/ بانک‌ها در شرایط مطلوبی فعالیت نمی‌کنند

  یک کارشناس اقتصادی گفت: اقتصاد ایران در شرایطی قرار گرفته که زمینه ورود سرمایه‌گذاران خارجی مهیاست، چرا که اقتصاد در شرایط با ثباتی قرار دارد.

 • چشم‌انداز رشد اقتصادی در ایران

  انتظار رشد ٧ درصدی تا پایان ۹۵!

  یک استاد دانشگاه می‌گوید با توجه به ظرفیت اقتصاد ایران اکنون که از رکود بیرون آمده‌ایم شاید تا یک و دو سال تجربه رشد شش و حتی هفت درصدی شگفت‌آور نباشد، ولی این رشد تداوم ندارد و به احتمال زیاد در سال‌های بعدتر شاهد رشدهای در حدود چهار درصد باشیم.

 • آیا تورم دوباره دورقمی می‌شود؟

  یک اقتصاددان تحلیل کرد که آیا امکان دارد تورم دوباره دورقمی شود؟

 • شکست رکود از کانال اصلاح نظام بانکی

  روز گذشته رییس‌جمهوری در جلسه ستاد اقتصادی دولت از تمرکز بر سیاست‌هایی درراستای تحریک تولید با هدف ایجاد اشتغال سخن به میان آورد و با ارائه جزییاتی درخصوص طرح تحول نظام بانکی، این طرح را زمینه‌ساز گشایش و تسهیل در امور مالی برای پشتیبانی سریع از بخش‌های تولیدی و اشتغالزا دانست.

 • برندگان و بازندگان کاهش نرخ سود بانکی؟

  یک اقتصاددان و استاد دانشگاه گفت: از آنجا که ریسک کاهش قیمت در بازار مسکن و بازار ارز پس از وقوع رونق، ضعیف به نظر می‌رسد، پیش‌بینی می‌شود سرمایه‌گذاری در این دو بازار با صرفه بیشتری همراه باشد. اما سرمایه‌گذاری در بازار سهام، توام با ریسک خواهد بود و مشخص نیست که چه آینده‌ای در انتظار این بازار باشد. به همین دلیل شاید بازار مسکن پتانسیل بهتری برای جذب منابع داشته باشد.

 • تهدید پنهان قیمت مسکن

  قیمت مسکن در تهران مطابق رفتار حداقل 20 سال اخیر کلیه متغیرهای موثر بر بازار املاک، از 6 پارامتر بیرونی، بیشترین اثرپذیری را دارد که دستکاری یکی از آنها در شرایط فعلی می‌تواند بزرگ‌ترین تهدید پنهان برای رونق غیرتورمی معاملات ملک محسوب شود.