کد خبر 194807
A
3

مجمع جهانی اقتصاد برای سومین سال پیاپی صنعت گردشگری ایران را به عنوان مقرون به صرفه ترین صنعت در جهان برای گردشگران خارجی اعلام کرد.

این مجمع روز یکشنبه در گزارش شش ماهه خود امتیاز ایران در زمینه مقرون به صرفه بودن قیمت ها برای گردشگران خارجی را 66.6 برشمرد و جایگاه این کشور را قبل از کشورهای مهم برای گردشگری همچون مصر، مالزی، روسیه، ترکیه، یونان، اسپانیا، آمریکا، فرانسه و ایتالیا قرار داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، 10 کشور آخر این فهرست شامل پرو، استرالیا، دانمارک، سنگال، نروژ، ایسلند، باربادوس، انگلیس و سوئیس هستند.
معیار سنجش مجمع جهانی اقتصاد برای قیمت های مقرون به صرفه، شامل مخارج رفت و آمد (قیمت های بلیت، تاکسی، سوخت و غیره) و هزینه های مربوط به مقاصد گردشگری (قیمت های اقامت در هتل، غذا، خدمات و غیره) بوده است.
ایران همچنین در زمینه برخورداری از منابع فرهنگی، تعداد اماکن طبیعی ثبت شده در میراث جهانی، گونه های شناخته شده حیوانی، مناطق محافظت شده و جذابیت سرمایه های طبیعی، رده سی و هشتم را در ارزیابی مجمع جهانی اقتصاد به خود اختصاص داد.
ایران در این طبقه بندی از چند کشور اروپایی شامل جمهوری چک با رتبه 42، دانمارک با رتبه 43، مجارستان با رتبه 45، رومانی با رتبه 46 و نروژ با رتبه 47 پیشی گرفت.

اخبار مرتبط

 • ناشناس
  3 | 3

  انقدر پول ما بی ارزش شده که هرکسی از هر جایی میتونه فقط با 1000 دلار کل ایران رو بگرده و این جای تاسف داره برای کشوری با این قدمت
  یه گزارش تهیه کنید از این که با دلار 4000 تومنی تا کجا و چند روزه میشه رفت!!!

 • ناشناس
  1 | 4

  معمولا کشورهای دارای پول بی ارزش همینگونه است، چرا فریب میدهید وارزانی را مطرح میکنید؟

 • ناشناس
  0 | 1

  یک اطاق دو تخته تو هتل 5 ستاره ( که از دو ستاره های خارج پایینتره ) شبی 200 دلار میشه ارزانترین مقصد گردشگری ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! عادت کردیم هر چیزی رو معکوس جلوه بدیم

ارسال نظر

عناوین بیشتر