کد خبر 163984
A

به گفته مسوولان و فعالان گردشگری، پس از برجام ورود گردشگران اروپایی به ایران بیشتر شده است. آلمانی‌ها، ایتالیایی‌ها و فرانسوی‌ها از جمله گردشگران اروپایی هستند که بیشتر به ایران می‌آیند.

براساس آماری که سایت رزرواسیون بلیت «اسکای‌اسکنر» اعلام کرده، موجی از گردشگران ایتالیایی‌ شکل گرفته که می‌خواهند به ایران بیایند. به گزارش بی‌بی‌سی، آمار این سایت نشان می‌دهد در یکی دو سال گذشته، توجه گردشگران ایتالیایی به ایران از توجه‌شان به کشورهای دیگری که جزو مقصدهای معمول ایتالیایی‌ها نیستند بیشتر شده است. طبق این آمار، بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶، جست‌وجو برای بلیت پرواز از ایتالیا به ایران 6/ 24 درصد افزایش داشته است.

البته فهرست اسکای‌اسکنر فهرست محبوب‌ترین مقصدها نیست، بلکه حاکی از آن است که در سه سال گذشته توجه به کدام کشورها بیشتر رشد داشته است. هدف فراهم‌آورندگان فهرست این است که تغییرات سلیقه و تمایل گردشگران ایتالیایی را ثبت و روندهای صعودی را ترسیم کنند.

فیلیپو د ماتئیس، مدیر بازاریابی اسکای‌اسکنر در ایتالیا می‌گوید: «هرچه پیش می‌رویم، مسافران ایتالیایی در انتخاب مقصد منعطف‌تر می‌شوند و بیشتر از گذشته کشورها را بر مبنای وضعیت اقتصادی و سیاسی ارزیابی می‌کنند. ایتالیایی‌ها هم مثل گردشگران دیگر کشورها هنگام انتخاب مقصد، جذابیت جاهایی را که گردشگر کمتر می‌رود در نظر می‌گیرند؛ جاهایی که گاه به خاطر تغییر چشم‌انداز سیاسی-اقتصادی به روی گردشگران خارجی گشوده شده‌اند، مثل ایران.» به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از دنیای اقتصاد، روزنامه «ایل مساجرو» نیز در گزارشی با عنوان «در جست‌وجوی تمدن‌های کشف‌نشده»، با اشاره به فهرست اسکای‌اسکنر نوشته: «ایران، مهد تمدن باستان، به لطف گنجینه تاریخ و فرهنگش دوباره گردشگری‌اش را بازیافته.» همچنین «ایل سوله ونتی‌کواترو اوره»، از مهم‌ترین روزنامه‌های اقتصادی ایتالیا، در گزارشی با یادآوری اینکه ایتالیایی‌ها همواره دنبال مقصدهای جدید گردشگری‌اند، نوشته است: «جذابیت فرهنگ بیش از سواحل بی‌نظیر است. بنابراین ایران بالاتر از مالدیو در فهرست اسکای‌اسکنر ایستاده.»

اخبار مرتبط

ارسال نظر

عناوین بیشتر