کد خبر 183264
A

تیم ملی فوتبال ایران عصر امروز یک دیدار دوستانه برابر عراق در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می‌کند که به سبب ملاحظات تاکتیکی و برخی مسائل دیگر به تصمیم کارلوس کی‌روش و فدراسیون فوتبال پشت درهای بسته و بدون حضور تماشاگران انجام می‌شود.

 مهدی تاج، رئیس فدراسیون می‌گوید با احتساب حساسیت مسابقه 3 فروردین ماه تیم ملی برابر قطر در دوحه، ارجح آن است که ملی‌پوشان دست خود را به لحاظ فنی رو نکنند و اگر تماشاگران به آزادی بیایند، قطعاً در میان‌شان چند نفری نیز متعلق به اردوی قطر بوده و گزارش‌هایی را به خورخه فوساتی، سرمربی اروگوئه‌ای قطری‌ها خواهند داد.

کی‌روش دو ساعت دیرتر آمد

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران ، نخستین گردهمایی اعضای فهرست 19 نفره جدید سرمربی پرتغالی تیم ملی عصر روز پنجشنبه در هتل آزادی صورت گرفت اما کی‌روش که معمولاً وقت‌شناس است و زودتر از سایرین می‌آید، این بار با دو ساعت تأخیر به این محل رسید. نخستین تمرین این جمع نیز دیروز (جمعه) برگزار شد و کی‌روش که دور و برش را بشدت خلوت کرده، این تمرین را با مشارکت هموطنش اوشیانو کروز هدایت و خطوط کاری را برای بازیکنانش ترسیم و تعریف کرد. گفتنی است دیروز با اعلام کی‌روش، دانیال ماهینی بازیکن تیم استقلال خوزستان به اردوی تیم ملی دعوت شد.

مقدمه‌سازی برای دو مسابقه رسمی

برای سرمربی پرتغالی و کمال‌گرای تیم ایران، بازی روز شنبه برابر عراق فقط یک زمینه و وسیله برای سنجش نفراتش و دریافتن جدیدترین میزان آمادگی آنها برای دیدارهای مهم 3 فروردین 96 مقابل قطر در شهر دوحه و 8 فروردین برابر چین در تهران در ادامه مرحله نهایی پیکارهای انتخابی جام جهانی 2018 در قاره آسیا است. البته بین سبک بازی عراق و قطر تشابه‌های کوچکی دیده می‌شود که این نیز می‌تواند به نفع ملی‌پوشان ما تمام شود و دیدار روز شنبه را برای ما مفیدتر سازد.

پهلوان ازدواج کرد و رفت!

از فهرست 19 نفره ایران برای بازی با عراق، یک نفر موقتاً کم شد و او، احسان پهلوان هافبک جوان ذوب آهن است که چون مراسم عروسی‌اش در راه است، از کی‌روش اجازه گرفت و رفت و مقرر شد اگر در فهرست نهایی که 29 اسفند اعلام می‌شود نام وی نیز بود، به اردو برگردد و در غیر این صورت، نزد خانواده تازه‌اش بماند.

دستیاران غایب و شاکی کی‌روش

آنهایی که فعلاً کنار کی‌روش نیستند و از این بابت بشدت عصبانی هم هستند، اعضای ایرانی کادر فنی تیم ملی و به واقع دستیاران ایرانی کی‌روش هستند. در حالی که جواد نکونام، مارکار آقاجانیان و مهرداد خانبان همیشه از محبوبان کی‌روش بوده‌اند، بعد از حذف شدن در اواسط اردوی اخیر تیم ملی در امارات، دیگر توسط کی‌روش پذیرفته نشده‌اند و سرمربی ایران با این بهانه که چون اردوهای تیم ملی کمتر و کوتاه‌تر از گذشته شده و مربیان به اندازه گذشته مورد نیاز نیستند، از پذیرش مجدد آنها سر باز زده است. گروه کنار گذاشته شده روز پنجشنبه جلسه‌ای تازه با مهدی تاج داشتند اما دست از پا درازتر محل فدراسیون را ترک کردند. البته تاج به آنها گفت کی‌روش بعد از بازی برابر قطر، جلسه‌ای با آنها می‌گذارد تا ببیند مایل به استفاده مجدد از آنها هست یا خیر اما این مسأله بیشتر دل یاران ایرانی کی‌روش را به درد آورده است. در جدیدترین تحول مرتبط با این قضایا، کی‌روش حتی «یار غار» خود و مربی چند سال اخیر دروازه‌بان‌های تیم ملی ایران یعنی دن گاسپار را هم کنار گذاشته است!

با سلاح از‌جان‌گذشتگی

کی‌روش که در جریان سفر اخیرش به دوحه، شرایط محل برگزاری دیدار تیم‌های ملی ایران و قطر را سنجید، به سختی این مسابقه معترف است اما دوندگی و از‌جان‌گذشتگی بازیکنانش و کارایی و تجربه لژیونرهایی که از 29 اسفند به اردوی ملی ملحق می‌شوند، به گونه‌ای است که وی و جامعه فوتبال را به کسب نتیجه‌ای خوب در آن دیدار هم امیدوار نگه داشته است.

امیدهای قطر برپایه شکست پرسپولیس!

قطری‌ها هم مدعی‌اند که به مسابقه 3 فروردین نگاهی از سر خوشبینی دارند و چون هفته پیش دو باشگاه قطری (الریان و لخویا) در لیگ قهرمانان آسیا مقابل پرسپولیس و استقلال خوزستان خودنمایی کردند، پس تیم ملی قطر هم می‌تواند موی دماغ ملی‌پوشان ایران شود و شکست 0-2 دیدار رفت در تهران را جبران کند. راشد الخلیفه، نایب رئیس الریان دیروز در دوحه گفت: دیدید که ما چطور پرسپولیس، صدرنشین یکه‌تاز لیگ ایران را شکست دادیم و در نتیجه به دیدار تیم‌های ملی دو کشور نیز باید با امیدواری نگاه کنیم. در فوتبال هیچ چیز غیرممکن وجود ندارد.

در دوحه هم درها بسته است

در همین حال خورخه فوساتی در  تمرینات روزهای اخیر تیم ملی قطر بشدت روی روش‌های بازدارنده‌ای که امیدوار است شاگردانش روی رقبای ایرانی در دیدار 3 فروردین اعمال دارند، کار کرده و راه‌های خنثی‌سازی ضدحملات ایران را به آنها انتقال داده است.  به نوشته روزنامه الشرق چاپ دوحه، فوساتی معتقد است ایران با شیوه پرسینگ و بازی کنترلی پای به این میدان می‌گذارد و او برای خنثی‌سازی آن آماده است. فوساتی هم مثل کی‌روش حضور مردم و رسانه‌ها را در محل تمرین تیم تحت فرماندهی‌اش تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام کرده است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

عناوین بیشتر