کد خبر 175510
A
3

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: 76 هزار هکتار بافت فرسوده در کشور وجود دارد.

علیرضا تابش در نشست بررسی مشکلات بافت فرسوده گچساران افزود: احیای و بهسازی بافتهای فرسوده در سطح کشوریک اقدام تحسین برانگیز از سوی دولت است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی بیان کرد: 76 هزار هکتار بافت فرسوده در کشور وجود دارد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: از این میزان بافت فرسوده درکشوریک هزار هکتار ان با بیش از 100 هزار نفرجمعیت در استان کهگیلویه وبویراحمد قرار دارد.

تابش عنوان کرد: 20 میلیون نفر از مردم کشورمان در بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند.

وی گفت: در سالجاری 2 هزار و 800 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح‌های هادی و بهسازی معابر روستاهای کشور تصویب شده است.

نماینده مردم گچساران وباشت درمجلس در این نشست خاطر نشان کرد: سه هزار و 700 واحد مسکونی در محلات بافت فرسوده گچساران در آنده بازسازی خواهد شد.

تاجگردون بیان کرد: در حال حاضر 500 واحد مسکونی در بافت فرسوده گچساران در حال بازسازی است.

وی افزود: 1300 خانوار ساکن در بافت فرسوده گچساران جهت بازسازی منازل خود مجوز طراحی را دریافت کردند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه اضافه کرد:  در زمان خدمت دولت تدبیر و امید تحول چشمگیری برای توسعه مناطق محروم به ویژه روستاها انجام شده است.

پژمان نیک اقبال بیان کرد: تاکنون 2 میلیون و 700 هزار متر مربع از معابر روستاهای کهگیلویه وبویراحمد از محل قیر رایگان آسفالت شدند.

اخبار مرتبط

 • مرتضی
  0 | 1

  وظیفه بنیاد مسکن نوسازی بافت های فرسوده روستایی است نه شهری

 • ناشناس
  0 | 0

  دوستانی که خروج مسکن رو یکسال یا دو سال یا بعد از 1400 و..... پیش بینی می کنند ویا اون رو منوط به افزایش قیمت نفت و دلار و .... می دونند , خواهش میکنم به بعضی موارد که بر رکود مسکن فعلی و آینده تاثیر گذاشته و خواهد گذاشت توجه بفرمائید :
  1- هرم جمعیتی به سمت کمتر شدن داره میره پیک جمعیت جوان از بین رفته و درخواست بازار به اون حد قبل نیست و با افزایش بهای خوار و بار و درکل سطح عمومی قیمتها بعید به نظرمیرسه به حالت قبل برگرده.
  2- در دولت قبل سرمایه انبوهی به سمت بخش مسکن وارد شد که ناشی از فروش نفت 120 دلاری بود و تبدیل به ریال و قسمت اعظمش وارد بخش ملک شد درنتیجه اینکه بازار اشباع شده و تو تمام شهرها کلی خونه نوساز ساخته شده ودست سازندگان ودلالان باد کرده.
  3- قیمت مسکن به صورت جهانی هم رشد نداشته بلکه تو خیلی از کشورها افت داشته خوب بازار ایران هم شامل این مسئله میشه .
  4- مسایل سیاسی تو ایران از جمله تحریم و رکود تو بخشهای بالا دستی صنعت باعث شده درآمد مردم خیلی کم بشه رشد اقتصادی پایین تو چند سال گذشته بودجه خانواده ها رو کم کرده و تمایلی به تعویض یا خرید ملک جدید ندارند كه بعضا به علت بيكاري و ازدواج فرزندان فروشنده و درشرف مستاجر شدن هستند.
  5- تغییر عادت زندگی شهری و زندگی مجردی و کم شدن ازدواج تغییر فرهنگ مردم و تمایل اونا به هزینه تو امور تفریحی به نسبت پس انداز مخصوصا تو بخش مسکن.
  6- افزایش شهرکهای اطراف شهرهای بزرگ که چون قیمت زمین و آورده کمتری میخواهد باعث شده مردم خودشون یا انبوه سازان یا دولتها به شکل مسکن مهر, واحدهای بیشماری بسازند که جوابگوی افراد ضعیف و مهاجران به شهرها تا سالهاي سال جوابگو باشد.
  اگر به موارد بالا نگاه کنیم میبینیم که مسکن دیگه به اون رونق قبل بر نمیگرده مگر اینکه دوباره نفت بشه 120 و درآمد عمومي خانوارها بالا بره و هم زمان سود تسهيلات بانكها هم به زير 5 درصد برس

  7_رکود فعلی مسکن تا سالها بعد بشدت فعلی ادامه پیدا میکنه . الآن بلحاظ اقتصادی رکود مسکن ماهیتش با رکود بازارهای دیگه فرق میکنه و بخاطر قیمتهای سرسام آور و بی نهایت مسخره و فرانجومی نهادینه و ساختاری شده . این یعنی ریشه دواندن رکود به تمام اجزا و مویرگهای بازار املاک و قهر و فرار طولانی مدت خریداران از اون . طرف میره تو اینترنت می بینه یه قصر باشکوه با ده دوازده تا اطاق خواب و استخر و زمین تنیس و بافغ گل و فوق العاده اعیانی و لوکس تو اشرافیترین محله لوس آنجلس زدن یه میلیون دلار . زود اینم خونه خرابه پودر و ماتیک زدشو میزنه چهار هزار میلیون تومن بلکه با فروشش بره اونو بخره تا آخر عمرش عین پادشاهها زندگی کنه . آخه رویاپردازی چقدر ؟ تا کجا ؟ قیمتت منظومه شمسی رو رد کرده بعد میگی چرا هیچکی نمیاد خونه منو ازم بخره !!! اگه هپروت و بازی با عدد و رقم و حلوا حلوا کردنهای بی پایان امونت بده از تو آسمونا بیا زمین یه امتحان بکن . بیا یه ماه قیمتتو بکن یک سوم اونی که الآن زدی . ببین بالاغیرتا" بازم یه مشتری دست به نقد میاد روش . اگه یک سوم ازت نخریدن که مطمئنا" نمیخرن پی ببر چقدر از مرحله پرتی و این رکود تا قیمتگذاری مثل الآنه پایانی نداره
  ناشناس
  .......... دلیلهای عدم رونق در بازار مسکن..............
  ا سرمایه‌گذاری بی حد و حساب بانکها در مسکن، بحران ورشکستگی ۲۰۰۷ آمریکا در مسکن حتمی است.
  مسکن مرررررد چه باسود چه بی سود.
  آیا کسی فکر میکرد پلاسکوی ۵۰ ساله یکروزه نابود بشه؟؟؟
  قبل از سونامی مرگ زیر آوار پوسیده مسکن، به فکر فراااار باشید.

 • مهدی
  0 | 0

  اگر شهر سازی روی خرابه های بافت فرسوده پروانه ساخت داده شود. و نسبت به تجمیع خانه ها اقدام نگردد.برای براندازان گسترانده میشود. نیازی به برج سازی نیست و نیازی هم به ویلا س رای در شهر نیست. از ساخت. مسکن بصورتی که فاصله آیزنهاور هم کمتر از 12متر باشد خودداری و مساحت زمین کمتر از 500 متر مربع اجازه ساخت ندهید. تا حداکثر 6 طبقه ساخته شود. تمام املاک فرسوده پس از عمر مفید40 سال بایستی از امکانات شهری محرم و یا اینکه هزینه ها مساعدی افزایش یابد. تا مالکیت نسبت به تجمیع و نوسازی ترغیب گردند. بهتری حالت برای ساخت شهر های بزرگ چهار طبقه حداکثر 6واحدی است.زمین های کوچک بایستی با مشاورین طبق طرح شهر سازی حتما تا 500متر حداقل تجمیع شوند و ساخت 60درصد در وسط ملک احداث و بقیه زمین فضای سبز شهری ودر اختیار تاسیسات شهری قرار گیرد.سند ملک صرفا به مساحت ساخته شده هر واحد تعلق گیرد .نه بر مبنای زمین. ساختمان های ویلا ی بایستی در مسیر های شهر سازی خطی صرفا اجرا شود.

ارسال نظر

عناوین بیشتر