کد خبر 211713
A
4
توضیح نجفی درخصوص مشکل قلبی‌اش

شهردار شانزدهم تهران گفت: بعد از این تمام کارهایی که وظیفه شهرداری است اما بخش خصوصی می‌تواند خدمت خوبی ارائه دهد را برون سپاری میکنم.

اقتصاد آنلاین - فائزه مومنی؛ محمدعلی نجفی در برنامه گفت‌وگوی خبری شبکه تلویزیونی تهران گفت: بودجه سال 96 از نظر مالی سال مشکلی برای شهرداری است.امسال دو هزار میلیارد تومان از درآمدهای شهرداری به دلیل مصوبه مجلس کم می‌شود.

وی گفت: ما به دنبال درآمد بیشتر از منابع پایدار و مدیریت منابع هستیم.یکی از راهبردهای ما برای اداره شهرداری، مشارکت شهروندان در اداره شهر است، شهروندان باید نسبت به شهر احساس مسئولیت بکنند و مشارکت کنند و این مشارکت نیازمند اعتماد آنهاست. شهروند تهرانی باید به شهرداری اعتماد داشته باشد و لازمه این اعتماد هم شفافیت است.

نجفی افزود: ما به دنبال این هستیم که همه تصمیات شهرداری شفاف باشد، اینکه چرا گرفته شد، چرا گرفته شده را باید به اطلاع همه مردم برسانیم و شفاف باشیم.هر شهروندی تا یک تا دو ماه دیگر می‌توانند اطلاعات قراردادهای بالای یک میلیارد شهرداری را در سایت شهرداری ببینند.من واقع‌گرا هستم و اهل دادن شعارهای غیرقابل اجرا واقعا نیستم، سوابق مدیریتی‌ من هم این را نشان می‌دهد.

وی درباره نحوه اجرای برنامه هایش گفت: خیلی از مواردی که گفتم باید ظرف چهارسال انجام شود و دکمه‌ای وجود ندارد که بزنم و همه چیز ناگهان درست شود. شهرداری تشکیلات وسیعی برای انتشار کتاب دارد که این درست نیست. شهرداری باید خود را سبک و چالاک بکند.

نجفی با تاکید بر لزوم برون سپاری در شهرداری گفت: جمع‌آوری زباله شهرداری وظیفه شهرداری است اما بخش خصوصی این کار را می‌کند، در بقیه کارها هم همینطور است.  در دوره من هرکاری که بخش خصوصی بتواند خدمت موثری به شهر بدهد، شهرداری وارد آن نمی‌شود و برون سپاری می‌کند، قطعا راندمان بالا می‌رود.

محمدعلی نجفی در برنامه گفت‌وگوی خبری شبکه تلویزیونی تهران در پاسخ به سئوال مجری که از سلامت قلب او پرسید گفت: من خیلی ممنونم که شما نگران سلامت من هستید، فراموش نکنید من بعد از سال 92 هم مسئولیت اجرایی داشتم، سه ماه سرپرست وزارت علوم بودم و بعد از آن هم مسئولیت‌های دیگری در دولت داشتم.

وی افزود: در سال 92 بیمارستان رفتم، یک استنت یا فنر در قلب من گذاشتند و پزشکان گفتند یکسال اول فقط خطر وجود دارد و باید مراقبت کنید و بعد از آن مشکلی ندارید، الان سه سال و نیم از آن روز گذشته و الحمدالله مشکلی ندارم.

نجفی گفت: مسئولینی را می‌شناسم که در پست‌های سنگین مسئولیت دارند و یا در پست‌های قانونگذاری هستند و چهار پنج استنت در قلب خود دارند، البته عمر دست خداست و زیر این گنبد کبود هیچ کس از آینده خود خبر ندارد.

اخبار مرتبط

 • ناشناس
  4 | 0

  آقای شهردار تنها را تهران، گران کردن این شهر در همه چیز است تا مهاجرت به آن صورت نگیرد

 • خلیل
  2 | 0

  برون سپاری که کار خاصی نیست، چرا چنین جمله ای اصلا تیتر شده؟!

 • ناشناس
  0 | 0

  شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۱
  ۷۰ درصد فاضلاب شهر تهران تصفیه نمی‌شود
  -رییس اداره محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه ۷۰ درصد فاضلاب شهر تهران تصفیه نمی‌شود گفت: آب‌های زیرزمینی و سدهای اطراف تهران پاسخگوی نیاز آبی شهر نیست.
  محمدحسین بازگیر با اشاره به اینکه براساس طرح جامع فاضلاب تهران قرار بود برای سرانه ۱۱ میلیون نفر در شهر تهران و مجموعه اطراف آن شبکه‌گذاری فاضلاب انجام شود، گفت: طبق این طرح قرار بود ۲۲ مدول تصفیه خانه ساخته شود، که هر کدام از این مدولها، فاضلاب ۵۰۰ هزار نفر را تصفیه کند.
  وی ادامه داد: در حال حاضر از این ۲۲ مدول، تنها ۶ مدول در تصفیه خانه جنوب تهران راه‌اندازی شده است و یکی دو مورد تصفیه خانه‌های دیگری هستند مانند تصفیه خانه شهرک غرب و زرگنده که حجم کوچکی دارند.
  بازگیر ضمن اظهار اینکه ۷۰ درصد فاضلاب شهر تهران تصفیه نمی‌شود بیان کرد: مجموع تصفیه خانه‌های شهر تهران تنها ۳۰ درصد از فاضلابهای تولیدی این شهر را تصفیه می‌کنند.
  رییس اداره محیط زیست شهر تهران افزود: در شهر تهران نزدیک به ۶۰ درصد شبکه فاضلاب ایجاد شده است اما تعداد زیادی از این شبکه‌های فاضلاب، تصفیه خانه ندارند.
  بازگیر در پایان با تاکید بر اینکه ایجاد تصفیه خانه شبکه‌های فاضلاب باید در اولویت برنامه‌های شهری قرار گیرد گفت: درحال حاضر آب های جاری و سدهای پنج گانه اطراف تهران به تنهایی پاسخگوی نیاز آبی شهر نیست و لازم است که سایر منابع آبی خود را مدیریت کنیم. .../

ارسال نظر

عناوین بیشتر