کد خبر 194760
A

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اذعان کرد بسیار تحت تاثیر حضور گسترده مردم ایران در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری قرار گرفته است.

 فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، گفت: من بسیار تحت تاثیر مشارکت گسترده مردم در انتخابات ایران قرار گرفتم.

‌به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا‌، وی در حاشیه گردهمایی جهانی اقتصادی گفت: من بسیار تحت تاثیر سطح مشارکت مردم ایران در انتخابات و مشارکت گسترده روز گذشته در رای گیری قرار گرفتم و به رئیس جمهور حسن روحانی به خاطر دریافت حکم بسیار قوی برای دور دوم تبریک می گویم. 

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا افزود: ما در اجرای این توافق درباره برنامه هسته‌ای ایران به خوبی در حال همکاری بوده‌ایم و من می‌دانم که وی (روحانی) چگونه برای ادامه اجرای کامل این توافق و همچنین تعامل با جامعه بین‌المللی به خصوص اروپا درباره بسیاری از مسائل دو جانبه و نیز صلح در این منطقه متعهد است و نیاز به کار بیشتری است. 

موگرینی افزود: ما همچنین نیاز به نوعی تعامل متفاوت از طرف ایران خواهیم داشت و من مطمئن هستم که این حکم قوی که وی دیروز دریافت کرد می‌تواند اساس خوبی برای همکاری آتی در این زمینه باشد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

عناوین بیشتر