کد خبر 183400
A

بیش از 500 شهروند روس، ایرانیان مقیم و شهروندان کشورهای فارسی زبان عصر جمعه در سرای کنسرواتوار چایکوفسکی مسکو، به مناسبت نوروز میهمان فرهنگ و موسیقی سنتی ایران بودند.

در این برنامه گروه نوازندگان تال گوشه های از موسیقی و نواهای ایرانی را نواخت که مورد استقبال حاضران از جمله روس ها قرار گرفت، زیرا با فرهنگ ایرانی و جایگاه نوروزی آشنایی داشتند.
موسیقی ایران در مسکو
موسیقی ایران در مسکو
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، در ویژه برنامه موسیقی که با پشتیبانی سفارت جمهوری اسلامی ایران اجرا شد، فرج علیپور خواننده گروه برای حاضران سروده هایی با حال و هوای نوروزی و بهاری خواند.
رحیم ژرفی رایزن سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: دلیل حضور گسترده شهروندان روسیه برای اجرای موسیقی سنتی ایرانی، امکان ایجاد ارتباط نواها و آهنگ ها با شنوندگان فارغ از ملیت و زبان است.
ژرفی اظهار کرد: با توجه به استقبال شهروندان روس از موسیقی سنتی ایرانی، برنامه های مختلفی به صورت پشتیبانی شده سفارت جمهوری اسلامی یا آزاد و خودجوش در مراکز فرهنگی و هنری روسیه برگزار می شود و همیشه معتبرترین مراکز در این عرصه میزبان گروههای کنسرت ایرانی هستند.
همچنین براساس برنامه اعلام شده و با توجه به استقبال شهروندان روسی و ایرانیان مقیم مسکو، روز دوشنبه ویژه برنامه نوروزانه در رزیدانس سفارت جمهوری اسلامی در مسکو به میزبانی مهدی سنایی سفیر ایران در فدراسیون روسیه برگزار می شود.
شرحی از نوروز و تاریخچه کهن آن، فراگیری این مناسبت در کشورهای منطقه و گسترش آن به سراسر جهان، ویژگی ایجاد دوستی و ارتباط بین مردم با فرهنگ نوروز و خواندن سروده هایی در وصف بهار و موسیقی بخشی از برنامه های گردهمایی پیش بینی شده است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

عناوین بیشتر