کد خبر 177233
A
3

روزنامه شهروند در ستون طنز امروز خود به استعفای ناگهانی مشاور امنیتی ترامپ و اشتباه عجیب یک پزشک اصفهانی پرداخت.

 

خطای پزشکی

اخبار مرتبط

 • ناشناس
  1 | 0

  خبر جراحی کلیه در اصفهان خیانت در کار رسانه‌ای است
  ------------------------------
  به گزارش کانال خبری پزشکان، روز چهارشنبه خبری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که بر اساس آن در یک عمل جراحی مربوط به برداشتن کیست در بدن یک زن جوان در یکی از بیمارستانهای خصوصی اصفهان، تنها کلیه این بیمار نیز از بدنش خارج شده است. ویدئویی که منبعش خبرگزاری صداوسیما بود و البته این خبر در روزنامه شهروند، خبرگزاری عصر ایران، روزنامه ایران و ... هم منتشر شده بود.

  در پی انتشار این خبر، کیانوش جهانپور سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه که جراحی درست انجام شده است، گفت: بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد که این عمل جراحی، اشتباه نبوده و ما منتظر جواب آزمایشهای پزشکی برای اعلام نظر قطعی در باره آن هستیم.

  وی با بیان اینکه این عمل جراحی حدود یک ماه پیش بر روی یک زن 38 ساله توسط یک جراح مجرب انجام شده است، اظهار کرد: این بیمار بطور مادرزادی فقط یک کلیه داشته که آن هم در محل طبیعی خود نبوده و به اصطلاح 'کلیه لگنی' داشته است. جراح هنگام برداشتن کیست متوجه دست اندازی آن بر روی کلیه شده و با توجه به اینکه کلیه قابل حفظ کردن نبوده، ناچار به برداشتن آن شده است.

  وی با بیان اینکه بیمار هنگام عمل دچار خونریزی شده است، تصریح کرد: دو جراح مجرب دیگر نیز برای این عمل به کمک آمدند و جان بیمار را حفظ کردند.

  سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه این بیمار اکنون در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان الزهرا(س) اصفهان بستری و منتظر پیوند کلیه است، افزود: همه اقدامهای لازم برای حفظ جان بیمار انجام شده و صدور رای عجولانه به نام 'اشتباه پزشکی'، مایه تاسف و خیانت در کار رسانه‌ای است.

  وی خواهان دقت و بررسی بیشتر رسانه ها در درج اخبار پزشکی شد و تاکید کرد: انتشار چنین اخباری بدون تایید منابع رسمی باعث ایجاد جو متشنج در جامعه و کاهش تمایل پزشکان برای انجام اعمال جراحی می‌شود.

  w

 • ناشناس
  0 | 0

  پس کی مسول جلو گیری کنه از انتشار نگرانی بین مردم.

 • ناشناس
  0 | 0

  وزیر بهداشت باید به جای افزایش تعرفه ها این جا اقدام جدی کنه

ارسال نظر

عناوین بیشتر