{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 175582

مدیرکل زندان‌های استان تهران درباره آخرین وضعیت مرخصی مهدی هاشمی گفت: بر حسب دستور قضایی، این مرخصی ادامه داشته است.

محبی در حاشیه بازدید سفرای مقیم ایران از کانون اصلاح و تربیت در جمع خبرنگاران درباره مرخصی مهدی هاشمی، گفت: مهدی هاشمی تا 25 بهمن ماه در مرخصی است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی در رابطه با آخرین وضعیت تکمیل زندان تهران بزرگ اظهار کرد: در زندان تهران بزرگ پنج بند داریم که سه بند آن افتتاح شده و هم اکنون مددجویان در این بندها مستقر هستند.

محبی گفت: از دو بند باقیمانده نیز عملیات ساخت یک بند هفتاد درصد پیشرفت داشته و بند دیگر هم نود درصد پیشرفت کاری داشته است.

وی با اظهار امیدواری نسبت به تامین بودجه لازم برای انجام اقدامات، ادامه داد: ان‌شاءالله اواسط سال آینده این دو بند نیز افتتاح می شود.

مدیر کل زندان های استان تهران اضافه کرد: در حال حاضر 12 هزار مدد جو در زندان تهران بزرگ نگهداری می شوند.

محبی درباره آخرین وضعیت تکمیل اردوگاه محکومان مواد مخدر فشافویه گفت: در این اردوگاه محکومان مواد مخدر که زیر پنج سال محکومیت دارند نگهداری می شوند. بخش های کارگاهی این اردوگاه راه اندازی شده و درصدد هستیم تمام محکومانی که در این اردوگاه نگهداری می شوند را مشغول به کار کنیم.

وی افزود: هم اکنون در این اردوگاه حدود دو هزار محکوم مواد مخدر با محکومیت زیر پنج سال حبس نگهداری می شوند و به لحاظ کمک‌های دولت در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و عمل به منویات مقام معظم رهبری، یک قسمت از اردوگاه فشافویه به نگهداری معتادان متجاهر اختصاص یافته است.

وی افزود: پذیرش معتادان متجاهر در فشافویه از دو روز گذشته آغاز شده و امیدواریم بتوانیم به بازپروری این افراد کمک کنیم. این افراد با دستور مقام قضایی در اردوگاه نگهداری و با دستور قضایی هم آزاد خواهند شد.

مدیر کل زندان های استان تهران تصریح کرد: هم اکنون در هیچ کدام از زندان های استان تهران محکومان مواد مخدر زیر پنج سال حبس نگهداری نمی شوند و همه به فشافویه منتقل می شوند.

وی در پاسخ به سئوالی درباره آخرین وضعیت واگذاری زندان اوین به شهرداری و اینکه پیش تر رییس زندان ها از عدم تمایل شهرداری تهران به پیگیری این موضوع خبر داده بود، گفت: موضوع فروش اوین پیچیدگی‌های خاص خود را از نظر مالکیت و تصرفات موجود دارد و مشکلاتی در رابطه با اسناد و مدارک داریم و فکر می کنم چون زمانبر شد، این قضیه فعلا کنسل شده است.

وی در پاسخ به سئوالی در رابطه به وضعیت ورودی های زندان های تهران گفت: در این زمینه افزایش داشته ایم، اما بسیار کم بوده و در حد دو درصد بوده است.

ارسال نظر