{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 175515

محققان یک گونه جدید جکو ( گونه ای مارمولک) را کشف کرده اند که برای فرار از چنگ شکارچیان فلس های پوستش را از بدن جدا می کند.

 جکولپیس ، گونه ای جکو شبرو است که زیستگاه اصلی اش در جزیره ماداگاسکار و مجمع الجزایر کومور است. حمله به این جکو و گرفتن آن کار چندان آسانی برای شکارچیان نیست. این جکو توانایی آن را دارد که هنگام حمله شکارچیان عریان شود تا بتواند از چنگ آنها فرار کند.

 عریان شدن برای فرار از چنگ شکارچیان

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از جام جم آنلاین ، مارمولک هایی که قادر هستند دمشان را برای نجات جانشان قربانی کنند، برای همه آشنا هستند. با این حال، جکولپیس می تواند پوسته فلسی اش را از تن به دور انداخته و عریان از چنگ شکارچی فرار کند. به این ترتیب، شکارچی فقط فلس ها را برای خوردن پیش رو می بیند که اصلا به اندازه گوشت تر و تازه جکو خوشمزه نیست.

 عریان شدن برای فرار از چنگ شکارچیان

دانشمندان آلمانی ، آمریکایی و کلمبیایی گونه ای جدید از جکوهای ماداگاسکاری را کشف کرده و آن را جکولپیس ماگالپیس نامیده اند. این گونه یک تفاوت ژنتیکی با پسرعموهایش دارد و آن قابلیت عریان شدن کامل است.

 عریان شدن برای فرار از چنگ شکارچیان

این خزنده درخت زی در جنگل های کوه های کم ارتفاع آنکارانا در شمال ماداگاسکار زندگی می کند. طول بدن جکولپیس 70 میلیمتر و طول دمش 80 میلیمتر است. فلس های این گونه جکو به نسبت سایر گونه ها درشتر است و فوق العاده آسان از بدنش جدا می شوند. این جکو قادر است در چند هفته فلس های جدیدی تولید کرده و صاحب لباس تازه ای شود.

 

ارسال نظر