کد خبر 156559
A
2
مجروح شدن ۶۱ زائر ایرانی در عملیات انتحاری سامرا

انفجار تروریستی در پایانه مسافربری در سامرا چندین شهید و مجروح برجا گذاشت.

 شبکه السومریه‌نیوز روز یک‌شنبه اعلام کرد: در اثر انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در پایانه مسافربری در شهر سامرا در جنوب تکریت چندین نفر، از جمله چند زائر ایرانی شهید و یا مجروح شدند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، منابع عراقی از شهادت 8 نفر و مجروح شدن 16 تن در این حمله تروریستی خبر دادند.

یک منبع امنیتی در استان صلاح الدین اعلام کرده است که پس از این انفجار، نیروهای امنیتی رفت و آمد در سامراء را ممنوع اعلام کردند.

سامراء در 40 کیلومتری جنوب تکریت قرار دارد.

صبح امروز نیز بر اثر انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در ایست و بازرسی ایستگاه هواشناسی در جنوب شهر تکریت، چندین نفر کشته و یا مجروح شدند.

نماینده سازمان حج و زیارت در عراق اعلام کرد: در حادثه تروریستی سامرا، 61 زائر ایرانی مجروح شده‌اند که هم‌اکنون به بیمارستانی در بغداد منتقل شده‌اند.

محمد جواد دانشیار همچنین شهادت ۱۰ تن از زائران ایرانی را در حادثه تروریستی پارکینگ سامرا تایید کرد و درباره انتقال مجروحان حادثه به کشور به ایسنا، گفت: ۶۱ مجروح این حادثه بلافاصله به بیمارستانی در بغداد منتقل شده‌اند تا مراحل درمانی آن‌ها طی شود. برای انتقال به ایران نیز لازم است نخست اقدامات اولیه انجام شود و اگر لازم بود، اقدامات بعدی برای انتقال آن‌ها به کشور انجام خواهد شد.

او که پیش از مشخص شدن اطلاعات مربوط به زائران حادثه دیده تابعیت آن‌ها را به استان‌ها سیستان و بلوچستان و هرمزگان نسبت داده بود، گفت:‌ زائران مجروح و شهید شده در این حادثه تروریستی از استان‌های مختلفی هستند که مشخصات آن‌ها به طور کامل استخراج شده است.

پیش از ظهر امروز هنگام خارج شدن گروهی از زائران از اتوبوسی در پارکینگ سامرا، آمبولانسی حامل عامل انتحاری به سمت آن زائران حرکت کرد که بر اثر انفجار این آمبولانس، ۶۱ زائر ایرانی نیز مجروح شدند و شمار شهدای ایرانی این حادثه تروریستی تا این لحظه به ۱۰ تن رسیده است.

اخبار مرتبط

  • علی
    0 | 3

    این زائران خبر نداشتند که سامرا امنیت ندارد؟!!!

ارسال نظر

عناوین بیشتر