{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 208286

ارزش دلار آمریکا روز چهارشنبه در برابر ارزهای معتبر بین المللی به پایین ترین سطح خود در ۱۳ ماه اخیر رسید.

به گزارش رویترز، این مهم پس از انتشار بیانیه ماه ژوئن شورای سیاست گذاری بانک مرکزی آمریکا (فدرال رزرو) روی داده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، هرچند بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا هیچ گونه تغییراتی در سیاست های مالی اعلام نکرده است، اما سیاست گذاران اقتصادی تاکید کردند که بانک مرکزی آمریکا درصدد است تا در آینده ای نزدیک، میزان اوراق قرضه خود را کاهش دهد.

ارزش دلار در برابر شش ارز عمده جهان، به شاخص 93،4 رسیده که به پایین ترین سطح خود از ژوئن 2016 رسیده است.

شاخص دلار طی ماه گذشته چهار درصد افت داشت که از آغاز سال جاری میلادی، 8.5 درصد افت را نشان می دهد.

در همین حال، ارزش یورو 0.7 درصد دربرابر دلار افزایش نشان می دهد و به یک دلار و 17 سنت رسید که این میزان از 25 خرداد 95 (15 ژوئن2016) بی سابقه بوده است.

دلار آمریکا همچنین در برابر دلار کانادا به پایین ترین سطح خود در سه سال گذشته رسید، به طوری که هر دلار آمریکا یک دلار و 24 سنت کانادا برابری می کند که از ژوئن 2015 بی سابقه بوده است.

دلار آمریکا همچنین دربرابر ین ژاپن 0.6 درصد کاهش و به 111ین رسید، همچنین ارزش ارز آمریکا در برابر فرانک سوئیس نیز با کاهش 14 صدم درصدی به 0.95 فرانک رسیده است.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۷ ۰

  در همه جای دنیا بجز ایران!

 • ناشناس
  ۷ ۰

  دولت ارز ایر انیان سرمایه گذار رو با وعده سر مایه گذاری به داخل کشور کشوند و یورو رو از اون بیچاره ها 3760 تومن خرید و بعد در عرض شش ماه یورو رو رسوند به 4500 تومان و شروع کرد گرون به مردم فروخت ،آخه کجای دنیا یک همچنین بازار ارز ...ی داریم البته سرمایه گذاران ایرانی هم بیکار نشستند و موضوع رو برای سرمایه گذاران خارجی و بانک اتحادیه اروپا تعریف کردن تا همه بدانند که دولت لیاقت سرمایه گذاری نداره !

 • ناشناس
  ۷ ۱

  يورو و دلار در ايران هر روز گرون ميشه...