کد خبر 156537
A
1

رییس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر احتمال کاهش مالیات بر ارزش افزوده طلا را بیشتر از حذف کامل آن دانست و گفت: اعتقاد داریم که باید مالیات بر ارزش افزوده از روی اجرت ساخت اخذ شود و نباید در مورد مواد اولیه نیز محاسبه گردد.

محمد کشتی آرای  در پاسخ به آخرین وضعیت پیشنهاد حذف یا کاهش مالیات بر ارزش افزوده طلا، اظهار کرد: رایزنی‌های مختلفی در این خصوص انجام شده و جلسات کارشناسی در حال برگزاری است. امیدواریم با توجه به رکود ایجاد شده و نیز کاهش تولید طلا در کشور که ناشی از اخذ مالیات بر ارزش افزوده طلاست شاهد حذف یا کاهش مالیات بر ارزش افزوده این کالا باشیم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: پیشنهاد شده از اجرت ساخت طلا مالیات بر ارزش افزوده اخذ کنند تا بدین ترتیب مجددا تولید و صادرات طلا رونق گیرد. اگرچه این اتفاق نیز رخ دهد مطمئن باشید بازار طلا مجددا به جایگاه اصلی خود باز می‌گردد.

به گفته رییس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر رایزنی‌ها در خصوص حذف یا کاهش مالیات بر ارزش افزوده طلا در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و نیز کمیسیون اقتصادی این مجلس در حال انجام است.

کشتی‌آرای با بیان این‌که احتمال کاهش مالیات بر ارزش افزوده طلا بیشتر از حذف آن است، خاطر نشان کرد: ما اعتقاد داریم که باید مالیات در مورد طلا از اجرت ساخت اخذ شود و نباید روی مواد اولیه مالیات بگیریم.

اخبار مرتبط

  • مهدی
    0 | 0

    سلام آقای رییس اتحادیه چرا میترسی مطرح کنی که اصناف جوازدار در حال ورشکستگی هستند فقط به فقط بخاطر مالیات چرا موقع گرفتن مالیات سرمایه طلا فروش به حساب نمیآید اگر طلا فروش این سرمایه را در بانک سپرده کند چقدر سود میگیرد دولت اگر بخواهد برای هر ایرانی یک کار درست کند بایستی هفتصد میلیون تومان سرمایه گذاری کند که طلا فروش این سرمایه را به دولت کادویی داده حالا حقوق ماهیانه و بیمه و آب و برق وهزینهای دیگر بماند خلاصه کلام همه ما بایستی دولتی بشویم چون با این وضع کاسبی سرفه اقتصادی ندارد

ارسال نظر

عناوین بیشتر