کد خبر 169932
A
6

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران جزئیات الزام موتورسیکلت‌ها برای دریافت آرم طرح ترافیک سالیانه را تشریح کرد.

اقبال شاکری در جمع خبرنگاران با اشاره به خبر الزامی شدن دریافت آرم طرح ترافیک سالانه برای موتورسیکلت‌های پایتخت گفت: در حین بررسی تعرفه‌های طرح ترافیک در کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر تهران برای اولین بار پیشنهاد شد که در راستای ساماندهی موتورسیکلت‌های پایتخت، تمهیدات ویژه‌ای برای سال 96 اتخاذ شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی در تشریح این برنامه‌ها گفت: بر همین اساس تمامی موتورسیکلت‌های پایتخت برای ورود به محدوده طرح ترافیک باید نسبت به اخذ آرم طرح ترافیک سالانه اقدام کنند.

وی با بیان اینکه لذا باید تمامی موتورسیکلت‌ها برگه معاینه فنی داشته باشند گفت: همچنین مقرر شد که موتورسیکلت‌ها عوارض سالیانه خود را نیز پرداخت کنند؛ به گونه‌ای که موتورسیکلت‌های انژکتوری 10 درصد عوارض یک خودرو، موتورسیکلت‌های کاربراتوری 20 درصد عوارض یک خودرو و موتورهای برقی نیز از عوارض معاف هستند که این برنامه‌ها از سال 96 اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به استقبال پلیس راهور و معاونت حمل و نقل شهرداری تهران از این مصوبه گفت: پلیس در حال حاضر اقدام به اعمال قانون به صورت فیزیکی می‌کند اما با اجرایی شدن این برنامه، دوربین‌های شهر تهران رصد موتورسیکلت‌ها را بر عهده می‌گیرند.

وی با بیان اینکه همچنین ستاد معاینه فنی شهر تهران دو خط از مراکز خود را در پنج مرکز به بحث معاینه فنی موتورسیکلت‌ها اختصاص داده است گفت: امیدواریم با اجرایی شدن این طرح موتورسیکلت‌های پایتخت سامان بیابند.

وی افزود: این طرح در کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر تصویب شده و برای تصویب نهایی به زودی در صحن شورای شهر قرائت می‌شود.

اخبار مرتبط

 • حسن
  3 | 4

  فکر کنید دیگه چیزی پیدا میشه که شما بتونید به اون بهانه از مردم بدبخت پولی دریافت کنید اخه طرح ترافیکی که بعدش باپول گرفتن لوس بشه چه دردی مخوره میخواید اصلا از خونه بیرون نریم... مردم با ماشین نرن باموتورم نتونند پس اصلا سر کار نرن خیالتون راحت میشه اعصابم خورد شد یه عده بی ... هر کاری میخوان میکنند

 • ناشناس
  1 | 5

  ایا راهکار دیگه ای بجز جریمه به فکرتون نمیرسه اگه بحث الودگیه که چرا طرح میفروشید بجای اون سیستم حمل ونقل رو تقویت کنید ماشینهای قدیمی رو مستعمل کنید فضای سبز بیشتر ایجاد کنید فقط تحت فشار قرار دادن که الودگی حل نمیشه اگه نمتونید راه حل ارئه بدید برید کنار تا افراد با صلاحیت که توان حل مشکل دارند بیان سر کار خجالت نمیکشید که از افرادی که باکمترین هزینه وسیله ای برای کارشون جور کردن رو تحت فشار میزارید همش مخواید یه پولی با هر بهانه از مردم بگیرید وبگید ما تو فکر مردمیم راه حل ارائه میدن....... اینم شد راه حل؟؟؟؟

 • حسین
  0 | 1

  موتورهای شارژی برقی جایگزین موتورهای کاربراتوری شوند

 • حسین
  0 | 0

  موتورهای شارژی برقی جایگزین موتورهای کاربراتوری شوند

 • ناشناس
  1 | 3

  واقعا بايد جلوي موتورها رو گرفت
  خلافي نيست كه اينها مرتكب نشن
  هر لحظه هم جان عابران پياده را در خطر قرار ميدن
  همه پلاكهاشون رو هم مخدوش كردن يا كاري كردن كه توسط دوربين قابل رويت نباشه
  به نظر من حتي اگر تردد موتور سيكلت بطور كامل هم ممنوع بشه حقشونه
  قانوني نيست كه زير پا نذارن، و حقوق كسي نيست كه بهش تجاوز نكن

 • محسن
  0 | 0

  همش از مردم میخواهند پول بگیرند همش پول زور پول طرح ترافیک میگیرند پولش کجا مصرف میشود کجا گم میشود معلوم نیست

ارسال نظر

عناوین بیشتر