{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 201198

یک عضو کمیسیون صنایع مجلس با اعلام اینکه متأسفانه بیش از ۷ ماه از برگزاری اولین جلسه کمیسیون صنایع با وزیر صنعت می گذرد، گفت: هنوز خبری از برگزاری جلسه دیگر برای بررسی قراردادهای جدید خودرویی نیست.

حمیدرضا فولادگر، با اشاره به جلسه سال گذشته کمیسیون صنایع به وزیر صنعت برای ارزیابی قراردادهای خودرویی، اظهارداشت:  در آن جلسه توضیحات وزیر صنعت برای نمایندگان مجلس قانع کننده نبود و قرار شد در جلسات بعدی این موضوع بیشتر ارزیابی شود اما متأسفانه بیش از 7 ماه از آن جلسه گذشته و هنوز خبری از برگزاری جلسه دیگر برای بررسی قراردادهای جدید خودرویی نیست.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، وی درباره اینکه در آن جلسه به وزیر صنعت به وزیر گفتم اگر قرارداد محرمانه است  لااقل تعدادی را منتشر و در اختیار نمایندگان قرار دهند، افزود: همچنان منتظریم وزیر صنعت توضیحات قانع کننده‌ای را در مورد قراردادهای خودرویی مطرح کند تا ابهامات نمایندگان برطرف شود.

خودروسازان فرانسوی مهرماه سال گذشته بود که بعد از قرارداد ایران خودرو و پژو به دومین توافق شیرین خود با ایرانی‌ها دست پیدا کردند که براساس آن یک شرکت جوینت ونچر برای تولید محصولات مشترک در ایران تولید خواهد شد که 40 درصد سهام آن متعلق به ایدرو و 60 درصد آن متعلق به رنو است. آورده سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در این همکاری مشترک، سایت خودروسازی بن‌رو بوده و رنو نیز نسبت به انتقال تکنولوژی و سرمایه‌گذاری اقدام خواهد کرد.در حال حاضر این قرارداد هنوز نهایی نشده و مسؤلین امضاء آن را به هفته ها و ماه های آینده موکول می کنند. علاوه بر این قرار داد، سایپا هم با سیتروئن قرارداد اولیه را به امضاء رسانده که اجرایی شدن آن هم به تأسیس شرکت مشترک موکول شده است.

ارسال نظر