کد خبر 156585
A

مدیرعامل ایران خودرو دیزل از تست اتوبوس گازسوز یورو ۶ تولید داخل در طولانی‌ترین مسیر اتوبوسرانی شهر تهران خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، غلامرضا رزازی اظهار کرد: براساس رویکرد اقتصاد مقاومتی و با توجه به تجربه شرکت ایران خودرو دیزل در بومی‌سازی مینی‌بوس آرین و کامیونت آرنا و با بهره‌گیری از دانش داخلی، این شرکت اقدام به طراحی و ساخت اتوبوس گازسوز یورو ۶ از ابتدای سال جاری کرده است.

وی افزود: این اتوبوس از موتور گازسوز نسل جدید M۹۳۶LAG شرکت دایملر بنز آلمان با استاندارد آلایندگی یورو ۶ و گیربکس جدید اکولایف ۶AP۱۲۰۰  شرکت ZF آلمان بهره می‌برد که علاوه بر سوخت سالم، شتاب و قدرت بالا، قابلیت حمل تعداد زیادی مسافر در انواع شرایط را دارد.

رزازی استهلاک کم، تعمیرات آسان و هزینه پایین تعمیر و نگهداری در کنار برخورداری از شبکه گسترده خدمات پس از فروش را از دیگر مزایای این اتوبوس دانست و گفت: این اتوبوس با استاندارد آلایندگی خود نقش مهمی را در کاهش آلودگی کلانشهرها از جمله تهران خواهد داشت.

وی افزود: از مرداد امسال نمونه‌ای از این محصول با عمق داخلی سازی ۷۰ درصد و با استفاده از توان کارشناسان و مهندسان ایرانی تولید و آماده بهره‌برداری شده و با نظارت سازمان اتوبوسرانی تهران در مسیر میدان راه‌آهن به میدان تجریش، پیمایش ۱۰ هزار کیلومتری را به پایان رسانده و در مرحله پایانی این آزمایش است.

مدیرعامل ایران خودرو دیزل با اعلام اینکه برنامه‌ریزی لازم در خصوص تولید حداقل دو هزار دستگاه از این محصول در سال اول اجرای طرح انجام شده، گفت: افزایش داخلی‌سازی این محصول در بخش موتور و گیربکس با همکاری دو شرکت ایدم و چرخشگر صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: از دیدگاه‌ها و نظرات رانندگان و مسافران برای بهینه‌سازی محصول به صورت کامل بهره‌برداری خواهیم کرد تا بهترین محصول با عمق داخلی‌سازی بالا را در اختیار هموطنان قرار دهیم. امیدواریم با اعتماد شهرداری‌ها و سازمان اتوبوسرانی تهران شاهد افزایش اشتغال و توسعه توانمندی‌های صنعت کشور در سال اقتصاد مقاومتی باشیم.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

عناوین بیشتر