کد خبر 24266
A

در کمیسیون‌های مجلس حساسیت‌های نمایندگان در رابطه با برخی اقدامات انجام شده در سازمان تامین اجتماعی به من منتقل شد و قصد دارم در این رابطه با وزیر پیشین کار صحبت کنم.»

علی ربیعی در نخستین روز کاری‌اش به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در جمع خبرنگاران با تکرار وعده خود در هنگام دریافت رأی اعتماد مجلس، گفت: می‌خواهم لبخند را به لبان فرزندان کارگران بازگردانم. تلاش می‌کنم تا مطالبات کارگران، معلولان، مزدبگیران، مستمری بگیران و همه آنان که در قبال‌شان مسئولیت دارم را برآورده سازم.

به گزارش خبرنگار اقتصاد آنلاین ، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که پس از کسب رأی اعتماد برای آغاز کارش به وزارتخانه آمده بود، در جمع خبرنگارانی که به استقبالش آمده بودند اظهار کرد: پس از صحبت با آقای عباسی (وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی) در رابطه با برخی تصمیمات اتخاذ شده این وزارتخانه به خصوص برخی تصمیمات مربوط سازمان تامین اجتماعی که حساسیت بیمه‌شدگان و نمایندگان مجلس را برانگخته است در این خصوص صحبت خواهم کرد.

ربیعی در این باره توضیح داد: در کمیسیون‌های مجلس حساسیت‌های نمایندگان در رابطه با برخی اقدامات انجام شده در سازمان تامین اجتماعی به من منتقل شد و قصد دارم در این رابطه با وزیر پیشین کار صحبت کنم.

وی با بیان اینکه قصد پیش داوری ندارم گفت: ابتدا صحت تمامی اقدامات انجام شده را از نظر قانونی بررسی خواهم کرد و پس از آن، چنان چه اقدامی غیرقانونی صورت گرفته بود در این خصوص اوضاع اقدام خواهم کرد. ربیعی با بیان اینکه هر چه رفاه بیشتر تقویت شود جامعه بزرگ‌تر خواهد شد و در مقابل هر چه درآمد نفت تقویت شود، جامعه کوچک‌تر و دولت بزرگتری خواهیم داشت. امیدوارم در دولت تدبیر و امید بتوانم جامعه را تقویت کنم. وی افزود: در رابطه با تصمیمات اتخاذ شده در حوزه‌های بهزیستی، تعاون و رفاه اجتماعی که از جمله موضوع‌های مهم کشور هستند نیز تحقیق و بررسی خواهم کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص «امنیت شغلی» که به نگرانی کارگران تبدیل شده است گفت: امنیت شغلی معلول فضای کسب و کار و رونق تولید است و رونق تولید نیازمند سرمایه گذاری و تامین امنیت سرمایه است. وی با یادآوری اینکه که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متشکل از ۳ وزارتخانه جداگانه است گفت: هر کدام از وزارتخانه‌ها مدیران و متخصصان با ظرفیتی دارد که حتما پس از بررسی‌های لازم از تجارب و تخصص آن‌ها استفاده خواهم کرد. ربیعی با بیان اینکه من طرفدار کار هستم گفت: اگر کار وجود نداشته باشد کارگر نمی‌تواند از حقوق خود دفاع کند. بنابراین باید ابتدا کار به وجود آید تا بتوان در رابطه با حقوق کارگری و کارفرمایی صحبت کرد. وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری که از او پرسید «گفته می‌شود شما اولویت را به خانه کارگر می‌دهید» گفت: این حرف‌ها همه پیش داوری است و صحت ندارد. وی با بیان اینکه من به عنوان مدرس دانشگاه مدیریت را نقد کرده‌ام گفت: امروز یک روز به خصوص است که ترجیح دادم که تنها و بدون همراهی هیچ کسی حتی دانشجویانم که مشتاق همراهی من بودند در اینجا حاضر شوم.

ارسال نظر

عناوین بیشتر