کد خبر 1481
A

دوران تحصیل زمان خوبی برای کارآفرینی اینترنتی است؟

بله!

البته اگر شرایط عرف دانشجویان برای شما صادق است.

یک دانشجو، کاری جز درس خواندن ندارد.

محدوده سنی ۱۸- ۲۸ سال دارد.

مجرد است.

و هزینه‌های زندگیش را خانواده تامین می‌کند.

اگر می‌خواهید کارآفرین اینترنتی شوید و دانشجوید، فرصت را از دست ندهید.

شما در دوران طلایی برای شروع کسب و کار اینترنتی‌تان هستید!

چرا؟

به ۱۶ دلیل ذیل:

۱٫ درس ها‌را بهتر یاد بگیرید. آن‌چه را در کلاس یاد‌می‌گیرد می توانید در کسب و کار خود بکار بگیرید. مثلا اگر ریاضی می‌خوانید می‌توانید، یک سایت برای آموزش ریاضی راه اندازی کنید. چون در عمل درس‌ها را تجربه می‌کنید آن‌ها را بهتر درک خواهید کرد.

۲٫ کسب و کار اینترنتی این فرصت را به شما می‌دهد تا با انگیزه بیشتر و هدفمندتر درس بخوانید. چرا که علم ‌شما به توسعه کسب و کارتان کمک می‌کند. شما باید پاسخگوی مشتریان باشید. بنابراین دنبال یادگیری بیشتر خواهید بود.

۳٫ هزینه‌های زندگی بر عهده شما نیست. اگر پول در نیاوردید یا بدتر از آن شکست بخورید، جای نگرانی نیست. خانواده حمایت‌تان می‌کند. پس چیزی برای از دست دادن ندارید.

۴٫ بیشتر پول‌تان را می‌توانید پس انداز کنید. کسی توقعی ندارد. شما دانشجو هستید و باید درس بخوانید. متاهل نیستید. خرج خانه ندارید. هزینه‌های زندگی و بچه داری بر عهدتان نیست. پس هر چی در می‌آورید را می‌توانید خرج رشد کسب و کار خود کنید.

۵٫ جوان هستید. پس فرصت بیشتری برای ساختن ماشین پول خود دارید. خیلی وقت ها ماشین اول به پول نمی رسد در این صورت شما هنوز فرصت کافی برای ساختن دومین و سومین دارید. حتی اولین ماشین پول سازی موفق باشد زودتر می توانید به ساختن بعدی اقدامی کنید و زودتر به درآمد پایدار برسید.

۶٫ شاغل نیستید. زمان شما با کارهای منزل، همسر و بچه‌ها تقسیم نمی‌شود. پس بعد از درس و مشق، همه وقت خود را می‌توانید صرف کسب و کار اینترنی‌تان کنید.

۷٫ منبع عظیمی از علم، تجربه و ارتباطات را به رایگان در اختیار دارید. استادید، کتابخانه، امکان بازدید از صنایع و شرکت‌ها و …. همگی در دسترس هستند. اگر دانشجو نباشید برای هر ساعت مشاوره یا گرفتن وقت از یک استاد باید هزینه و زمان زیادی پرداخت کنید در حالی که الان به طور مجانی در دسترس هستند.

۸٫ کارت دانشجویی شما مجوزی برای ورود به سایر مراکز علمی و دولتی است. سئوالاتی را می‌توانید در قالب دانشجویی و تحقیق بپرسید که به سادگی در سایر شرایط پاسخ داده نمی‌شوند. اکثر افراد با دانشجویان همکاری می‌کنند. آنها دوست دارند به افراد جوان و مشتاق کمک کنند. این فرصت را برای تحقیق و جمع اوری اطلاعات درباره کسب و کار اینترنتی خود از دست ندهید.

۹٫ شرکای تجاری را پیدا کنید. همکلاسی‌ها، اساتید، کارمندان دانشگاه افرادی هستند که می‌توانند به تیم کاری شما بپیوند. شما زمان زیادی در کنار آنها هستید بنابراین اطلاعات نسبتا خوبی از آنها دارید و برعکس. این شناخت می‌تواند به شما کمک کند تا همکار یا شریک‌هایی مناسبی برای کسب و کار اینترنتی خود بیابید.

۱۰٫ علاوه بر امکانات اطلاعاتی و ارتباطی به امکانات سخت افزاری نیز دسترسی دارید. می توانید از اینترنت پرسرعت سایت دانشگاه استفاده نمایید. قرارهای کاری را با هماهنگی در دانشگاه برگزاری کنید. دوره های آموزشی خود را در کلاس ها برگزار نماید. حتی در مراکز رشد یا پارکها مستقر گردید.

۱۱٫ برای کسب و کار خود بازاریابی کنید. محل تحصیل بازار خوبی برای کسب و کار اینترنتی شما می تواند باشد. می‌توانید از سایت یا نشریات داخلی برای معرفی کسب و کار خود استفاده کنید. همکلاسی های شما می‌توانند معرف کسب و کار اینترنتی شما به سایر افراد جامعه باشد. تبلیغات دهان به دهان یکی از موثرترین روش های رونق کسب و کار است.

۱۲٫ توانایی‌ها مدیریتی و رهبری خود را در سنین کم ارتقا می‌دهید. داشتن یک کسب و کار اینترنتی شما را مجبور به ارتباط بیشتر با مردم می‌کند. باید بتوانید روابط عمومی خود را تقویت کنید. زمان و افراد دیگر را مدیریت نمایید. بنابراین حتی اگر بخواهید در آینده کارمند باشد، یادگیری این مهارت های در ارتقای شغلی آینده شما بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

۱۳٫ سابقه دار می‌شوید! اکثر دانشجویان بعد از تحصیل دنبال کار می‌گردند و چون سابقه‌ای ندارند به راحتی نمی‌توانند در شرکتی جذب شوند. راه اندازی کسب و کار اینترنتی باعث پر بار تر شدن رزومه تان می شود. در هنگام مصاحبه سابقه کاری برای گفتن دارید.

۱۴٫ حتی اگر می‌خواهید استخدام شوید کسب و کار اینترنتی خود را راه بیاندازید. در دنیای کسب و کار با افراد مختلفی آشنا می‌شوید. ممکن است همین افراد شما را استخدام کنند یا به دیگران برای استخدام معرفی کنند.

۱۵٫ ارزش اجتماعی‌تان بالاتر می‌رود. دیگر بیکار نیستید. شما صاحب یک کسب و کار هستید. جامعه برای افراد صاحب کار احترام بیشتری قایل است.

۱۶٫ هیجان را به زندگی تان وارد کنید. راه اندازی و نگهداری یک کسب و کار اینترنتی، بالا و پایین های زیادی دارد. روزهای خوب و روزهای بد. اگر از زندگی یکنواخت دانشجویی و خوابگاه خسته شدید، کارآفرینی اینترنتی را تجربه کنید.

داشنجویان زیادی بودند که از این فرصت‌ها حداکثر استفاده برای کارآفرینی‌اینترنتی را کردند.

چرا شما استفاده نکنید؟

ارسال نظر

عناوین بیشتر