{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 120751

با توجه به ویژگی های منحصر به فرد مخازن فایبر گلاس و نرخ بازده داخلی و بازگشت سرمایه مناسب ، می توان تولید این مخازن را به عنوان یک فرصت سرمایه‌گذاری ارزشمند معرفی نمود.

مخازن فایبر گلاس مخازن سبکی هستند که جانشین مناسبی برای مخازن بتنی و پلی اتیلنی می باشند. این محصول کاربردهای فراوانی داشته و صنایع مختلف مشتریان آن هستند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از دریک آنلاین، تولید این مخازن از بازدهی مناسبی برخوردار بوده و برای افراد بسیاری نیز ایجاد اشتغال می نماید. در ادامه با ما همراه باشید.

معرفی طرح

محصول اصلی این طرح تولید مخازن فایبرگلاس، مخازنی سبک و مقاوم در برابر خورندگی می‌باشد که تحت استانداردهای پیشرفته کیفی تولید می‌شوند. مخازن فایبرگلاس با توجه به نوع رزین مصرفی و نحوه مسلح شدن آن‌ها، به چندین نوع تقسیم می‌شوند که یکی از آن ها مخازنGRP مخفف (Glass Reinforced plastic Pipe) است ولی معمولاً نام های فایبرگلاس و GRP را مترادف یکدیگر می گیرند.

مخازن فایبرگلاس در مواردی مانند ذخیره و نگهداری آب، سیال های شیمیایی اسیدی و بازی و … کاربرد دارند. از جمله ویژگی های این مخازن می توان به وزن سبک، مقاومت مکانیکی و استحکام بسیار بالا، پایداری نسبی در برابر اشعه UV و مقاومت شیمیائی، سازگاری آنها با محیط زیست اشاره نمود.

مهمترین ویژگی های منابع و مخازن فایبر گلاس دارای سطح صیقلی و سهولت شستشو و پاکسازی مقاومت در برابر خوردگی ناشی از میکرو ارگانیسم ها انتقال حرارت ناچیز و حفظ دمای سیال به مدت زیاد طول عمر تا ۵۰ سال و با قابلیت تعمیرات و افزایش عمر و مقاومت در طول مدت کاربری قابلیت نصب تجهیزات و تاسیسات برودتی و حرارتی به هر نقطه از منبع مقاومت بالا در برابر عوامل جوی و نور مستقیم آفتاب طول عمر ۵ برابر طول عمر مخازن فلزی وبتنی در مواجهه با مواد خورنده امکان استفاده به عنوان مخازن سولفورزدایی سرعت تولید بسیار بالا دارای تضمین و گارانتی بررسی بازار رقابت

تجهیزات و قطعات کامپوزیتی و فایبرگلاس با توجه به خصوصیات و ویژگی‌های منحصر به فرد خود دارای رتبه اول گسترش کاربرد در صنایع مختلف هستند. از جمله این خصوصیات می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

وزن سبک، استحکام بالا، پایداری نسبی در برابر اشعه UV و مقاومت شیمیائی، سازگاری با محیط زیست.

در حال حاضر در سراسر دنیا مقاومترین مخازن در برابر حرارت و اسید از جنس فایبرگلاس ساخته می‌شود. مخازن نگهداری سیال‌های اسیدی، بازی و خورنده بایستی از نوع کامپوزیتی تهیه شوند. همچنین مخازن تصفیه فاضلاب با استفاده از باکتری‌های بی هوازی نیز حتما باید کامپوزیتی باشند چرا در طول این فرآیند، مقادیر زیادی اسید تولید می‌شود که در صورت عدم استفاده از مخازن فایبر گلاس خوردگی ایجاد خواهد شد.

با توجه به طیف وسیع کاربرد این مخازن در صنایع شیمایی، قابلیت تولید در اقطار مختلف با استفاده از یک دستگاه تولیدی و ویژگی های مطلوب این محصول از جمله سازگاری با محیط زیست و مقاومت مکانیکی و شیمیایی بسیار زیاد، اخیرا مورد توجه کارخانه‌ها و صنایع شیمایی قرار گرفته‌اند و بنابراین بازار مصرف مناسبی برای این محصول پیش بینی می‌شود.

سرمایه مورد نیاز

بر اساس محاسبات ما برای احداث واحد تولید مخازن فایبر گلاس به ۴۵ میلیارد ریال سرمایه اولیه نیاز دارید. بازدهی طرح حدود ۳۶ درصد بوده و کمتر از ۳ سال سرمایه اولیه خود را برداشت می کنید. در ادامه خلاصه‌ای از نیازمندی‌های احداث یک واحد با ظرفیت عملی معادل ۱٫۲۰۰ عدد در سال ارائه شده است:

هزینه مخازن فایبرگلاس

مزایای اجرای طرح

با توجه به مواردی چون تامین بخشی از تقاضای داخلی و ویژگی های منحصر به فرد مخازن فایبر گلاس نسبت به مخازن پلی اتیلنی و بتنی مشابه از یک سو و نرخ بازده داخلی و بازگشت سرمایه مناسب طرح از سوی دیگر، طرح را به عنوان فرصت سرمایه‌گذاری ارزشمند می‌توان معرفی نمود.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ادمین عزیز سلام و وقت بخیر ...اول از هر چیز پبشاپیش سال نو رو بهت تبریک میگم امیدوارم سالی توام با موفقیت داشته باشید ... من از طرفدارهای پر و پا قرص این سایت و علل الخصوص قسمت کارآفرینی هستم...خواهشا چند تا طرح که بین پانصد میلیون تا صد میلیون سرمایه لازم داسته باشد رو چاپ کنید یا واسم ایمیل کنید ...طرح هایی که تو ایران هنوز نباشد و بازار بهش احتیاج داشته باشد ... خیلی دوس دارم چیزی رو تو کشورمون تولید کنم که دیگه لازم به واردات آن کالا نباشد ...لطفا کمکم کنید ...با تشکر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این طرح خوبی است ! اگه 4 یا 5 میلیارد تومان میداشتم!
  واگه هم میداشتم میرفتم حالشو میبردم عزیزم !!ریکسش کمتره!!