{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 98652

۷ پیشنهاد بخش خصوصی در بسته خروج از رکود؛

رئیس اتاق ایران که از ابزار شبکه های اجتماعی برای اطلاع رسانی به خوبی بهره می برد، امروز به صورت رسمی کانال اطلاع رسانی شخصی خود را در تلگرام ایجاد کرد.

رئیس‌ اتاق بازرگانی ایران در کانال شخصی‌اش در شبکه اجتماعی تلگرام نوشته است: «دولت این هفته به احتمال بسیار زیاد از بسته‌ای رونمایی می‌کند که به طور مشخص برای خروج از رکود تهیه و تدوین شده است.»

وی در نخستین نوشته اش در باره خروج از رکود این گونه نوشت: «خبر خوب این که شخص آقای روحانی به مقوله رکود ورود پیدا کرده اند که این خیلی دلگرم کننده است. ضمن این که هفت پیشنهاد از مجموعه پیشنهادهای اتاق ایران در این طرح دیده شده و ما هم با دلگرمی از طرح جدید حمایت می کنیم.»

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، محسن جلال پور نوشته است:

«به طور قطع بخش خصوصی، هم در زمینه کاهش تورم خود را ذی نفع می داند و هم در زمینه رشد اقتصادی و خروج از رکود. این تلقی اشتباه و غیر منصفانه است که فکر کنیم بخش خصوصی به سود خود تلاش می کند تا رشد اقتصادی به سود بنگاه ها محقق شود اما تورم به زیان مردم افزایش پیدا کند. اتفاقا توصیه های ما به دولت این است که از دستاورد خود در حوزه تورم دفاع کند اما با سیاست های خلاقانه سعی کند اقتصاد را از رکود فعلی نجات دهد. ما رکود را معضلی می دانیم که بنگاه‌های ما را به شدت تهدید می کند و آنها را در معرض خطر جدی قرار داده است. ما پیشنهادهایی ارائه کرده ایم. از جمله اینکه نظر دولت را به این نکته معطوف کرده ایم که برای خروج از رکود یکی از کارهایی که باید مد نظر قرار گیرد این است که به بازار مصرف هم نگاه جدی تری شود.

ما این را می دانیم که بسیاری از بنگاه های تولیدی اکنون با مشکل نگران کننده موجودی انبار مواجه هستند. خیلی از بنگاه های ما در سال های گذشته مقدار زیادی تولید داشته اند که اکنون در انبارها نگهداری می شود. فکر می کنم دو دلیل باعث به وجود آمدن این وضعیت شده است. نخست این که در سال های گذشته به دلیل شرایط تحریمی، صادرات بنگاه ها محدود شده و محصولاتی که قرار بوده صادر شود، بخشی از بازار خود را ازدست داده است.در کنار آن، قدرت خرید مردم هم کم شده و توا

خرید کالا نداشته و ممکن است همچنان نداشته باشند.در نهایت این که در حال حاضر همه منتظرند تحریم ها برداشته شود و به همین دلیل خرید خود را به تعویق انداخته اند.

انصافا باید ازهمه همکاران خوبم در اتاق به دلیل تلاش دلسوزانه و بی منت دربررسی راهکارهای خروج از رکود تشکر و قدردانی کنم. به نظرم هیچ «خسته نباشید» و «خداقوت»ی تاثیرگذارتر از این نیست که راهکارهای ارائه شده، مورد نظر تصمیم گیران قرارگرفته و در بسته خروج از رکود لحاظ شده است.

همان گونه که در زمان ارائه این راهکارها هم به کرات گفته شده، بحث خروج از رکود، بحثی ملی است و انتظار جدی می رود که همه مدیران دولتی و آحاد اقتصادی برای گذر از این پیچ خطرناک همه توان خود را به کار گیرند.

روشنگری و اطلاع رسانی دقیق از وضعیت اقتصادی کشورنزد مسئولان و به تبع آن تبیین شرایط برای همه مردم نه تنهابه این امر دامن نمی زند بلکه باعث می شود که با همراهی وهمدلی و سعه صدر بتوانیم هرچه منطقی تر از این دوران عبور کنیم.»

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خسته نباشن ماکه مردیم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اقای روحانی نمیخواد بعد 3 سال رکود تازه ورود کنند!!! ایشون لطف کنند پست ریاستشون رو تحویل افراد خبره اقتصادی بدن ما حاضریم یه چیزی ام از جیبمون به ایشون بدیم تو انتخابات بعدی شرکت نکنند

  • Saleh
   ۰ ۰

   منظور ایشان اینکه افرادی تشریف ببارند که تورم را به بالای 45 درصد برسونن! !!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  از این پوپولیست بازیا محمود هم در میاورد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اینا همش حرفه تا زمانیکه سودهای بانکی نجومی وجود داره و تکرقمی کردن تورم اولویت اصلی دولت هست، (تا اخر دولت روحانی) وضع اقتصادی همینه که هست!
  دولت بعدی با شعار خروج از رکود برندهء انتخابات خواهد شد.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  آقای روحانی اگر در عربستان پانصد نفر تحت هر عنوانی فوت شدند و شما خودتان را انقدر ناراحت نشان میدهید!!
  در کشوره خودمان روزانه این تعداد انسان بخاطره بی پولی و مشکلات اقتصادی از بین میروند.
  این همه جوان 30 تا چهل ساله چرا باید سکته کنند .
  یه فکری برای رکود مملکت بکنید و بیکاری جوانان.
  مردم تماما دچاره افسردگی و سر در گمی شده اند.
  حتی کوچکترین امیدی به مردم نمیدهی هیچ
  بعداز این همه مدت گرفتاری تازه اومدید پیام ورود به رکود به مردم میدهید؟؟؟؟ایکاش حداقل کمی امیدواری و دلداری به قشره ضعیفه جامعه و کاسبها و حتی کارخانه دارها میدادید.
  چون اگر کارخانه ها و تولیدیها راه بیفتند به نفعه همه مردم میباشد.
  حالا اونایی که پولشان را نقد کردند و وارده بانکها کردند و سودهای آنچنانی میگیرند هم باید بدانند که طولانی مدت ضررش به شماهم خواهد رسید
  خدایی نکرده روزی می آید که بانکها هم پولی ندارند که حتی اصله پوله مردم رابدهند چه برسه به سودش و بچه های خودتان بیکار شوند.خدا به مردم ایران رحم کند که از طرفی خوشحالند که خداراشکر پایه جنگ و بمبگذاری به کشورمان نرسیده و از طرفی مرگ تدریجی مردم و مخصوصا جوانان را باچشم میشود مشاهده کرد.
  جناب آقای حسن روحانی
  رئیس جمهوره محترم کشور
  خواهشمند است در مصاحبه تلوزیونی پیرامونه مشکلات جامعه و منطقه ای حتما با مردم صحبت کنید تا مردم هم پیرامونه مشکلات موجود بیشتر هماهنگ شوند و اگر راهکاری وجود دارد برای حله مشکلات حتما مردم را در جریان قرار دهید.باتشکر

 • شمس
  ۰ ۰

  باسلام واحترام خلاصه طرح (ایده) پیشنهادی :
  دولت در مورد یارانه ها با مردم مصالحه می نماید...
  نتیجه این طرح بصورت برد - برد برای مردم و حاکمیت ومورد رضای خداوند خواهد بود.
  (( یارانه ها تا حدودی قطع، و اشتغال و خروج از رکود جایگزین می گردد. ))
  روش اجرا : یارانه ها به سه بخش تقسیم می شود :
  الف ) 70 % یارانه به پروژه های جدیدبا پیشنهاد مقامات محلی وبررسی کارشناسی (هرروز یک پروژه 100 میلیارد تومانی )
  ب ) 25 % یارانه، پرداخت حقوق به جوانان آماده به کار ( شبیه به بیمه بیکاری ) که جوانان تحت مدیریت و آموزش قرار می گیرند، طبق آمارآقایان (سربازی رفته وتحصیل کرده)حداکثر یک میلیون نفر می باشند.
  ج ) 5 % یارانه ها طبق روال قبل به نیازمندان واقعی جامعه پرداخت می گردد.
  نتایج : با این کاربسیاری از معضلات جامعه حل شده وامید ،نشاط ،رونق اقتصادی وسرمایه گذاری جایگزین شده و ثروت ملی حفظ خواهد شد . ( در صورت صلاحدید ونیاز طرح جامع وکاملتر تقدیم خواهد شد.)
  با احترام .. شمس .. 28/04/95 ..