کد خبر 945
A

مدیر اداره کل مسکن و شهرسازی استان تهران از توقف طر‌حهایی برای حل ریشه‌ای مشکل بخش اجاره مسکن به دلیل عدم اجرای درست خبر داد و گفت: اگر واحدهای در دست ساخت به بهره‌برداری برسد و مسکن ویژه نیز ساخته شود نگرانی های بخش اجاره رفع خواهد شد و قیمتها نیز کنترل می شود.

تقی رضایی در گفت‌وگو با ایسنا درباره بخش اجاره مسکن اظهار کرد: برای حل ریشه‌ای مشکل اجاره، در آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن آمده است که دولت زمین تامین و پول آن را هفت سال عد با قیمت کارشناسی اکنون دریافت می‌کند.

وی ادامه داد: بر اساس این قانون، سازنده و سرمایه گذار موظف می شود مسکن را طی دو سال بسازد و به مدت 5 سال با قیمت وزارت مسکن و شهرسازی اجاره دهد اما متاسفانه در اجرا، برخی‌ها قانون را دو زندند و نیکزاد وزیر مسکن و شهرسازی وقت جلوی اجرای قانون را گرفت.

رضایی با اشاره به اینکه برخی ها به دنبال برخورداری از رانت بودند بنابراین توقف جرای این قانون بسیار خوب بود، گفت: اجرای این قانون صنف سرمایه گذاران ساخت مسکن اجاره ‌ی را تعریف می کرد و در نتیجه صنعت اجاره راه اندازی می شد.

مدیر اداره کل مسکن و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه در کشورهایی مانند انگلیس این طرحها اجرا می شود، افزود: علاوه بر این طرح، بلوک بندی که شفاف سازی قیمت ها را در پی دارد نیز می تواند به بخش اجاره و کنترل قیمت ها کمک کند.

رضایی تاکید کرد: اگر واحدهای در دست ساخت به بهره برداری برسد و مسکن ویژه نیز ساخته شود نگرانی های بخش اجاره رفع خواهد شد و قیمت ها نیز کنترل می شود.

ارسال نظر

عناوین بیشتر