کد خبر 933
A

دادگاه پاکستان نخست وزیر این کشور را به جرم اهانت به دادگاه، به تحمل 30 ثانیه زندان محکوم کرد.

دادگاه پاکستان دقایقی پیش نخست وزیر این کشور را به جرم اهانت به دادگاه به تحمل 30 ثانیه حبس محکوم کرد.

به گزارش فارس، دوران محکومیت "سید یوسف رضا گیلانی" نخست وزیر پاکستان در همان جلسه دادگاه اعمال و به اتمام رسید و پس از ختم دادرسی وی رهسپار ساختمان نخست وزیری شد.

در بخشی از حکم صادره از سوی دادگاه که توسط قاضی "ناصرالملک" رئیس دادگاه قرائت شد، آمده است: "شما مرتکب توهین به عدالت هستید لذا عدالت حکم می‌دهد که شما برای مدت 30 ثانیه محکوم به تحمل حبس می‌شوید".

دادگاه پاکستان صبح امروز به منظور رسیدگی به اتهام نخست وزیر این کشور مبنی بر اهانت به دادگاه تشکیل جلسه داد.

گیلانی روز گذشته در اجلاس کابینه فدرال اعلام کرده بود که وی همواره از قانون و عدالت حمایت کرده و آماده است که شخصا صبح امروز در دادگاه حضور یابد.

نخست وزیر پاکستان ضمن اعلام آمادگی برای پذیرش حکم دیوانعالی پاکستان، بر مصونیت قضایی رئیس جمهور این کشور تأکید کرد.

دیوان عالی پاکستان در محاکمه‌ای کم سابقه در تاریخ این کشور از نخست وزیر خواست که امروز در جلسه دادگاه دیوان عالی در اسلام‌آباد حاضر شود.

این در حالی است که گیلانی ادعا کرده است که اگر دیوان عالی حکم صادر نماید حاضر است به زندان برود.

نخست وزیر پاکستان درباره درخواست دیوانعالی پاکستان از دولت برای ارسال نامه به دادگاه سوئیس درباره پرونده فساد مالی "آصف علی زرداری" رئیس جمهور پاکستان، گفت که طبق قانون اساسی، نه تنها رئیس جمهور بلکه نخست وزیر و حتی وزیر خارجه نیز از مصونیت قضایی برخوردارند.

پیش از این دیوانعالی پاکستان از دولت خواسته بود تا برای پیگیری پرونده فساد مالی زرداری نامه‌ای به دادگاه سوئیس ارسال کند اما دولت حاضر به انجام این کار نشد و همین موضوع تنش‌هایی را بین قوه مجریه و قضائیه پاکستان به وجود آورد.

ارسال نظر

عناوین بیشتر