{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 90631

نرخ رشد ارزش افزوده ساختمان در سال‌های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ از متوسط رشد تولید ناخالص داخلی در این سال‌ها کمتر بوده است.

بر اساس آمار وزارت راه وشهرسازی، بررسی میزان رشد اجزاء تولید ناخالص داخلی نشان می‌دهد که با وجود بهبود نرخ رشد اقتصادی از 6.8- درصد در سال 1391 به 1.9- درصد در سال 1392 و حدود 3 درصد در سال 1393، نرخ رشد ارزش افزوده ساختمان توسط بخش خصوصی در سال‌های 1392 و 1393 به ترتیب 7.5- و 2.1- و نرخ رشد ارزش افزوده خدمات مستغلات، خدمات حرفه ای و تخصصی نیز در دو سال مذکور به ترتیب0.3- و 0.4- بوده است. برای سنجش ارزش افزوده بخش مسکن، از دو متغیر ارزش افزوده ساختمان‌های اجرا شده توسط بخش خصوصی و ارزش افزوده خدمات مستغلات، خدمات حرفه‌ای و تخصصی استفاده شده است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، هم‌چنین بررسی نرخ رشد سرمایه‌گذاری صورت گرفته در بخش مسکن توسط بخش خصوصی در مناطق شهری کشور به قیمت ثابت بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری کل در بخش مسکن در مناطق شهری در همه فصول سال 1392 و 1393 نسبت به فصول مشابه سال قبل عموماً دارای نرخ رشد منفی بوده است؛ به طوری که این سرمایه‌گذاری در 9 ماهه اول سال 1393 نسبت به 9 ماهه اول سال 1392 و 1391 به ترتیب حدود 4 و 8 درصد کاهش یافته است.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  امروز آگهی های روزنامه رکورد زد 4400 اگهی فروش مسکن فقط در تهران -فکر کنم سقوط مسکن داره نزدیک میشه.

  • ناشناس
   ۰ ۰

   شاخص بورس که پس از اعلام توافق هسته ای بصورت هیجانی به 70 هزارواحد صعودکرده بود بافروکش کردن هیجانات کاذب هم اکنون درآستانه ورود به کانال 65 هزار واحد است !!!

  • ناشناس
   ۰ ۰

   تیتری که زدید واقعا موذیانه است

  • ناشناس
   ۰ ۰

   شاخص بورس که پس از اعلام توافق هسته ای بصورت هیجانی به 70 هزارواحد صعودکرده بود بافروکش کردن هیجانات کاذب دقایقی پیش درآستانه ورودبه کانال 65 هزار واحد قرار گرفت !!!
   بررسی های میدانی حاکی از فرار سرمایه های این بازار بسوی بازار مطمئن وبدون ریسک مسکن میباشد

  • ناشناس
   ۰ ۰

   حسودبینوای آس وپاس مرد

  • ناشناس
   ۰ ۰

   ماحصل تغییرناپذیر وابدی همه نظرات کارشناسی وتحقیقات میدانی :
   مسکن بد است وتا ابد در رکودمیماند وافزایش قیمت نخواهد داشت !
   بورس همیشه خوب وگوگولی است (ولو اینکه 2 سال بی وقفه مثل بهمن سقوط کند ) !!!

  • ناشناس
   ۰ ۰

   باتوجه به:
   1- حصول توافق نهائی هسته ای و تزریق دلارهای بلوکه شده به اقتصاد ایران و بدنبال آن افزایش تورم وهمچنین پایان دوره انتظار وتردیدمتقاضیان مسکن وهجوم آنها برای خرید
   2- افزایش 10تا 15 درصدی عوارض ساخت‌وسازدرتهران از خرداد1394
   3- اخذ 9درصد ارزش افزوده از معاملات مسکن از ابتدای سال 1394
   4- تحریک بیش از پیش تقاضا برای مسکن ازطریق افزایش مبلغ وام خرید مسکن تا 80 میلیون تومان و تصویب راه اندازی لیزینگ مسکن
   5- اجرای فاز سوم هدفمندی یارانه ها وافزایش قیمت حاملهای سوخت وبه تبع آن افزایش قیمت مصالح ساختمانی وسایرهزینه های ساخت وساز از سال 1394 (نمونه بارز آن افزایش 17 درصدی قیمت سیمان از ابتدای مرداد94است)
   6- افزایش قیمت دلار در بودجه 94 وتک نرخی شدن آن
   7- کاهش مستمرسودبانکی وفرارسرمایه ها از این بازار و سایر بازارها شامل طلا و ارز و بورس به بازار مطمئن مسکن
   8- تشدید بحران کاهش ساخت وساز وعرضه مسکن درسال 93 وتداوم آن درسال94
   9- اعمال محدودیت های ساخت وساز بویژه از لحاظ فروش تراکم و... در محدوده مناطق 22 گانه تهران از سال 1394
   و ......
   قطعا درسال 94 شاهد افزایش همه جانبه قیمت مسکن خواهیم بود شک نکنید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  واقعا باید زودتر از این ها از چشم میفتاد، مسکن(به غیر از زمین) در کل دنیا کالای مصرفی است مردم عزیز نه سرمایه ای و قیمت ها باید نصف شوند حداقل

 • ناشناس
  ۰ ۰

  میخ دیگری بر تابوت بهزاد دلال ورشکسته و همکارانش

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مسکن مرد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مسکن مرد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  آره راست میگه ، موقعی که مسکن از چشم افتاد من و مملی توهم خودمون اونجا بودیم ، در عوض بورس 3000 واحد یهویی رشد کرد .

  • ناشناس
   ۰ ۰

   تو فقط کارنکن دلال جان و مثل انگل زندگی کن و امیدوار باش هرچی می خری گرون شه

 • پیام
  ۰ ۰

  دوستان تمامی داستانهای گفته شده کارشناسان بالاقبول ولی تمام این گفته ها درقبل اتفاق افتاده وتمام شده محسوب میگردد. ولی اکنون وبزودی شاهدرونقی بی سابقه درامرمسکن خواهیم بودودرنتیجه ان افزایش قیمت

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دوستان گرامی این تازه اول کاره ..خدا وکیلی برید آگهیهای همشهری را ببینید بعدا" قضاوت کنید قیمتها همینطور در حال کاهش وتخلیه حباب های موجود میباشد ...باز هم اگر باورتان نشد یه سری به بنگاها ومشاورین املاک سر بزنید تا باچشم خود ببینید با گوش خود بشنوید که بی پولی مردم وعدم توان خرید مسکن برای عموم چگونه تاثیر خود را بر روی قیمتهای امروزی مسکن گذاشته واستمرار این کاهش به گفته کارشناسان ادامه دار خواهد بود تا تخلیه کامل حباب قیمتی مسکن از پا نخواهد ایستاد ... فراموش نکنید فقط کافیست فروشنده بقین بداند خریدار پول دارد وخریدار واقعیست آنوقت خواهید دید چگونه همانند پروانه دور شمع میگردند ودر صدد فروش هر چه زودتر املاک خود بطور زیر قیمت منطقه میباشد ...لذا بعرض میرساند این روند کاهش در شهرستانهای بزرگ وکوچک که ابعادی خارج از عرف وقیمتی حتی بالاتر از قیمتهای پایتخت داشتند به ترفندهای گوناگون متوسل و در صدد فروش و حتی معاوضه انواع وسایل برقی ومصالح ساختمانی و خودرو وغیره میباشند که خود گویای افت قیمت شهرهای بزرک وکوچک رابیشتر از تهران بزرگ را نشان میدهد تخلیه حبابشان فرایند تندتری بخود گرفته است و روز های بی امید وپر از استرس را برای ملاکین ودلالان متوهم افزایش بوجود آورده است وظاهرا" این حضرات به جدی بودن نزول قیمتهای پی در پی بیشتر وبهتر واقف شده اند این اطلاع رسانی واقعی تا بند آمدن آخرین نفسهای متوهمین افزایش ودلالان ولگرد مسکن در هر مکانی وهر شغلی ادامه خواهد داشت. لطفافقط با لایک بی طرافانه قضاوت فرمایید تا ما بتوانیم به نحو مطلوبتر اطلاع رسانی کنیم ((دوستدار همه مردم ))

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بهزاد دلال علاف ورشکسته
  متوهم افزایش قیمت شونصد میلیارد درصدی
  الان سکته میزنه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  کجاست اون شخصی که زیر تمام اخبار اطلاع رسانی میکرد اونم از سایتهای آگهی مجانی مثل دلتا و دیوار که همین اشخاص کارشون رو با خرید فیش موبایل و دلار و میوه شب عید و سکه شروع کردند و حالا به مسکن رسیدند و با احتکار و هزار عمل غیر مفید به صورت انگلی از شیره و دسترنج مردم ارتضاق می کنند.

  • ناشناس
   ۰ ۰

   بیسواد ارتزاق درست است .

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بنظرم الانکه مرده چالش کنید و دیگه بی خیال بشید می ترسم اگه دم عیسی بیدارش کنه کسی جلودارش نباشه پس لطفا هیس

 • ناشناس
  ۰ ۰

  همه ساله در جای جای این مملکت شاهد آن هستیم که مستأجران علاوه بر این که دلهره ی افزایش بی رویه ی اجاره بها را دارند ، یک ماه قبل از موعد پایان اجاره ، باید پذیرای مشتری یا مستأجر جدید باشند ضمن این که صاحب خانه ها مبلغ قرض الحسنه ی ودیعه را هنگام تخلیه پرداخت می کنند ، آن هم با نگهداشتن مبلغ قابل توجّهی از اجاره به عنوان ضامن خسارت و... ؛ همچنین مستأجر باید برای اجاره ی خانه ی جدید حدّاقل یک سوّم پیش اجاره را بابت تخلیه ی خانه ی مقصد به صاحب خانه ی جدید پرداخت کند !
  صاحب خانه ها هم بدون فاصله و بدون ترمیم و نظافت و چک کردن خانه ، مستأجر جدید را می آورد در صورتی که در اجاره نامه ای که قبلاً بنگاهدار تنظیم کرده ، قید شده : همه چیز سالم تحویل گردیده است !
  ولی در کشورهای دیگر حتّی در کشورهای همسایه از جمله ترکیه ، در زمانی که مستأجر ، ساکن است کسی به عنوان مشتری حقّ بازدید ندارد و نیز قبل از این که خانه را تحویل دهند اقدام به مرمّت و نقّاشی و چک کردن تأسیسات منزل می کنند .
  در این میان ، چرا مسؤولین مسکن و املاک کشور ، به بنگاهداران دوره های آموزش قانونی و حقوقی برگزار نمی کنند و نظارتی ندارند .
  آیا کسی هست که دادگر مستأجرانی باشد که عمدتاً قشر کارمند و معلّم و کارگر هستند ؟!
  آیا ستم سرمایه داران بر مستضعفان رواست ؟
  کمی به واژه ی مسؤول بیندیشید ...

 • پیام
  ۰ ۰

  مسکن ازچشم افتاد؟؟؟ !!! لطفی بفرمائید روشنگرانه تر تیتر بزنید نه اینکه مردم رابااین گفته های پوچ به بیراه کشانید همچین میگید انگارهمه مردم دارن میرن به یک دنیای دیگه وهمگی خونه هاشونو که ازچشم افتاده دارن میذارن دم درب...مسکن بزرگترین ارامش رابرای صاحبانش به ارمغان میاورد کاری به گرانی یا ارزانی ان ندارم . مردم راهوشیارکنیدونه خنگ

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مسکن مرد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  والا ما که از خدامونه یه خونه خوب داشته باشیم برا خودمون! ولی کو پول!

 • امیر
  ۰ ۰

  موج جمعیت دهه 50 و ۶۰ ها سونامی ایجاد کرد یه روز در مدارس و دوشیفته و شبانه شدنشون یه روز تو ورود به سربازی و دانشگاه وبازار کار و خرید و ساخت مسکن . این موج به لب ساحل رسیده و در حال خاموشیه