کد خبر 88861
A

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رزن گفت: یک قلاده گرگ به یک دختر چهار ساله در روستای تخت از توابع بخش سردرود رزن حمله کرد.

جواد نوری اظهر روز پنجشنبه افزود: سه شنبه هفته جاری هنگام غروب آفتاب و نزدیک اذان یک قلاده گرگ با ورود به یک منطقه مسکونی اقدام به حمله به یک کودک کرد. وی توضیح داد: کودک چهارساله قصد عزیمت به خانه مجاور را داشت که گرگ از فرصت تاریکی هوا و تنها بودن کودک استفاده کرده و به وی حمله می کند. وی اضافه کرد: گرگ کودک را از ناحیه گردن و صورت زخمی کرده بود که به یکباره مادر کودک متوجه حضور گرگ در داخل حیات خانه می شود. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رزن اضافه کرد: این مادر، کودک را از چنگال گرگ خارج کرده ولی گرگ سعی در رها ساختن کودک از دست مادر داشت و با قدرت کودک و مادر را چند متر بر روی زمین کشید. نوری اظهر اضافه کرد: جدال مادر و گرگ برای بدست آوردن کودک با سر و صدای مادر این دختر بچه به نفع مادر تمام شد و گرگ از خانه فرار کرد. وی بیان کرد: کودک زخمی پس از مداوا در مرکز بهداشت روستای تخت به بیمارستان رزن منتقل شد و هم اینک نیز در بیمارستان همدان بستری است. رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رزن گفت: منزل مسکونی که گرگ وارد آن شده فاقد حصار و فنس کشی بوده و به علت اینکه آخرین خانه روستا نیز می باشد احتمال ورود حیوانات وحشی به آن بسیار زیاد است. نوری اظهر گفت: با توجه به شکار بی رویه و کاهش طعمه، احتمال حضور گرگ در مناطق مسکونی بسیار زیاد است به همین منظور توصیه ها و هشدارهای لازم به دهیاری ها و اهالی روستا در چند نوبت داده شده است. وی افزود: دفع نادرست پسماندها و پراکندگی زباله های خانگی و واحدهای مرغداری موجی حضور گرگ در نزدیکی روستا شده و این امر احتمال حمله آن به انسان را بیشتر می کند. امسال اولین بار است که در منطقه رزن شاهد حمله گرگ به انسان هستیم ولی در چند نوبت به احشام حمله شده است. سال گذشته یک کودک چهارساله در یکی از مناطق رزن طعمه گرگ شد همچنین در دو نوبت گرک به گله گوسفندان حمله و چوپان را زخمی کرد. شهرستان رزن با سه بخش مرکزی، قروه و سردرود، 126 روستای دارای سکنه و در مجموع با 119 هزار نفر جمعیت در 81 کیلومتری مرکز استان همدان قرار دارد.

 • ناشناس
  0 | 0

  آقا یا خانم محیط زیست برای شما جون انسانها مهم نیست حیوانها مهمترند
  وقتی همچی اتفاقی میفته یه جوری این اتفاق رو توجیه میکنید خودتون که درگیر نیستید جون بچه انسان مهم نیست که بزارید بمیرند تا تعادل محیط زیست بهم نخوره زمستون با حمله به انسانها رو بکشند تا تعادل حفظ بشه
  اره خو خودتون جای گرم و نرم نشستید گور پدر مردم
  ببینم اگه برای بچه خودتونم این اتفاق میفتاد بازم حرف مفت میزدید
  لعنت بر انسانهایی که جان انسانهای دیگر برایشان مهم نیست و ادعای مسلمانی دارند
  و سخی لکم الشمس و القمر دائبین و سخی لکم اللیل و النهار سوره ابراهیم آیه 33

  • ناشناس
   0 | 0

   این پدرلو مادر اگر جان بچه شان برایشان مهم بود ، دور اخرین منزل روستا حصار میکشیدند حتی با شاخه های درختان

  • ناشناس
   0 | 0

   آدمی که خواب رو میشه بیدار کرد ولی انسانهایی که خودشونو بخواب میزنند هرگز جریان شماست که هیچ وقت نمیخواید بیدار شید بیدار شو بپرس ببین چقدر از این اتفاقها و مرگهای دلخراش میفته که جان و مال مردم از بین میره
   شما حافظ محیط زیست باش

 • ناشناس
  0 | 0

  حفظ حیات وحش بسیار مهم است و ما انسانها جای حیوانات رو تنگ کردیم. البته باید مراقب هم باشیم و بی انصافی قضاوت نکنیم. با این وضعیت روزی خواهد رسید انسانها و حیوانات باید کنار هم زندگی کنند و به نظر باید این موضوع رو از همین الانتمرین کنیم و خودخواهی رو کنار بزاریم.

 • ناشناس
  0 | 0

  یعنی چندتا چوب یا سنگ و گل نمیتونن دور خونه بکشند؟ قدیم با آب و گل و علوفه و قالب مستطیلی ساده،دیوار گلی میچیدند،

 • شکارچی گرگ
  0 | 0

  من که با تفنگم عاشق کشتن گرگها هستم. اون لعنتی ها چند سال پیش چند تا بچه مدرسه ای رو تو روستای ما تکه پاره کردند. هنوزم داغ دل پدر و مادراشون تازه است. قسم خوردم هر جا ببینمشون بهشون رحم نکنم. تو این مملکت درپیت ما که حیوانات ارزشمندتری مانند پلنگ و شیر و خرس منقرض النسل شده اند، گرگ دیگه میخوایم چیکار؟!
  سازمان محیط زیست ما اگر بشر بودند، به فکر جان آدمها هم می بودند بیشتر به فکر مهار گرد و خاک و کم آبی و خشکسالی و رفع شرایط بحرانی می بودند نه گرگ درنده بیابان!

  • ناشناس
   0 | 0

   دوست عزیز فقط خواسته یه چیز گفته باشه یا از شکارچی های غیر مجازه سودش توی گفتن این جملاته.اگه شیر یا پلنگم داشتیم همین حرف رو میزد.

ارسال نظر

عناوین بیشتر