کد خبر 88851
A

با استعفای رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از این سمت، وزیر راه و شهرسازی به دنبال انتصاب سرپرست برای این سازمان حساس و استراتژیک خود است.

علی‌رضا جهانگیریان رئیس سازمان هواپیمایی کشوری‌ با ارسال درخواست استعفای خود به آخوندی، از این سمت استعفا داد. سید قاسم بی‌نیاز مدیرکل روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی نیز در گفت‌‌وگو با فارس، خبر استعفای علی‌رضا جهانگیریان از این سمت را تأیید کرد. ظاهراً استعفای جهانگیریان با موضوع سانحه ایران 140 بی‌ارتباط نیست؛ 19 مردادماه سال گذشته بود که یک فروند هواپیمای ایران 140 ساعت 9:25 دقیقه صبح پس از پرواز از فرودگاه مهرآباد تهران به سمت طبس در حوالی شهرک مسکونی آزادی تهران سقوط کرد که این حادثه 48 کشته و مجروح برجای گذاشت. بنابراین گزارش، قاضی شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران به عنوان بازپرس ویژه در حال بررسی پرونده سقوط ایران ایران 140 است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، بروز این سانحه هوایی و قصور برخی متولیان در رخ دادن این اتفاق، پاشنه‌آشیل استیضاح وزیر راه و شهرسازی شده بود و احتمالاً با این تغییر در ریاست سازمان هواپیمایی، موضوع استیضاح آخوندی کمرنگ‌ می‌شود. 16 آبان 92 بود که با پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی و تصویب هیأت دولت، علیرضا جهانگیریان رییس سازمان هواپیمایی کشوری شد؛ جهانگیریان که مهندس مکانیک و مدیر پروژه طراحی هواپیمای 150 نفره بوده است، پیش از این رئیس پژوهشکده علوم و فناوری فضا در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران بود‌.

  • ناشناس
    0 | 0

    هرجای دیگه بود طرف همون روز استعفا می داد.بعد یکسال جای بهتر پیدا شده داستان سقوط هواپیما رو بهونه کرده.وجدان بیدار و شرافت و بنده ی پست و مقام نبودن تنها جایی که معنی نداره تو جمهوری اسلامی ایرانه....

  • ناشناس
    0 | 0

    چه عجب یک نفر در این مملکت استعفا داد ؟!؟!!!؟//

ارسال نظر

عناوین بیشتر