کد خبر 88830
A

رئیس دومین بانک بزرگ روسی از تصمیم کشورهای بریکس برای حذف دلار در نشست دو روزه خبر داد.

به گزارش راشاتودی، رئیس بانک VTB گفت: کشورهای بریکس استفاده از ارزهای ملی را به جای دلار در معاملات تجاری خود به زودی آغاز خواهند کرد. وی افزود: توافق دوجانبه به زودی آغاز می‌شود و این کشورها دلار را از معاملات خود حذف خواهند کرد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، دومین بانک بزرگ روسی اعلام کرد که علاقه فزاینده کشورها را برای توافق‌ انجام معاملات تجاری با ارز‌های ملی می‌بینیم. 40 تا 50 درصد توافق‌های دوجانبه بین کشورهای بریکس برای انجام معاملات با ارز جاری قابل اجراست. آندری کستین همچنین گفت: یوان چین به عنوان ارز اصلی می‌تواند در توافق‌های بریکس به کار گرفته شود همچنین ارز روبل روسیه هم برای جایگزینی به جای دلار قابل اجراست. کستین گفت: نشست بریکس روابط بین چین و روسیه را ارتقا خواهد بخشید، چین اقتصاد بزرگی بین کشورهای بریکس است و پروژه‌های دوجانبه مانند جاده ابریشم همکاری‌های دو کشور را بسیار افزایش خواهد داد. همچنین رئیس VTB از افزایش موجود صندوق بریکس به 100 میلیارد دلار خبر داد و آن را در اقتصاد کشورهای عضو بسیار مؤثر خواند. بر اساس این گزارش رئیس جمهور کشورمان با دعوت رسمی ولادیمیرپوتین به عنوان مهمان ویژه اجلاس مشترک سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای و گروه بریکس به روسیه سفر کرده است و شب گذشته وارد شهر بوفا پایتخت جمهوری باشقیرستان روسیه شد. قرار است در این اجلاس رئیس جمهور کشورمان ضمن سخنرانی با تعدادی از سران این کشورها دیدار داشته باشد. کشورهای برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی عضو بریکس به عنوان اقتصادی‌های نوظهور نیمی از جمعیت جهان و 28 درصد اقتصاد دنیا را دارند. در نشست سران گروه بریکس و سازمان همکاری شانگهای در اوفا، علاوه بر روحانی رییس جمهوری ایران، سران کشورهای روسیه، چین، هند، برزیل، آفریقای جنوبی، قزاقستان، پاکستان، بلاروس، مغولستان، تاجیکستان، ازبکستان و ارمنستان حضور خواهند داشت. شهر اوفا در روسیه روزهای پنج شنبه و جمعه 18 و 19 تیر ماه جاری میزبان سران کشورهای عضو سازمان همکاری‌های شانگهای بریکس و اوراسیاست.

 • لطفا یکنفر برای مردم ایران توضیح دهد
  0 | 0

  حالا 4 تا کشور که پول کشورشان بی ارزش است همچون ریال ایران و روپیه روسیه ,,,تصمیم بگیرند دلار را حذف کنند نفت بدهند گندم بگیرنند یا نظیر ان..
  ایا شما واقعا فکر می کنید این کشورهای به موفقیت بزرگی دست یافته اند/؟؟

  آیا اگر این کشورها دارای پول ملی با ارزشی چون پوند اینگلس یا دلار کانادا بودنند حاضر بودنند این قبیل کارهای بیهوده انجام دهند..

  باعث تاسف است که ایران کشوری که دارای بزرگترین ذخایر گاز دنیا است و دومین ذخایر نفت دنیا.. دارای پول ملی بی ارزش است که در حد افغانی نزول کرده است .. از برکات احمدی نژاد..

  به جای تامل با دنیا پیشرفته و پیدا کردن یک چایگاه مهم و باارزش مانند دبی و ترکیه..

  به دنبال کشورهای بدبخت و بیچاره ایی که تحریم شده اند مانند روسیه افتاده است..

  روسیه ایی که رای مثبت به تحریم های ایران داد و صدا از آقایان و روحانیون در نیاآمد که این پوتین که میلیاردها دلار بیت اامال ایران را غارت کرد برای
  سایت بوشهر که بعد از 30 سال هنوز 50 درصد ظرفیت کار می کند و از دادن سامانه اس 300 خودداری کرده است .
  چه نوع دوستی خاله خرسه ایی با ایران دارد که هنوز آقایان آنقدر مشتاق هستند؟؟
  لطفا یکنفر برای مردم ایران توضیح دهد

 • محمدى
  0 | 0

  دلار را ما و کشور هایى مثل ما شاخص و با نفوذ کرده ایم
  نماد ارز و قیمت ارز در صرافى ها،بانکها،صداوسیما و حتى صفحه اول شبکه خبر در اینترنت دلار است
  امریکا با نمایش بهترین قسمتهاى امریکا و زیباترین انسانها در هالیوود،همه را در رویاى زندکى در امریکا و داشتن دلار غرق کرده،غافل از اینکه فقط بخشى از امریکا جنین است و ایران زیباتر از انجاست ،اکر کشورها معاملات خود را با ارزهاى خود انجام دهند دلارهاى بدون بشتوانه در دنیا به امریکا بر مى کردد و در مقابل ان در امریکا کالایى وجود ندارد که این باعث تورم زیاد و اشفتکى اقتصاد امریکا خواهد شد
  غربیها سالهاست ریال ایران را قبول نمى کنند جرا ما منابع کشور را بادلار عوض مى کنیم؟؟؟

ارسال نظر

عناوین بیشتر