کد خبر 88033
A

محققان ژاپنی در یک رستوران برای دو ربات مراسم عروسی برگزار کردند. برخی از مهمانان این مراسم ازدواج نیز روبات بودند.

در این مراسم دو ربات که محققان ژاپنی طراحی و تولید کرده اند به طور واقعی آهنگ هایی را اجرا کرده و حتی به میهمانان کیک عروسی تعارف کردند.

ربات داماد از لوازم اضافی خانگی ساخته شده و دستهایش را لوله های آلومینیومی هود آشپزخانه و بدنه آن را ماشین لباسشویی قدیمی تشکیل می دهد که با استفاده از بازوهای مکانیکی و سامانه هوشمند کنترل رایانه ای می تواند حرکت کند و صداهای مختلفی از خود در آورد.

ربات عروس نیز که کاملا شبیه یک انسان ساخته شده دارای پوستی از پلاستیک قابل انعطاف بوده و می تواند با برنامه رایانه ای هوشمند چشمانش را حرکت داده و حرکت کند. این مراسم در یک رستوران با حضور ده ها مهمان علاقه مند به صنعت رباتیک برگزار شد و در آن ربات ها به صورت هماهنگ نمایش هایی را اجرا کردند.

محققان امیدوارند با توسعه فناوری ساخت ربات در آینده بتوانند ربات های کاملا شبیه انسان دارای درک و احساس بسازند.

 • ناشناس
  0 | 0

  ژاپنی ها رو دوست دارم به خاطر ادب و نظم در کارهاشون فیلمای نوستالژیک ژاپنی که دهه شصت پخش می شدم دوست داشتم

 • ناشناس
  0 | 0

  الاف های شرقی

 • ناشناس
  0 | 0

  آخه یکی نیست بگه اقا آدم میخوای 7 میلیارد ریخته! چه اصراری داری یه ماشین بسازی عین آدم؟؟؟؟ عقل میگه (البته اگر باشه) یه چیزی باید بسازی که انسان نمیتونه انجام بشه و هدفش هم حل مشکلات حل نشدنی انسان باشه. چشم مصنوعی برای نابینایان، گوش مصنوعی و کلا اندام مصنوعی، کلیه، دندان و ... کاشکی یه نفر اصل مفید بودن اختراع رو هم بهشون یاد میداد

ارسال نظر

نظر سنجی
در آستانه سال تحصیلی جدید، لوازم‌التحریر ایرانی می‌خرید یا خارجی؟
نتایج
عناوین بیشتر