کد خبر 86913
A
مدیر عامل کارگزاری کالا سپهر عنوان کرد:

به گفته مدیرعامل کارگزاری سپهر، بررسی روند گذشته نشان می‌دهد که در زمان نزدیکی به مذاکرات و بعد از آن، بازار تا حدودی روند مثبت را از سر می‌گیرد اما اینکه بازار تاکنون روند مثبت را از سر نگرفته به ترس معامله‌گران از تمدید مذاکرات باز می‌گردد.

محمدرضا کفاش گفت: در حال حاضر افراد زیادی در انتظار نتیجه مذاکرات هستند و در صورت اعلام نتیجه و مثبت بودن آن حجم قابل توجهی از نقدینگی اعم از داخلی و خارجی روانه بازار می‌شود. کفاش با بیان اینکه تداوم رکود در بازار سرمایه‌گذاران را دچار خستگی و رخوت کرده است، گفت: هر چند در روز ابتدای هفته شاهد مثبت شدن شاخص‌های بازار بودیم اما با توجه به طولانی شدن رکود در بازار، سرمایه‌گذاران حاضرند با نازل‌ترین قیمت‌ها نیز سهام خود را بفروشند و از بازار خارج شوند. او افزود: در حال حاضر جو و خستگی روانی بر بازار حاکم شده که در صورت برگشت بازار امید می‌رود که فاز مثبت بازار حرکت خود را از سر بگیرد. او با اشاره به رخوت موجود در دو سمت خرید و فروش بازار تصریح کرد: سمت فروش بازار با کم‌حجمی مواجه شده و بررسی روند بازار هم از افت محسوس معاملات خبر می‌دهد. بنابراین با توجه به اینکه حجم معاملات بازار پایین است باید به گونه ای حرکت کنیم که سمت خرید تقویت و پول وارد بازار شود. کفاش تصریح کرد: در حال حاضر افراد زیادی در انتظار نتیجه مذاکرات هستند و در صورت اعلام نتیجه و مثبت بودن آن حجم قابل توجهی از نقدینگی اعم از داخلی و خارجی روانه بازار می‌شود. او با بیان اینکه دوره‌های قبلی مذاکرات به نوعی سهامداران رکب خوردند، گفت: بررسی روند گذشته نشان می‌دهد که در زمان نزدیکی به مذاکرات و بعد از آن بازار تا حدودی روند مثبت را از سر می گیرد اما اینکه بازار تاکنون روند مثبت را از سر نگرفته به ترس معامله‌گران از تمدید مذاکرات باز می‌گردد. کفاش تصریح کرد: از نظر بنیادین، در سال 94 اتفاق خاصی برای بازار نمی افتد و در پی آن برای سود شرکت‌ها در سال 94 شاهد رخداد خاصی نخواهیم بود، اما با توجه به اثر روانی و انتظارات موجود در بازار و اثر بنیادی،‌ فعالیت‌های مثبت در سال 95 این رشد نمایان خواهد شد.

  • بینام
    0 | 0

    بابادیگه ملت بریده اندبخدامن ازشروع سال جدیدریالی کاسبی نکرده ام ماهی 3میلیون اجاره محل کارم هستش ماهی 1.2اجاره منزل با3فرزندماهی 2میلیون هم هزینه معاش 3ماازسال جدید میگذره اندوخته ام تموم شدبخداماشینموفروختم بامیداینکه بازار حرکت بکن اگربازاربه این صورت 6ماه دیگه ادامه پیدابکنه من وخیلی های دیگه ورشکست شدیم ترابخدا بدادمون برسید یعنی کسی ندای ماراجواب نمیده خدایابدادمون برس این آدمهااینقدرسنگدل شدن که بخاطرمنافع شخصی اقلیتی درکشوراکثریتی بایدلگدمال شوند ...

ارسال نظر

عناوین بیشتر