کد خبر 86911
A
از سوی معاون وزیر نیرو اعلام شد؛

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با تاکید بر ضرورت صرفه جویی در مصرف برق هشدار داد: اگر اوج مصرف برق به بیش از ۵۰ هزار مگاوات برسد ، احتمال خاموشی وجود دارد.

هوشنگ فلاحتیان با اشاره به اینکه در هفته های اخیر مصرف برق حدود 10 هزار مگاوات افزایش یافته است، افزود: میزان مصرف در برخی روزها به اوج مصرف پارسال یعنی 46 هزار و 500 مگاوات هم نزدیک شده است.

وی افزود : روز به روز به گرمای تابستان نزدیک می شویم و مصرف برق نیز افزایش می یابد و اگر مردم مصرف خود را مدیریت و در ساعت اوج بار از وسائل برقی کمتری استفاده کنند ، پیک بار بالای 50 هزار مگاوات نخواهیم داشت.

فلاحتیان ابرازامیدواری کرد مردم در زمان اوج مصرف برق از وسایل برقی غیرضروری استفاده نکنند تا با چالش کمتری مواجه شویم و اعمال خاموشی نکنیم.

فلاحتیان گفت : با 10 درصد صرفه جویی در مصرف برق می توانیم تابستان امسال را بدون خاموشی پشت سربگذاریم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، وی درباره استفاده نیروگاه های برقآبی در زمان اوج مصرف تابستان گفت: در زمان اوج مصرف برق با توجه به میزان آب سدها حداکثر تولید برق از نیروگاه های برق آبی درصورت نیاز 7 تا 8 هزار مگاوات خواهد بود که با هماهنگی حوزه آب کشور این مقدار برق تأمین می شود.

فلاحتیان درباره استفاده از نیروگاههای تجدیدپذیر در زمان اوج مصرف نیز گفت: ظرفیت کل نیروگاههای تجدیدپذیر کشور 250 مگاوات است که در زمان اوج مصرف استفاده خواهد شد.

ارسال نظر

عناوین بیشتر