کد خبر 84900
A

ستون امروز نبض بازار به معرفی 20 واحد مسکونی اجاره‌ای که پنج‌شنبه گذشته در بازار رهن و اجاره به مستاجران تحویل داده شده به نقل از «سامانه بازار املاک ایران» اختصاص دارد.

همان‌طور که مشخص است در بین 20 فایل رهن و اجاره مذکور که نمونه کوچک آماری در بین کل فایل‌های اجاره شده در بازار مسکن مناطق مختلف تهران در پنج‌شنبه گذشته است، اکثر مالکان واحدهای خود را با شرایط ودیعه و اجاره به متقاضیان سپرده‌اند. میل موجران به دریافت اجاره بها به‌صورت ودیعه و اجاره می‌تواند حاکی از افزایش حجم فایل‌های اجاره با شرایط ودیعه و اجاره نسبت به رهن کامل در بازار اجاره فعلی باشد. از طرف دیگر، بسیاری از واحدهای اجاره داده شده، به آپارتمان‌های کمتر از 60 متر مربع اختصاص دارد و این مساله هم گویای توان مالی ضعیف مستاجران در میزان پرداخت اجاره بها است. همچنین شواهد نشان می‌دهد که آخر هفته پیش در بازار اجاره مسکن اگرچه اغلب واحدهای متراژ کوچک یا متوسط بودند و اکثر واحدها هم با شرایط رهن و اجاره به متقاضیان سپرده شدند اما عمربنای واحدها از تنوع برخوردار بود، زیرا در جدول نرخ اجاره، عمر بنای واحدها از نوساز تا 18 سال ساخت ذکر شده است. به گزارش دنیای اقتصاد، ناگفته نماند پنج‌شنبه گذشته کمترین تعداد قراردادهای اجاره در مناطق تهران، مربوط به منطقه یک تهران بوده است. این مساله می‌تواند به دلیل شروع فصل و نقل و انتقال مستاجران باشد که به نوعی حضور پررنگ روزانه مستاجران در بازار اجاره مسکن بر رونق نسبی در مناطق مرکزی پایتخت تاثیر گذاشته است. هفته گذشته یک واحد مسکونی نوساز 73 متری در خیابان پیچ شمیران محدوده خیابان شریعتی، 79 میلیون تومان به‌صورت رهن کامل به مستاجر تحویل داده شد. 140 میلیون تومان ودیعه به همراه 800 هزار تومان اجاره ماهانه نرخ اجاره اعلام شده از سوی مالکی برای یک واحد مسکونی نوساز به متراژ 120 متر مربع در خیابان صادقیه است. در خیابان گرگان هم مستاجری پرداخت 80 میلیون تومان ودیعه به اضافه 300 هزار تومان اجاره ماهانه را برای اجاره واحدی 59 متری نوساز پذیرفته است.

 • ناشناس
  0 | 0

  باتوجه به:
  1- افزایش مبلغ وام خرید مسکن و تصویب پرداخت وام مسکن توسط همه بانکها و تصویب راه اندازی لیزینگ مسکن
  2- افزایش قیمت بنزین
  3- افزایش قیمت دلار در بودجه 94
  4- کاهش سودبانکی
  5- تشدید روند کاهش ساخت وساز وعرضه مسکن درسال 93
  6- ادامه سقوط بورس
  7- تصویب اخذ 9درصد ارزش افزوده از معاملات مسکن
  و ......
  قطعا درسال 94 شاهد افزایش همه جانبه قیمت مسکن خواهیم بود شک نکنید
  -------------------------------------------------
  مطابق آمار زیر (میانگین قیمت یک متر آپارتمان نوساز در تهران)که درپایان هرماه توسط یکی از سایتهای معتبر وتخصصی مسکن (دلتا)ارائه وقابل مشاهده میباشد ، روند قیمتها در سالهای 93 و 94 صعودی بوده است :
  فروردین1393 ( 5.59 میلیون تومان)
  اسفند 1393 ( 6.39 میلیون تومان)
  فروردین 1394 ( 6.39 میلیون تومان)
  اردیبهشت 1394 ( 6.45 میلیون تومان)
  همانگونه ملاحظه میفرمائید روند کلی قیمت مسکن در تهران در سال 1393 صعودی بوده است و قیمتها در اردیبهشت 94نسبت به فروردین 93 معادل 15.38 درصد ونسبت به فروردین 94 به میزان0.94 درصد افزایش داشته است .
  برای روشن شدن اذهان و آگاهی مالکین عزیز از روند واقعی قیمتها و گمراه نشدن بوسیله برخی آمارهای دستکاری شده ، اطلاع رسانی در این خصوص بصورت ماهانه ادامه خواهد داشت

  • خردمند
   0 | 0

   بازار پوسیده و پر از ریسک مسکن با این دلایل بی اساس جون نخواهد گرفت...
   بازاری که مردم از فرار کاهش ارزش پول درش سرمایهگزاری کنن واقعی نیست...این حباب خواهد ترکید .
   اهتکار مسکن... ها ها، این و دیگه نشنیده بودم . چه آدمهای هستند این ایرانیها ،

   کشور شده پر از خونه های خالی ....

  • ناشناس
   0 | 0

   خردمند جان خواب دبدی خیره هر بیسوادی به خودش حق میده راجع به مسکن اظهار نظر کنه احتکار نه اهتکار

  • ناشناس
   0 | 0

   ه دلایل زیر اراجیف دلالهای ورشکسته مسکن تا ابد ادامه خواهد داشت :
   1- یه 115 متری کل سرمایه این دلالهای بدبخت و مفلوک است
   2- آدمهای دلال حتما مفت خور و زالو هم هستند
   3- آدمهای دلال هیچ وقت به هیچ چیز نمیرسند
   4- عمرآدمهای دلال کوتاه تر از اونیه که ببینند 115 متریشون گرون میشه
   5 - آدمهای دلال بی اعتبار همهستند بنابراین قابل اعتماد نیستند وکسی ملک بارکردشون تو مرزدارانو نمیخره!
   6 - آدمهای دلال حتما بیکار و علاف هم هستند که 24 ساعته اینجا لایکو دیسلایکو فحش و کامنت میدن

 • ناشناس
  0 | 0

  دوستان عزیز ذینفع بازار مسکن
  بنده 3 هفته درمسافرت خواهم بود لطفا درغیاب من حساب ضدمسکنی ها رابرسید تا برگردم !!! اردتمند : فرشاد ملقب به "بهزاد" :)

 • ناشناس
  0 | 0

  علی رغم تلاش گسترده "بویژه از سوی برخی کارشناسان و رسانه های متمایل به دلالی مسکن و ضد مردم" !!! جهت القاء عدم کاهش قیمت ، به دلایل زیر کاهش چشمگیر قیمت مسکن در سال 94 قطعی واجتناب ناپذیر خواهدبود:
  1- به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای منجر به از بین رفتن حباب مسکن و رانت و دلالی میشود.
  2- دریافت 9%عوارض ارزش افزوده بر ساخت مسکن از ابتدای سال 94 که نهایتا تاثیری بر قیمت مسکن ندارد. چون حباب در قیمت زمین کلنگیست.
  3-عدم اجرای فاز سوم قانون لازم الاجرای هدفمندی یارانه ها وعدم افزایش قیمت حاملهای انرژی وبویژه سوخت وبدنبال آن عدم افزایش قیمت مصالح ساختمانی ازابتدای سال 94
  4- کاهش نرخ دلار آزاد (بیش از200 تومان) در سال 94 (تازه هنوز توافق هسته ای تیر ماه مانده
  5-ازبین رفتن جاذبه بازارهای دلالی بویژه دلار و طلا و مسکن (باتوجه به تصمیم دولت برای کاهش ناچیز نرخ سود بانکی) و بلوکه شدن سرمایه ها دلالان مسکن
  6- افزایش شدید عرضه مسکن و خانه های باد کرده درمقابل کاهش روزافزون تقاضا
  7- در سال 94 دولت با اهرمهایی از قبیل ایجاد لیزینگ مسکن وافزایش مبلغ وام خرید سعی در تحریک بازار مسکن خواهد داشت چراکه مسکن موتورمحرکه لوکوموتیو اقتصاد وتا زمانیکه مسکن در رکودباشه کل اقتصاد هم در رکود خواهدبود که البته بعید به نظر می اید چون دولت پولی ندارد و در ضمن بازار در رکود عمیقیست
  8- توقف فروش تراکم و ممنوعیت احداث برجهای بالای 6 طبقه درتهران که جذابیت مسکن رو از بین برده
  9- گریه و زاری و بیکاری دلالان مسکن و تشویق برای خرید املاک باد کرده که هر روزه دراین سایت با کپی پیست و هتاکی آنها میبینیم.

 • خردمند
  0 | 0

  به قول شما من بیسواد که احتکار و با ه تایپ کردم ...ولی شما که با سوادی چرا..!! خواب دیدی رو خواب د ب دی تایپ کردی ،دلال با سواد ...!!؟

ارسال نظر

عناوین بیشتر