کد خبر 84891
A
هر چه سریع تر؛

جان بولتون سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل و یکی از تندروترین سیاستمداران دست راستی آمریکا رژیم اسراییل را به حمله هر چه سریع تر به تاسیسات هسته ای ایران فراخواند.

بولتون در مصاحبه ای با خبرگزاری اسراییلی "آروتس شوا" با اشاره به اینکه مذاکرات هسته ای با ایران محکوم به شکست است و به نتیجه نخواهد رسید، مدعی شد حتی در صورت امضای توافق نهایی هسته ای، جوهر متن توافق خشک نشده حکومت ایران آن را نقض خواهد کرد. بولتون با اشاره به اینکه توافق نهایی هسته ای با ایران مشروعیت دادن به برنامه هسته ای ایران است، اوباما و دیگر سیاستمداران غربی را به خوش خیالی و داشتن برداشت غلط از ماهیت حکومت ایران متهم کرد. این سیاستمدار تندرو در ادامه گفت باید هر چه سریع تر اسراییل پیش از دست یابی ایران به سلاح هسته ای در طی مدت کمتر از 20 ماه آینده به تاسیسات هسته ای ایران حمله کند. او در پاسخ به سوالی درباره امکان مخالفت دولت اوباما با اقدام یکجانبه نظامی اسراییل علیه ایران گفت مخالفت های اوباما با حمایت های کنگره تحت تسلط جمهوریخواهان راه به جایی نخواهد برد و در صورت حمله اسراییل به ایران کنگره آمریکا دولت اوباما را وادار به حمایت از اسراییل خواهد کرد. از نظر بسیاری از کارشناسان نظامی، اسراییل توانایی حمله یکجانبه نظامی به تاسیسات هسته ای ایران را ندارد و از سوی دیگر توان بالای نظامی ایران در واکنش به حمله احتمالی اسراییل ، این اقدام نظامی احتمالی را به یک اقدام انتحاری خطرناک بدل خواهد کرد. بولتون اما در مصاحبه خود تاکید کرد اسراییل برای حمله باید تعجیل کند و پیش از دست یابی ایران به سلاح هسته ای این حمله را صورت دهد چون در صورت دست یابی ایران به سلاح هسته ای ، امکان واکنش نظامی هسته ای ایران بالا خواهد بود. ایران هر گونه تلاش برای دست یابی به سلاح هسته ای را رد کرده و تا کنون هیچ مدرک و شاهدی مبنی بر انحراف ماهیت صلح آمیز برنامه هسته ای ایران از سوی مراجع صاحب صلاحیت بین المللی ارایه نشده است. بولتون در ادامه اوباما رابه خوش خیالی و برداشت نادرست از ماهیت حکومت ایران متهم کرد و گفت:" اقدام اوباما در توافق با ایران با این پیش فرض همراه است که می توان ماهیت و سیاست های حکومت ایران را تغییر داد ؛ چون اوباما بر یک ایدئولوژی باور دارد که در قالب آن نفوذ و قدرت آمریکا در جهان یک مشکل و چالش محسوب می شود و در قالب این ایدئولوژی او بر این فرض است که اگر به حاکمان ایران ثابت کند که آمریکا تهدیدی برای آنها محسوب نمی شود ، آنهااز ماهیت برنامه هسته ای خود که سی سال روی آن زحمت کشیده اند ، دست خواهند برداشت.

 • ناشناس
  0 | 0

  بر اساس اسناد منتشر شده ویکی لیکس اسراییل از سال ۲۰۰۶ بیخیال حمله به تاسیسات اتمی ایران شده
  چون که توان این کار رو نداره
  وگرنه اگه میتونست همون زمان انکار هولوکاست حمله میکرد و به الان نمیموند

 • ali
  0 | 0

  Hasht saale pish hamin harf ha ra mizad, ke Iran ta bist maahe dige bomb atomi misaaze.

 • ایرانی٥٨
  0 | 0

  بیمار روانی بولتون باز دوباره داروهایش را مصرف نکرده نطق میکند

 • پیمان
  0 | 0

  خون یانکی هایی که بومیان آمریکایی را نسل کشی کردند و خانه ی آن ها را متصرف شدند در بعضی جمهوریخواهان آمریکا با گذشت بیش از چند صد سال بازهم خوی درندگی و دد منشی را به ارث گذاشته است شاید تأثیر خون ایرانیان متمدن و سایر اقوام متمدنی که آمریکا را به صورت مدرن امروزی درآورند در این اقلیّت خونخوار تأثیر بگذارد و همان طور که مغولان و اعراب وحشی را در ایران اهلی کرد آنان را نیز معاشرت با ما ایرانیان آدم کند.

 • ناشناس
  0 | 0

  این بیمار روانی بار دیگر داروهایش را مصرف نکرده

ارسال نظر

عناوین بیشتر