{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 79764

بانک‌تجارت و ۳۲شرکت‌کشتیرانی تحریم‌شدند

یک دادگاه اتحادیه اروپا تحریم های این اتحادیه علیه یک بانک و ۳۲ شرکت کشتیرانی ایرانی را که پیشتر لغو شده بود، بار دیگر برقرار کرد.

به گزارش رویترز، اتحادیه اروپا تحریم های برداشته شده علیه یک بانک و ۳۲ شرکت کشتیرانی ایرانی را با استناد به مدارک و شواهد قانونی جدید، بار دیگر اعمال کرد. این اقدام که پس از اعلام تفاهم نامه ایران و کشورهای ۱+۵ مبنی بر تعیین چارچوب توافق جامع انجام می گیرد نشان از تمایل اتحادیه اروپا برای ادامه تحریم های ایران تا زمان دستیابی به توافق نهایی در مذاکرات هسته ای دارد. این دادگاه اتحادیه اروپا که دومین دادگاه عالی این اتحادیه به شمار می رود حکم قضایی پیشین در مورد توقف انسداد دارایی های بانک تجارت و ۴۰ شرکت کشتیرانی ایرانی در ماه ژانویه را لغو کرده است. دادگاه مذکور مدعی است این تصمیم را بر اساس شواهد و دلایل قانونی جدید اتخاذ کرده است. بر این اساس نام بانک تجارت و ۳۲ شرکت کشتیرانی ایرانی از جمله شرکت «Ocean Capital Administration GmbH» که دفتر آن در هامبورگ واقع است، به فهرست تحریمی اتحادیه اروپا اضافه شده است. با این حال این حکم که امروز چهارشنبه صادر شده و به سرعت به اجرا گذاشته می شود شامل ۸ شرکت کشتیرانی دیگر نمی شود. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، این در حالی است که تفاهم ایران و کشورهای ۱+۵ پس از مذاکراتی نفس گیر مقامات دو طرف در لوزان سوئیس، امیدها برای لغو اقدامات تحریمی علیه ایران از سوی کشورهای غربی را افزایش داده است. گفتنی کشورهای اروپایی و آمریکا لغو تحریم های ضدایرانی مرتبط با برنامه هسته ای را به توافق نهایی در مذاکرات هسته ای تا پایان ماه ژوئن منوط کرده اند.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چشم آقای روحانی روشن
  توافق کردیم و این توافق باعث سربلندی و سر افرازی ایران شد اما در فرود گاههای کشورهای دیگه مواظب خودتون باشید

 • محسن
  ۰ ۰

  این نشان از خبر بدی است. قطعا" توافق با چنین رویرکردهای دول غرب انجام نخواهد شد. اما امروز مسئولین کشور باید شجاعانه تصمیم بگیرند. یا اسیر خواستهای غرب شویم و یا کلیه توافقات را کنار بگذاریم و شروع به تجهیز و تسلیح خود کنیم. اگر دنیای عرب مایل است توافقی صورت گیرد باید از شیطنتهای این چنینی دست بردارد.از طرفی قرار بر این شده بود تا حصول به توافق بین غرب و ایران تحریمهای جدیدی صورت نگیرد. جدا" تحریم جدید نشانه چیست؟ خدا شاهد است هر روز که تهمتی و بی حرمتی که به هم وطنان صورت میگیرد ارزوی صد بار مردن میکنم. دیروز خبر توهین و بی حرمتی شدید عرستانی ها به زائرین ایرانی منتشر شد . ایا کشورمان میتواند کسانیکه به یک هم وطن ایرانی تعرض کرده اند به سزای عملشان برساند؟ اگر قادر نیستید باید اعلام کنیدو گرنه مردم منتظر عکس العمل مسئولین عزیزمان هستند. این اتفاقاات در کشورهای دیگری برای مردم ایران صورت میگیرد اما صدا ی ان به گوش مردم ایران و جهان نمیرسد.به فکر حرمت و ارزش ایران باشید...

 • سدید
  ۰ ۰

  توافق منفعلانه به چه دردی می خوره

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بیچاره بورس

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بهترین سهام های حمل ونقل بورس ماله کشتیرانی هست . برین ح... رو ببینید چطور داره رشد میکنه . هنوز فرصت ورود داره کسایی که میخوان تو بورس سرمایه گذاری کنند ح... بخربند تا 7000 تومن میره بالا تا اخر ماه . الان حدود 5000تومنه

 • ایرانی٥٨
  ۰ ۰

  به دادگاه مربوط نیست. قوه مجریه یا مقننه باید اول دستور کار را بدهد. بعد دادگاه می تواند رای بدهد. دادگاه جایی است که شکایتی به انجا می شود و بعد رای صادر می شود. کی از ایران شکایت کرده است که این رای صادر شده است؟